Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zwrot podatku - Norwegia

3 Posty
Wiking
Witam.zwracam się z prośbą o porade. Pracowałem w Norwegi w 2015 roku pięć mieśięcy i do dziś nie dostałem ani grosza zwrotu z podatku była to praca przy zbiorach, malowanie itp.Pracodawca potrącił mi 23.500 nok zaliczki na poczet podatku.Tydzien temu dzwonie do urzędu bo czekałem do konca grudnia a tam mowią że nie został zaplacony podatek i że mam kare do zaplacenia jakies 6 tyś koron za dwa mieśiące przepracowane bo tyle maja w dokumentach.Mam umowy przecież bo rejesrtował nas przez urząd pracy.Pracodawca został już o tym poinformowany i cisza gdzie mogłbym się zwrócić w takiej sytuacji o pomoc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Wiking
Mam umowe w sumie dwie kwiecień maj bo na czerwiec zjechałem na miesiąc do Polski i lipiec,sierpień,wrzesień odcinków z wypłat nie mam bo on na koniec jak zjeżdzalismy wypłacał dodam że wszyscy czyli kilkanascie innych osób dostało normalnie zwrot tylko u mnie coś nie wiem zapomniał zapĺacić lub jego księgowy a byłem też u niego w 2012i 2013 roku na zbiorach zawsze dostawalem zwrot. Mam tylko dokumenty z Altin w formie pdf tam widnieje ta suma podatku nie znam się co to dokladnie jest bo po norwesku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Wiking
Pamiętam i jest suma w dokumentach ktore urząd wysyłał mi w tamtym roku na emaila sprobuje raz jeszcze w urzędzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
moraw napisał:
Witam.zwracam się z prośbą o porade. Pracowałem w Norwegi w 2015 roku pięć mieśięcy i do dziś nie dostałem ani grosza zwrotu z podatku była to praca przy zbiorach, malowanie itp.Pracodawca potrącił mi 23.500 nok zaliczki na poczet podatku.Tydzien temu dzwonie do urzędu bo czekałem do konca grudnia a tam mowią że nie został zaplacony podatek i że mam kare do zaplacenia jakies 6 tyś koron za dwa mieśiące przepracowane bo tyle maja w dokumentach.Mam umowy przecież bo rejesrtował nas przez urząd pracy.Pracodawca został już o tym poinformowany i cisza gdzie mogłbym się zwrócić w takiej sytuacji o pomoc?

Sugeruję sprawdzić wynik rozliczenia podatkowego (Skatteoppgjør) za rok 2015. Po pierwsze, będą tam widoczne informacje takie jak dochód, potrącona zaliczka na podatek oraz jego wynik - informacja o zwrocie lub konieczności dopłaty do podatku. Być może zamówił Pan kartę podatkową, w której deklarował niższy dochód niż ten, który został osiągnięty, przez co doszło do potrącenia za małej zaliczki na podatek? Po drugie, należy sprawdzić czy nie miał Pan wówczas prawa do ulg podatkowych, które mogą spowodować zmniejszenie kwoty dopłaty podatku lub uzyskanie zwrotu.

Więcej: www.multinor.no/podatki/odwolania.html
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok