Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Umowa bez taryfy a ... - Norwegia

Czytali temat:
XXX moja sprawa Jan Maryjan Tomasz Kotkowski Tomy Nik K MN Kamil Suwała Kasia K Kacper Krześniak iga.mojanorwegia Oskar ,,,,, Patryk æsj Mistrzuuu Mistrzuu Mateusz.Mojanorwegia Xxx Daniel Najdyhor (1054 niezalogowanych)
20 Postów
Patryk æsj
(Practico)
Wiking
Witam forumowiczów.
Jak wygląda sytuacja z umową która jest spisana na 37,5/35,5 h tygodniowo, nie ma w niej żadnej informacji o pracy w weekendy a jednak takie dni pracy się zdarzają. Jak powinna wyglądać stawka za pracę w sobotę i niedzielę? Dodam, że praca nie podlega pod płace taryfowe i ma to pogrubione w umowie.Czy w Norwegii jest płaca/stawka minimalna dla umów i zajęć nie podlegających pod płace taryfowe? Szukałem dość sporo w Google takich informacji ale nigdzie jasno określonych informacji nie znalazłem. Jest ktoś kto potrafiłby mi podesłać odniesienia do norweskich stron albo pokrótce wyjaśnił w tym temacie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Kacper Krześniak
(Kacper323)
Wiking
Na temat stawki sam sobie odpowiedziales. Nie podlega pod place taryfowe. Obowiazuja one tylko w niektorych grupach zawodowych ich regulacje to wynik pracy zwiazkow zawodowych i tam nalezy szukac informacji na ten temat. Natomiast jezeli chodzi o stawke za prace w weekendy nie ma obowiazku wyplacania nadgodzin w kwocie wyzszej o 40, 50 lub 100% jest to jednak w zwyczaju. Z praktyki powiem Ci ze u mnie w brazny budowlanej jeżeli pracodawca prosi o pracę w weekend zawsze placi 50 i 100 natomiast jezelk sam chce dorobic i ide do pracy na wlasne zyczenie mam plaska stawke.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Patryk æsj
(Practico)
Wiking
Ok rozumiem. Czyli dodatki 50% 100% w weekendy to tylko dobroc pracodawcy? Ostatnio tyle slyszalem od roznych osob ze po prostu juz niczego nie jestem pewien
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Jan Maryjan
(Maryjan071)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Jan Maryjan
(Maryjan071)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Patryk æsj
(Practico)
Wiking
Dzięki za linki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok