Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

zasiłek dla bezrobotnych - Norwegia

3 Posty
krzysztoof
(krzysztoof)
Wiking
Witam. Pracuje w Norwegi 5 miesiecy i konczy mi sie kontrakt czy wiek ktos jakie tu sa procedury żeby przejsc na kuroniowke i czy by ktoś umiał policzyć ile by mi sie należało. Słyszałem że to zależy od zarobionych pieniedzy ale nie jestem pewien.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Napisz ile zarobiles brutto przez te 5 m-cy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
krzysztoof
(krzysztoof)
Wiking
około 200 000 koron
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
krzysztoof napisał:
około 200 000 koron
Norweska kuroniówka to minimum 1,5-G =~140000nok brutto. może być więcej do 6-G.
z tej kwoty brutto, zasiłek wynosi ~ 60% przy 200 tys/b zasiłek =120brutto
Jednak o ten zasiłek, możesz się starać dopiero od Nowego Roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
krzysztoof napisał:
Witam. Pracuje w Norwegi 5 miesiecy i konczy mi sie kontrakt czy wiek ktos jakie tu sa procedury żeby przejsc na kuroniowke i czy by ktoś umiał policzyć ile by mi sie należało. Słyszałem że to zależy od zarobionych pieniedzy ale nie jestem pewien.

Warunkiem uzyskania zasiłku dla bezrobotnych jest przede wszystkim wypracowanie dochodu minimalnego za poprzedni rok podatkowy. Chcąc ubiegać się o zasiłek w tym roku musi Pan udokumentować, że zarobił Pan w roku 2015 minimum 138 864 NOK. Jeżeli zaczął Pan pracę w tym roku i wypracował Pan dochód minimalny będzie Pan mógł wnioskować o zasiłek dopiero w roku 2017.

Więcej informacji: www.multinor.no/zasilek-dla-bezrobotnych
Zgłoś wpis
3 Posty
krzysztoof
(krzysztoof)
Wiking
No tak ale mi sie konczy kontrakt za tydzien i dopiero od nowego roku moge sie starac? A zarejestrowac sie to chyba musze od razu po utracie pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
krzysztoof napisał:
No tak ale mi sie konczy kontrakt za tydzien i dopiero od nowego roku moge sie starac? A zarejestrowac sie to chyba musze od razu po utracie pracy. A na pewno wiesz, że firma nie przedłuży tobie dalej umowy o pracę?
Co do samej rejestracji, to powinieneś wejść na stronę >nav.no< i w zakładce rejestracja, poszukać informacji na temat potrzebnych dokumentów, dla osoby starającej się o status bezrobotnego z prawem do zasiłku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(maxicoveri)
Wiking
no ty gabriel wiesz jak sie ciagnie z NAVu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok