Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
W Polsce cie oleja. PUP ci nie placi tych pieniedzy wiec im wszystko jedno co ty robisz. Do zadnej pracy cie nie wysla. Nawet gdyby sie ktos na ciebie tam uparl, to mozesz w ten sam dzien wrocic do Norwegii i zglosic sie w Navie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
JOANNA BEKKEVOLD
(PATRIOTKA)
Nowicjusz
Na przyznanie zasilku czekasz do 6 tygodni i po miesiacu przebywania na zasilku mozesz sie ubiegac o przeniesienie (rozpatrywanie podania moze potrwac 2 tygodnie i nie mozesz wyjechac zanim Ci dadza odpowiedz) po 3 miesiacach musisz odnowic podanie o zasilek w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
PATRIOTKA napisał:
Na przyznanie zasilku czekasz do 6 tygodni i po miesiacu przebywania na zasilku mozesz sie ubiegac o przeniesienie (rozpatrywanie podania moze potrwac 2 tygodnie i nie mozesz wyjechac zanim Ci dadza odpowiedz) po 3 miesiacach musisz odnowic podanie o zasilek w Norwegii

Dziękuje, właśnie na taką informacje czekałem chociaż w moim przypadku nie jest zbyt radosna ponieważ 6+4+2=12 tygodni:// czyli dużo jak dla mnie. A jest coś takiego jak urlop bezpłatny?? tzn jadę do Polski na 3-4 miesiące ale nadal mam umowę o pracę z pracodawcą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
Ole_Nordmann napisał:
puff...najlepszy dla Ciebie bedzie sykemelding a nie jakies tam zasilku na 60 % pensji, szkoda sobie dupe zawracac. Idziesz do lekarza i mowisz ze sie wypaliles zawodowo, ze masz problemy psychologiczne jak chodzisz do pracy i dostajesz zwolenie chorobowe, mozesz sobie tak pare miesiecy w domu posiedziec i odpaczac. Zastanaowic sie co dalej. Jak przeniesiesz zasilek do PL to jak 2 razy odmowisz przyjecia pracy od UP to Ci zawiesza a polskie urzednicze medy lubuja sie w tym z zazdrosci.

sprawdziłem pobieżnie w necie. Z tego co znalazłem wynika że to nie mogę wyjechać z NO ponieważ nav wstrzyma wypłatę zasiłku chorobowego. Popraw mnie jeżeli się mylę. Podkreślam że chciałbym to zrobić zgodnie z norweską litera prawa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
Niestety jak postepujesz tylko wedlug prawa to moje wypociny nie sa dla Ciebie [/quote]

nie do końca masz racje: www.ewa-stensrod.no/aktualnosci/planujes...z-do-tego-prawo.html
tak czy siak to Twoja "opcja" jest godna przynajmniej przeanalizowania:0
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
JOANNA BEKKEVOLD
(PATRIOTKA)
Nowicjusz
To juz zalezy od pracodawcy czy Ci da
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
PATRIOTKA napisał:
To juz zalezy od pracodawcy czy Ci da

a napiszesz mi jak taki urlop się nazywa żebym mógł poszperać w necie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
JOANNA BEKKEVOLD
(PATRIOTKA)
Nowicjusz
Ferie uten lønn, znajdziesz na Google akurat czytalam i to tylko zalezy od pracodawcy i czy musi za Ciebie kogos zatrudnic w tym czasie, itp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
olekbaecin napisał:
No

no to słucham...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
PATRIOTKA napisał:
Ferie uten lønn, znajdziesz na Google akurat czytalam i to tylko zalezy od pracodawcy i czy musi za Ciebie kogos zatrudnic w tym czasie, itp

Bardzo dziękuje za zainteresowanie się moim tematem oraz otrzymaną pomoc!!cheer:
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok