Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zasiłek dla bezrobotnych pracuje od kwietnia 2016 - Norwegia

2 Posty
avokado1988
(avokado1988)
Wiking
Witam! Jak w temacie mam pytanie odnośnie zasiłku dla bezrobotnych otóż moja sytuacja wygląda następująco...

Pracuję w Norwegii od kwietnia 2016 roku i mój stosunek pracy kończy się wraz z końcem września 2016 roku. W tym czasie zarobię łącznie około 160 00 kr to jest w 2016 roku. W 2015 roku nei pracowałem w Norwegii i nie mam udokumentowanych zarobków czy patrząc na to zdanie z Navu poniżej przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych czy też nie bo już zgłupiałem nie rozumiem czy chodzi o rok 2015 moich zarobków czy rok do tyłu od września 2216 tak jak skonczy się umowa, oraz jeśli to oznacza że chodzi o rok 2015 to czy 1 stycznia 2017 mogę zarejsstować się jako osoba bezrobotna. Czy był ktoś może w podobnej sytacji i może mi to pomóc jakoś ogarnąć?

"Twój dochód z pracy wynosił co najmniej 1,5 G (kwota bazowa wymiaru świadczeń społecznych) w minionym roku lub średnio co najmniej 3 G w ciągu trzech ostatnich zakończonych lat kalendarzowych"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
avokado1988 napisał:
Witam! Jak w temacie mam pytanie odnośnie zasiłku dla bezrobotnych otóż moja sytuacja wygląda następująco...

Pracuję w Norwegii od kwietnia 2016 roku i mój stosunek pracy kończy się wraz z końcem września 2016 roku. W tym czasie zarobię łącznie około 160 00 kr to jest w 2016 roku. W 2015 roku nei pracowałem w Norwegii i nie mam udokumentowanych zarobków czy patrząc na to zdanie z Navu poniżej przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych czy też nie bo już zgłupiałem nie rozumiem czy chodzi o rok 2015 moich zarobków czy rok do tyłu od września 2216 tak jak skonczy się umowa, oraz jeśli to oznacza że chodzi o rok 2015 to czy 1 stycznia 2017 mogę zarejsstować się jako osoba bezrobotna. Czy był ktoś może w podobnej sytacji i może mi to pomóc jakoś ogarnąć?

\"Twój dochód z pracy wynosił co najmniej 1,5 G (kwota bazowa wymiaru świadczeń społecznych) w minionym roku lub średnio co najmniej 3 G w ciągu trzech ostatnich zakończonych lat kalendarzowych\"


Będzie Pan mógł ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych dopiero w roku 2017. Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom, które wypracowały prawo do zasiłku, czyli osiągnęły minimalny dochód (za poprzedzający rok kalendarzowy w wysokości minimum 1,5G lub za 3 ostatnie lata kalendarzowe minimum 3 stawki G).

Więcej informacji: www.multinor.no/zasilek-dla-bezrobotnych/utrata-pracy.html
Zgłoś wpis
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
MultiNOR napisał:
avokado1988 napisał:
Witam! Jak w temacie mam pytanie odnośnie zasiłku dla bezrobotnych otóż moja sytuacja wygląda następująco...

Pracuję w Norwegii od kwietnia 2016 roku i mój stosunek pracy kończy się wraz z końcem września 2016 roku. W tym czasie zarobię łącznie około 160 00 kr to jest w 2016 roku. W 2015 roku nei pracowałem w Norwegii i nie mam udokumentowanych zarobków czy patrząc na to zdanie z Navu poniżej przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych czy też nie bo już zgłupiałem nie rozumiem czy chodzi o rok 2015 moich zarobków czy rok do tyłu od września 2216 tak jak skonczy się umowa, oraz jeśli to oznacza że chodzi o rok 2015 to czy 1 stycznia 2017 mogę zarejsstować się jako osoba bezrobotna. Czy był ktoś może w podobnej sytacji i może mi to pomóc jakoś ogarnąć?

\\\"Twój dochód z pracy wynosił co najmniej 1,5 G (kwota bazowa wymiaru świadczeń społecznych) w minionym roku lub średnio co najmniej 3 G w ciągu trzech ostatnich zakończonych lat kalendarzowych\\\"


Będzie Pan mógł ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych dopiero w roku 2017. Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom, które wypracowały prawo do zasiłku, czyli osiągnęły minimalny dochód (za poprzedzający rok kalendarzowy w wysokości minimum 1,5G lub za 3 ostatnie lata kalendarzowe minimum 3 stawki G).

Więcej informacji: www.multinor.no/zasilek-dla-bezrobotnych/utrata-pracy.html


Wszystko sie zgadza tylko male pytanie : czy w tym wypadku mozna rozumiec ze kazdy z nas moze sobie w razie potrzeby czekac kilka miesiecy po utracie pracy do nowego roku i skladac wniosek po pierwszym stycznia i zostanie on przyjety ?? Nie ma wymogu ze po utracie pracy musimy sie odrazu zarejestrowac ??

Strona nie została znaleziona | www.multinor.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(oliwia00)
Wiking
Witam! Byłam 2 lata temu w takiej samej sytuacji i faktycznie z tego dochodu można ubiegać się o zasiłek dopiero w 2017r, ale ja dołączyłam dochody z Polski z 3 poprzednich lat na druku U1, NAV przeliczył i uznał dochód i w październiku dostałam dagpenger. U1 należy pobrać w Polsce z Urzędu Pracy, trochę to trwa (około 2-3 tyg) Jeśli będziesz potrzebować informacji jak to załatwić to napiszę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
avokado1988
(avokado1988)
Wiking
Tylko że u mnie dochód z 3 ostatnich lat łącznie z tymi w polsce nie przekroczy wymaganej kwoty wygląda na to że bede musiał poczekać do 2017 na zasiłek choć mam nadzieję że do tego czasu znajdę pracę trzeba być dobrej myśli dziękuje za odpowiedź temat uważam za wyczerpany
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok