Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy mozna na zwolnieniu opuścić teren Norwegi - Norwegia

4 Posty
Miroslaw.Gancarczyk
(Miroslaw.Gancarczyk)
Wiking
Witam Jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu kontuzji kolana. Wszystko wskazuje na to że czeka mnie operacja a obawiam się robić jej tutaj. Czy mogę jechać do polski mając zwolnienie lekarskie bez żadnych konsekwencji ze strony pracodawcy lub Nav-u?? Wypadek mial nmiejsce w domu należącym do mojego pracodawcy a nie w pracy. Czy należy mi się z tego tytułu jakieś zadośćuczynienie finansowe?? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(Krowa)
Stały Bywalec
Oczywiscie ze mozesz jechac do kraju jak jestes chory. W koncu chodzi tutaj o Twoje zycie i nikt nie ma prawa Cie zatrzymac. Zaleca sie nawet jechac. bo operacji kolana to w Norwegi nikt jeszcze nie przezyl. Smiertelnosc på tym zabiegu tutaj w tym kraju jest 100%.
Nalezy Ci sie tez dozywotnia renta z powodu tego wypadku, i to w wysokosci co najmniej 4-krotnych zarobkow z zeszlego roku, miesiecznie. Pracodawca jest przeciez odpowiedzialny za Ciebie 24 godz. na dobe. To jego mieszkanie wiec powinien Cie ubezpieczyc na zycie , a juz na pewno na kolano.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Miroslaw.Gancarczyk
(Miroslaw.Gancarczyk)
Wiking
Ślicznie dziękuję za pomoc!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Miroslaw.Gancarczyk napisał:
Witam Jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu kontuzji kolana. Wszystko wskazuje na to że czeka mnie operacja a obawiam się robić jej tutaj.
Czy mogę jechać do polski mając zwolnienie lekarskie bez żadnych konsekwencji ze strony pracodawcy lub Nav-u??
Wypadek mial nmiejsce w domu należącym do mojego pracodawcy a nie w pracy.
Czy należy mi się z tego tytułu jakieś zadośćuczynienie finansowe?? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

- możesz jechać do polski o ile jest to wskazane, przez lekarza prowadzącego, musi to wypisać na piśmie, specjalny druk, oraz NAV wyda zgodę na wyjazd.
- ten wypadek w domu był związany z pracą, czy jedynie wszedłeś na pęknięty szczebel drabiny w ramach zwiedzania poddasza.

Nie ma co się spinać niepotrzebnie, ponieważ twój wpis w drugiej części, jest tak opisany iż można domniemywać, że podczas kontuzji kolana, padło ci trochę na zwoje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Miroslaw.Gancarczyk
(Miroslaw.Gancarczyk)
Wiking
Ten wypadek nie miał nic wspólnego ze zwiedzaniem poddasza. Kontuzji doznałem po wzięciu kąpieli.Pośliznąłem się po wyjściu z pod prysznica. Podłoga była śliska i noga mi ujechała i coś mi strzeliło w kolanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Miroslaw.Gancarczyk
(Miroslaw.Gancarczyk)
Wiking
Jeszcze z nim nie rozmawiałem ale jak każdy norweg to ciężko dojna krowa i na 100% nie da się wydoiić!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Miroslaw.Gancarczyk napisał:
Ten wypadek nie miał nic wspólnego ze zwiedzaniem poddasza. Kontuzji doznałem po wzięciu kąpieli.
Pośliznąłem się po wyjściu z pod prysznica.
Podłoga była śliska i noga mi ujechała i coś mi strzeliło w kolanie.

ha ha cha, tom siem usiałem.
I ty uważasz, iże to wina właściciela prysznica, iże ty nie dbasz o swoje bezpieczeństwo.
Może ma zamontować poręcze z prysznica, lub wyłożyć kafelki matą antypoślizgową.

Jak najszybciej zgłoś to pracodawcy i to bezwzględnie,
co za norweski typ, czyhający na zdrowie swoich pracowników!


Jak to zgłosisz, to już nie będą tobie potrzebne żadne zezwolenia od lekarza i NAV.
Ponieważ automatycznie wrócisz do polandii z braku miejsca do spania i pracy.
cha, ha, cha tom siem uśmiałech.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
No i jak Gabriela nie popierac ? Do pracy sie nie nadajesz ale wizzirem leciec i po schodach z ciezkim podrecznym nie ma problemu do PL polecisz jak gazela ....
Primo - w domu to ty musisz miec forsikrig prywatny a odszkodowanie dostac mozesz ale za uszczerbek na zdrowiu jesli wyzdrowiejesz to nic nie dostaniesz
Pracodawca czemuz to winny ?? Nav to nie ubezpieczalnia tylko instytucja.
Na chorobowym mozesz leciec jesli lekarz wyrazil zgode a Nav musi byc tylko poinformowany i to dopiero jak zwolnieniebjest ponad 16 dniowe.
Leczyc sie powinienes w NO jesli chcesz dostac cokolwiek niz kopa do PL bo lekarz raczej zaleci ci pracowac np na 50% etatu i polecam ci takie wyjscie nim szef znajdzie sobie kogos na twoje miejsce i bedzie myslal juz tylko jak cie wywalic z pracy.
Sorry realia sa jakie sa ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok