Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

578 Postów

(wariat0704)
Wyjadacz
Ole_Nordmann napisał:
Od polowy 2016 roku jestem na permitteringu i jestem w polsce



brawo!!!! może więcej szczegułów podaj hehhehe kur... jakis dzis rozkojarzony jestem nie wyłapałem odrazu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
chudy153 napisał:
Od polowy 2016 roku jestem na permitteringu i jestem w polsce w tym roku nie bylem jeszcze w norwegii na alltin.no dostalem wiadomosc \" order tax card \" ale po zalogowaniu wyskakuje trojkat z wykrzyknikiem i nic nie mozna zrobic
Znaczy to iż robisz nic innego jak jakiś błąd formalny, przy całej procedurze pozyskiwania danych z poczty na altin.
Powinieneś odstawić w kąt emocje i na spokojnie, powoli i żmudnie rozgryzać ten problem.
Z tego co opisałeś, masz tłumaczenie strony po angielsku.
Zacznij od nowa i tłumacz sobie każde zdanie, oraz postępuj zgodnie z załączoną instrukcją pomocniczą.
Nic innego w twoim przypadku nie przychodzi mi do głowy zwłaszcza iż jesteś w Polsce.
Gdybyś był na miejscu to spawa była by prosta, idziesz do swojego NAV z siekierą i zadajesz pytanie >I hvorved problema<
A tak setki, kombinacji aż trafisz w setę i masz w końcu, upragnione ZERO problemu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(chudy153)
Wiking
Przy zamowieniu droga elektroniczna karty podatkowej wywala blad moje pytanie czy moge zrobic poczta. I czy jest to druk rf1209
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Ole_Nordmann napisał:
Mariusz dobra rada...zmien swoje imie i nazwisko bo ktos zyczliwy cie do navu pod####doli, nie mozesz chlopie byc w Polsce i czerpac zasilek z Nav-u BZDURY piszesz, Permittering to nie dagpenger.
Jeżeli pracodawca podstawowy, wyraża zgodę, a pracodawca pośredni >nav< nie ma przeciwwskazań, to przez cały czas permitteringu można przebywać w kraju, gdzie się ma aktualne obywatelstwo. Jednak na zawołanie telefoniczne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
chudy153 napisał:
Przy zamowieniu droga elektroniczna karty podatkowej wywala blad moje pytanie czy moge zrobic poczta. I czy jest to druk rf1209Wywala tobie ewidentny błąd, ponieważ ta karta już jest fizycznie w twoich zasobach elektronicznych, lub jak ktoś tu napomknął półgębkiem, powinieneś stawić się do urzędu osobiście, dla potwierdzenia autentyczności własnej i niepowtarzalnej osobowości dokumentalnej, zgodnej z zasobami państwowymi zawartymi w archiwach Norweskich.
Bla...bla,bla!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Ole_Nordmann napisał:
Ja Gabriel napisał:
Ole_Nordmann napisał:
Mariusz dobra rada...zmien swoje imie i nazwisko bo ktos zyczliwy cie do navu pod####doli, nie mozesz chlopie byc w Polsce i czerpac zasilek z Nav-u BZDURY piszesz, Permittering to nie dagpenger.
Jeżeli pracodawca podstawowy, wyraża zgodę, a pracodawca pośredni >nav< nie ma przeciwwskazań, to przez cały czas permitteringu można przebywać w kraju, gdzie się ma aktualne obywatelstwo. Jednak na zawołanie telefoniczne.


Når man mottar dagpenger fra NAV under permitteringen er det et vilkår at man må oppholde seg i Norge for å ha rett til dagpenger, se folketrygdloven § 4-2.
Nadal potwierdzam to samo co powyżej, Dagepenger to nie to samo co Permitterin i na odwrót.
Wiem co piszę. ponieważ korzystałem z tej formy świadczenia przez SIEDEM lat z rzędu i zawsze na permitteringu przebywałem w POLSCE, a jednak nadal pobierałem legalnie przysługujące mi Norweskie świadczenia socjalne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Ole_Nordmann napisał:
to co Gabriel...folketrygdloven sie myli..?. Jak Ci nav da zezwolenie zebys jechal do PL to tak...jak najbardziej ale nie mozesz sobie tak poprostu wyjechac...pytanie czy jegomosc ma takie pozwolenie czy sobie poprostu siedziNo proszę Ja ciebie, weź i siem nie kompromitujże .
Tym wpisem sam zaprzeczasz wsystkiemu temu, co wcześniej tu dobrowolnie i bez niczyjego przymusu wyprodukowałeś.
Reasumując ogólnie.
KTO trzeźwo myslący, postąpi nieprawnie, dla domniemanej wątpliwej kożyćci materialnej, jadąc dp >Polski< bez stosownego prawnego zezwolenia.
Jeżeli są jednak takie osoby, to szkoda sobie niestety strzępić języka na ich poczynania i niekorzystne następstwa prawne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
chudy153 napisał:
Witam mam pytanie dotyczace karty podatkowej ,poniewaz dostalem na maila wiadomosc ze musze zamowic nowa na 2017 rok . Obecnie jestem na permitteringu i przez internet nie idzie zamowic nowej karty wyskakuje jakis blad . Czy moge wyslac do skattu forme papierowa i jaki formularz musze wypelnic

Osoby, które posiadają tymczasowy numer personalny i posiadały w ubiegłym roku podatkowym kartę podatkową powinny wysłać podanie o zamówienie karty podatkowej do urzędu, pod który podlegają.

Więcej informacji: www.multinor.no/kontakt.html
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok