Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

karta podatkowa na 2017 - Norwegia

4 Posty

(chudy153)
Wiking
Witam mam pytanie dotyczace karty podatkowej ,poniewaz dostalem na maila wiadomosc ze musze zamowic nowa na 2017 rok . Obecnie jestem na permitteringu i przez internet nie idzie zamowic nowej karty wyskakuje jakis blad . Czy moge wyslac do skattu forme papierowa i jaki formularz musze wypelnic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
578 Postów

(wariat0704)
Wyjadacz
wiem ze możesz iść osobiście a czy wysłać hmmm tego to nie wiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
chudy153 napisał:
Witam mam pytanie dotyczace karty podatkowej ,poniewaz dostalem na maila wiadomosc ze musze zamowic nowa na 2017 rok . Obecnie jestem na permitteringu i przez internet nie idzie zamowic nowej karty wyskakuje jakis blad . Czy moge wyslac do skattu forme papierowa i jaki formularz musze wypelnic
Aktualne karty podatkowe, już dawno są na każdym indywidualnym koncie.
Teraz kart się już nie zamawia, są generowane automatycznie i umieszczane na altin.no dla każdego z osobna.
Trzeba zalogować się na stronie i wybrać zakładkę z pocztą , otworzyć i wydrukować i to wszystko.
Inna sprawa iż każdy pracodawca sam sobie wchodzi na stronę i drukuje aktualną kartę.
Jeżeli twój pracodawca ma kłopot z uzyskaniem twojej karty podatkowej to już jego a nie twój problem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
578 Postów

(wariat0704)
Wyjadacz
Ja Gabriel napisał:
chudy153 napisał:
Witam mam pytanie dotyczace karty podatkowej ,poniewaz dostalem na maila wiadomosc ze musze zamowic nowa na 2017 rok . Obecnie jestem na permitteringu i przez internet nie idzie zamowic nowej karty wyskakuje jakis blad . Czy moge wyslac do skattu forme papierowa i jaki formularz musze wypelnic
Aktualne karty podatkowe, już dawno są na każdym indywidualnym koncie.
Teraz kart się już nie zamawia, są generowane automatycznie i umieszczane na altin.no dla każdego z osobna.
Trzeba zalogować się na stronie i wybrać zakładkę z pocztą , otworzyć i wydrukować i to wszystko.
Inna sprawa iż każdy pracodawca sam sobie wchodzi na stronę i drukuje aktualną kartę.
Jeżeli twój pracodawca ma kłopot z uzyskaniem twojej karty podatkowej to już jego a nie twój problem.


chyba ze to jest pierwsza karta to musi zamówic ....
inaczej bedzie mial potrącone 50% podatku....
ja np miałem sytuacje ze mimo posiadania karty w zeszłym roku to na 2017 musiałem zamówic nową i juz z nie jedną osobą taką sie spotkałem .....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
wariat0704 napisał:
chyba ze to jest pierwsza karta to musi zamówic ....
inaczej bedzie mial potrącone 50% podatku....
ja np miałem sytuacje ze mimo posiadania karty w zeszłym roku to na 2017 musiałem zamówic nową i juz z nie jedną osobą taką sie spotkałem .....

Jak może to być jego pierwsza karta podatkowa, skoro obecnie jest na Permitteringu!.
Ewidentnie robi jakiś błąd własny przy logowaniu lub jest właśnie tak jak opisałem wyżej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
578 Postów

(wariat0704)
Wyjadacz
Ole_Nordmann napisał:
cos sie w tym roku zmienilo bo osoby z d-nummerem dostaja karte podatkowa z automatu tak jak fødselsnummer z roznica taka ze d-nummer przychodzi poczta do domu a f-nummer jest digital

Norwegia ... tutaj mnie juz totalnie nic nie zaskoczy miłego weekendu wszystkim
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
578 Postów

(wariat0704)
Wyjadacz
Ja Gabriel napisał:
wariat0704 napisał:
chyba ze to jest pierwsza karta to musi zamówic ....
inaczej bedzie mial potrącone 50% podatku....
ja np miałem sytuacje ze mimo posiadania karty w zeszłym roku to na 2017 musiałem zamówic nową i juz z nie jedną osobą taką sie spotkałem .....

Jak może to być jego pierwsza karta podatkowa, skoro obecnie jest na Permitteringu!.
Ewidentnie robi jakiś błąd własny przy logowaniu lub jest właśnie tak jak opisałem wyżej.


sorry umkneło mi to to fakt ewidentnie błąd przy logowaniu ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(chudy153)
Wiking
Od polowy 2016 roku jestem na permitteringu i jestem w polsce w tym roku nie bylem jeszcze w norwegii na alltin.no dostalem wiadomosc " order tax card " ale po zalogowaniu wyskakuje trojkat z wykrzyknikiem i nic nie mozna zrobic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
578 Postów

(wariat0704)
Wyjadacz
chudy153 napisał:
Od polowy 2016 roku jestem na permitteringu i jestem w polsce w tym roku nie bylem jeszcze w norwegii na alltin.no dostalem wiadomosc \" order tax card \" ale po zalogowaniu wyskakuje trojkat z wykrzyknikiem i nic nie mozna zrobic

jak sie logujesz?? miniid?? czy bank id??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(chudy153)
Wiking
Loguje sie przez kody mini id
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok