Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Prawo jazdy zrobione w Polsce - Norwegia

7 Postów
Masw
(Masw)
Wiking
Czy sa jakies sposoby abym mogła jezdzic na moim prawo jeździe które zostało zrobione w 2016 roku? Nie moge potwierdzić ze byłam tam 185 dni ponieważ chodziłam do szkoły i poprostu latałam tam i spowrotem. Pytanie moje dotyczy czy sa jakiekolwiek sposoby? I czy ktos zna jakies takie przypadki ze sie im udało?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów

(sebe)
Wiking
6e6 napisał:
ale czym ty dziewczyno sie przejmujesz, szansa na kontrole przez vegvesen jest rowna zero, do tego nikt przeciez nie bedzie zadawal Ci takich pytan, zapominasz na chwile ze znasz norweski i mowisz po polsku, dajesz polski dowod i finito
przy pierwszej kontroli politi ja wylapia ,jak sprawdza ubezpieczenie auta .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Masw
(Masw)
Wiking
A w jaki sposob moga to zobaczyc w ubezpieczeniu auta?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Masw
(Masw)
Wiking
I moze ktos wie w jaki sposob mozna to załatwić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Masw napisał:
Czy sa jakies sposoby abym mogła jezdzic na moim prawo jeździe które zostało zrobione w 2016 roku? Nie moge potwierdzić ze byłam tam 185 dni ponieważ chodziłam do szkoły i poprostu latałam tam i spowrotem. Pytanie moje dotyczy czy sa jakiekolwiek sposoby? I czy ktos zna jakies takie przypadki ze sie im udało?Ten cały przepis, dotyczy się osób mających prawa jazdy powyżej -B- i pracujących zawodowo jako kierowcy.
Prawo jazdy kat-B- tego nie dotyczy, o ile nie dokona się znacznego przestępstwa drogowego.
Wtedy przy zatrzymaniu prawka, policja zmusza i to jedynie psychicznie, do zamiany prawka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Masw
(Masw)
Wiking
Kiedy zadzwoniłam do vegvesen to pani mi powoedziala ze moje prawo jazdy nie legalne w Norwegii, ponieważ mieszkam juz przez jakis okres czasu w Norwegii i powinnam je zrobic tutaj. Z tego względu nie moge go używać tak pani mi to wytłumaczyła, jak moge to interpretować?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Masw napisał:
Kiedy zadzwoniłam do vegvesen to pani mi powoedziala ze moje prawo jazdy nie legalne w Norwegii, ponieważ mieszkam juz przez jakis okres czasu w Norwegii i powinnam je zrobic tutaj. Z tego względu nie moge go używać tak pani mi to wytłumaczyła, jak moge to interpretować? Zamiast zadawać pytania, trzeba było to uzyskać na piśmie.
Każdy pracownik będzie mówił co innego, w zależności od swojej wiedzy w danym temacie, najlepiej, jest żądać potwierdzenia na piśmie.
Reszta tak jak wyżej opisałem, jest to zgodne z tym, co można znaleźć na stronie statens w zakładce, dotyczących dokumentów, używanych na terenie Norwegi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Masw
(Masw)
Wiking
czyli mam poprosic o pisemmne potwierdzenie ze nie moge sie poruszac na polskim prawo jazdy tore zostalo zrobione w 2016 roku? -Gabriel-?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Masw napisał:
czyli mam poprosic o pisemmne potwierdzenie ze nie moge sie poruszac na polskim prawo jazdy tore zostalo zrobione w 2016 roku? -Gabriel-?
Czy tobie naprawde siem nudzi i nie masz nic do roboty, a zarazem zazdrościsz ludziom którzy siedom we pracy i pijom kafe, że chcesz ich wnerwiać durnymi pytaniami?
Tu masz stronę i sama znajdź, stosowny przepis który mówi iże nie można jeźdić na prawku -B- zrobionym we inkszym państwie.
www.vegvesen.no/Kjoretoy/Eie+og+vedlikeh..._forside_eu-kontroll
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Masw
(Masw)
Wiking
metodom jest nie odpowiadanie poprostu
pytam na formu, kazdy moze sie wypowiedziec ale nie kazdy musi


jak mowilam znalazlam stosowny wpis w norweskim prawie ze nie mozna jedzic z prawem jazdym jak ma sie fast bopel w Norwegii.
Przeczytaj wpis a potem sie wypowiadaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok