Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

wypłata na czyjeś konto - Norwegia

6 Postów
kgrab5
(kgrab5)
Wiking
witam, niedawno dostałam pracę u norweskiego pracodawcy. dostałam d-nummer, złożyłam wniosek o założenie konta bankowego, jednak wszystko odbywa się przez internet (cała procedura ma trwać 3-4 tyg). nie byłam na policji (słyszałam, że trzeba pójść dopiero po 3 msc, moja znajoma poszła jak tylko dostała umowę i kazali jej przyjść za 3 msc)
pracodawca chcę mi wypłacić wypłatę, ale nie mam jeszcze konta.
czy można przelać wypłatę na konto mojego chłopaka? czy może być problem potem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
RAczej tak. Nie bedzie z tym problemu. Ale najlepiej jak podasz mu własne konto tylko w Polsce ( bez problemów przeleje na polskie konto ) -a ominiesz niejasnosci i niepwenosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
kgrab5
(kgrab5)
Wiking
tylko że nie mam w Polsce konta bankowego, dopiero skończyłam szkołę, wiec nie było mi do tej pory potrzebne ;p
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
Ale w Polsce bez problemu założysz konto, nawet nie pracując . Wiem ze tez możesz w Polsce założyć konto aby wypłacac i wypłacać w NOK
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michał K
(Dejavu)
Wiking
Nie powinno być żadnych problemów, jeśli pracodawca jest normalny. Sam miałem podobną sytuację, więc pierwsza wypłata poszła na konto brata, a kiedy już miałem otworzone swoje, pracodawca wysłał tylko poprawione dane do księgowości i po sprawie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów
jan gal
(jano73)
Nowicjusz
Spokojnie mozna ptzelewac na inne konto,a pozniej zmienic jak bedzie sie mialo juz swoje otwarte
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok