Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jak najkorzystniej "dostarczać" NOKi do polski? - Norwegia

13 Posty
Heninger
(Heninger)
Wiking
Witam
A więc mam do was pytanie bo jestem zielony w norwegii pracuje dopiero 6 miesiąc i na święta wybieram się do ojczyzny... posiadam podstawowe konto w SparebankVest, i chciałbym dostarczyć zarobione NOKi do domu, jak to zrobić najkorzystniej? na początku chciałem stopniowo wypłacać kasę z bankomatu i zamienić ją w kantorze w PL, jednak koledzy zaczęli straszyć mnie jakąś niebotyczną prowizją...
nie mam walutówki w kraju (ale mogę ją założyć)?
co mam zrobić drodzy forumowicze?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Heninger
(Heninger)
Wiking
Założę chyba to konto walutowe w alior banku i połącze je z kantorem

a powiedz mi orientujesz się ile faktycznie wynosi ta prowizja w bankomatach?
każdy mówi coś innego... ostatnio słyszałem ,że 35KR + 1%kwoty co jest całkowicie nie korzystne bo wybierając 9k NOK płacę 135nok samej prowizji
z kolei jeden znajomy mówił mi ,że w bankomatach sparebanku (tam mam konto) nie mam żadnej prowizji?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(headquarter)
Wiking
internetowykantor.pl <- znacznie lepszy kurs korony, niż w bankach i w zasadzie pieniądze lecą 1 dzień. Wymagane konto norweskie, z którego wysyłasz do kantoru, a oni przelewają Ci złotówki na Twoje polskie konto. Dodatkowo możesz zdefiniować czy chcesz od razu przewalutować, czy po wybranym kursie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Heninger
(Heninger)
Wiking
oo to wydaje się bardzo spoko opcja a powiedz mi czy korzystając z tego ponosi się jakieś dodatkowe opłaty?
np. jak za przelewy zagraniczne?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(headquarter)
Wiking
Jeśli chodzi o transferowanie kasy to wszystko jest w tabelach opłat banków. Ja w NORDEA płacę bodajże 30 albo 60kr za przelew niezależnie na jaką kwotę. Oczywiście mowa o zwykłym przelewie międzynarodowym, nie expres. Zaznaczasz w przelewie opcję dzielenia kosztów i i jeszcze nie zauważyłem, żeby były jakiekolwiek koszty po stronie kantoru. Tutaj prowizja za przelew, a po stronie polskiej wymieniają Ci po kursie i kasa po 5 minutach na polskim koncie. Dodatkowo za wystawienie opinii kantorowi dostajesz punkty, które zamieniając Ci na zniżkę. Więcej doczytasz na stronie kantoru. Internetowych kantorów jest wiele, także może inny bardziej Ci przypasuje. Jeśli chodzi o kursy, to zauważyłem, że internetowy kantor vs stacjonarny jest różnica nawet 2gr na korzyść internetowego. Chwała spread'om.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
164 Posty
Piotr Piotr
(pendzik9)
Stały Bywalec
Nordea w norwegii dwa przelewy na miesiąc gratis w Polsce alior kantor najlepsze kursy walut ,przelew leci jeden dzień i wymienisz kiedy chcesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Heninger
(Heninger)
Wiking
a w walutówce alioru można wybrać korony? czy tylko PLN przeliczone po ich kursie (<- to tak na marginesie)
druga sprawa orientujesz się jaka jest prowizja sparebanku za przelew za granicę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
164 Posty
Piotr Piotr
(pendzik9)
Stały Bywalec
Można wybrać korony euro itp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
marek m
(mmrp)
Wiking
Co robicie chłopakowi wodę z mózgu--nawet 100 tys koron możesz przelać z SR banku za jedyne 35 koron jeżeli masz token do internetowej obsługi konta. Przelewasz na konto w Polsce i kasa w złotówkach jest po 2-3 dniach roboczych w kursie czasem lepszym niż da kantor. W kieszeni można maksymalnie przewieźć 25500 nok ale każda korona więcej bez deklaracji ,co wiąże się z oddaniem pewnej kwoty jest już problemem i boli,oj boli...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
578 Postów

(wariat0704)
Wyjadacz
przelej na moje konto ja Ci dowioze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok