Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jak wyjechac? - Norwegia

5 Postów
Radek1994 Rdeekek
(Radek1994)
Wiking
Witam, mam kilka pytan odnosnie Norwegii ponieważ ostatnio sobie poczytałem o Norwegii i postanowiłem ze spróbuje wyjechac. Mam 21lat moj jezyk Angielski jest sredni ale komunikatywny. Pracowałem na Scaffoldzie w Angli Rok czasu, pracowałem w Holandii jako Order Picker rok czasu. Czy są jakies pośredniki pracy takie jak np w Holandi ktore zalatwiaja prace, mieszkanie itd? lubie zwiedzac kraje jak i poznawac ludzi z innego kraju wiec praca nie musi byc niewiadomo jak płatna . Jakiej pracy jest najwiecej w Norwegi?
Prosze o jakies rady oraz porady jak zaczac wyjazd do Norwegii. Jestem naprawde mało oczytany o wyjezdzie do Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
tak w skrócie, z moich obserwacji to żeby znaleźć pracę w NO to albo musi Cie "szwagier" wkręcić albo musisz znać język norweski i mieć wykształcenie preferowane tzn techniczne lub medyczne. Zawsze zostają agencje pracy które dobrej opinie nie mają. Jeżeli wybrałeś No ponieważ chcesz tu zamieszkać na stałe to gorzej wybrać nie nie mogłeś. To jest bardzo mała gospodarka z specyficznym rynkiem pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
moim zdaniem, jeżeli ktoś chce wyjechac na stałe za granice to europa jest juz spalona. popatrz w kierunku nowej zelandi, kanady, australii. w europie już zawsze bedziemy postrzegani jako cebulaki)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

(maverik)
Początkujący
sproboj Szwecje polnocna ,tam mozna latwo znales prace w lesie albo w kopalni -potzebuja duzo ludzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..a dlaczego akurat Norwegia?...
...w internecie się naczytales głupot o wysokich zarobkach i że łatwo tak jak w twoim przypadku,bez kwalifikacji znależć pracę...?
...obydwie info są fałszywe.....
...wszystkim zawsze, w obecnej sytuacji polityczno/gospodarczej Polski polecam...
...Węgry...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Ty nie wyjedziesz. Norwegia to nie Holandia. Agencje moga zalatwic prace i mieszkanie, ale tylko wykwalifikowanym pracownikom budowlanym, ew. rzeznikom. Reszta nie ma czego tu szukac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
maverik napisał:
sproboj Szwecje polnocna ,tam mozna latwo znales prace w lesie albo w kopalni -potzebuja duzo ludzi.
Ty byś sie tam nadał albo czujesz sie jak w domu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

()
Początkujący
w lesie dobra praca na start -chodzi o przecinke drzew lub inn prace ,a co do kopalni to sa takie miasta na polnocy Szwecji gdzie na dzien dzisiejszy potrzebuja 2000 pracownikow -SPOKOJNIE NIE TAK NERWOWO.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
67 Postów

(zdzisek778)
Początkujący
mlody nie sluchaj debilnych podpowiedzi ,rad to jakies przyglupy srajace zarem typowe dla niektorych polakow
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

(maverik)
Początkujący
zdzisek778 napisał:
mlody nie sluchaj debilnych podpowiedzi ,rad to jakies przyglupy srajace zarem typowe dla niektorych polakow

debile! Niewiem gdzie ty mieszkasz ale z tego co widze to zero doswiadczenia i informacji - Ja tu pisze ze w lesie przy przecince dzew jest od groma pracy i dobrzeplaca ,poza tym co do Polnocnej Szwecji w miescie Kiruna w firma LKAB na dzien dzisiejszy ma zapotrzebowanie na 2000 niewykwalifikowanych pracownikow ,jak bys znal Norweski albo Szwecki to bys sobie poczytal -POPATZ SOBIE NA KIRUNA PROJEKT -misto 30 000 mieszkancow jest przenoszone 30 km dalej ,czyli budowa domow i calej infrostruktury od nowa ,to jest jeden z najwiekszych projektow w Europie i oczywiscie wysokie zarobki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok