Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Decyzja odmowna o przyznaniu Barnetrygdt - Norwegia

4 Posty
scooby doo
(scooby doo)
Wiking
Witam!
Zwracam się z pytaniem czy ktoś z Was otrzymał decyzję odmowną o przyznaniu Barnetrygd. Ja właśnie dziś otrzymałem decyzję , że barnetrygd będę otrzymywał nie jak do tej pory w całości na 3 Dzieci lecz tylko różnicę między Barnetrygd a 500+ z Polski Na dodatek kazali mi zwrócić "nadpłacone przez nich barnetrygdt" od czasu kiedy w Polsce obowiązuje 500+ nawet jężeli go w Polsce nie pobierałem. Dodam też ,że Żona w Polsce nie pracuje i nie staraliśmy się tam o zasiłek 500 +Czy mieliście też tak. Czy ktoś z Was odwoływał się w takim przypadku i z jakim skutkiem?
Pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
scooby doo napisał:
Witam!
Zwracam się z pytaniem czy ktoś z Was otrzymał decyzję odmowną o przyznaniu Barnetrygd. Ja właśnie dziś otrzymałem decyzję , że barnetrygd będę otrzymywał nie jak do tej pory w całości na 3 Dzieci lecz tylko różnicę między Barnetrygd a 500+ z Polski Na dodatek kazali mi zwrócić \"nadpłacone przez nich barnetrygdt\" od czasu kiedy w Polsce obowiązuje 500+ nawet jężeli go w Polsce nie pobierałem. Dodam też ,że Żona w Polsce nie pracuje i nie staraliśmy się tam o zasiłek 500 +Czy mieliście też tak. Czy ktoś z Was odwoływał się w takim przypadku i z jakim skutkiem?
Pozdro


Jeżeli Pana żona nie pracowała w Polsce wówczas pierwszeństwo co do wypłaty zasiłków rodzinnych leży po stronie Norwegii (kraj, w którym wykonywana jest praca zarobkowa). Jeżeli nie upłynął termin 6 tygodni od otrzymania przez Pana decyzji z NAV sugerujemy przesłanie do urzędu odwołanie od tej decyzji.
Więcej: www.multinor.no/zasilek-na-dzieci/zasilek-rodzinny.html
Zgłoś wpis
138 Postów
Michal Lozicki
(krefes1)
Stały Bywalec
Witam. A co jesli žona w polsce pracuje i nie pobieramy 500 + ze wzgledu na dochody? Mowa tu o jednym dziecku...
Dziekuje za odp..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
krefes1 napisał:
Witam. A co jesli žona w polsce pracuje i nie pobieramy 500 + ze wzgledu na dochody? Mowa tu o jednym dziecku...
Dziekuje za odp..


W przypadku pierwszego dziecka zasiłek powinna wypłacać Norwegia, ponieważ w Polsce (ze względu na dochody) nie ma Pan prawa do świadczenia.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok