Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Pozew sądowy - Norwegia

6 Postów

(ddaarreekk37)
Wiking
Witam, mam pytanie czy to prawda że jeśli w Norwegii przegram sprawę sądową to pokrywam koszty adwokata strony przeciwnej, czy ktoś zna może paragraf mówiący o tym, bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ zostałem zwolniony z pracy będąc na zwolnieniu chorobowym i nie wiem co mam dalej robić, a w razie przegranej czy muszę takie koszty ponieść.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
ddaarreekk37 napisał:
Witam, mam pytanie czy to prawda że jeśli w Norwegii przegram sprawę sądową to pokrywam koszty adwokata strony przeciwnej, czy ktoś zna może paragraf mówiący o tym, bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ zostałem zwolniony z pracy będąc na zwolnieniu chorobowym i nie wiem co mam dalej robić, a w razie przegranej czy muszę takie koszty ponieść.Nie wiem jaki to paragraf, ale wolno kogos zwolnic z pracy w czasie choroby, gdy powod zwolnieniea jest inny niz choroba:
www.oppsigelse.no/visartikkel.asp?art=210
A co masz teraz zrobic - NAV powinien dalej placic ci chorobowe.

Ogolnie, jezeli czujesz, ze wygrasz, np. ze caly czas w twojej pracy zatrudniaja ludzi na takie same stanowiska jak twoje, to sie sadz. Jezeli jednak z twojej pracy zwolnili duzo ludzi i zaklad slabo ciagnie - no to pewnie przegrasz.

Jest jeszcze cos takiego jak fri rettshjelp. Przysluguje ona w wielu wypadkach i nie tylko jak ma sie slabe zarobki.
www.fri-rettshjelp.no/fri-rettshjelp
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Ani be ani me co to i kto to wydał zwolnienie
W czasie zwolnienia trzeba być w kontakcie z zakładem i ustalać formy wychodzenia z sytuacji
Po roku choroby mogą z automatu wyrzucić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(ddaarreekk37)
Wiking
Kolego nie takie było moje pytanie, po roku to każdego mogą zwolnić, ale jak się pracuje przez agencje to w czasie chorobowego mogą zwolnić bo umowy są tymczasowe i żaden kontakt nie pomoże i dlatego chcę się odwołać do sądu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(ddaarreekk37)
Wiking
Dzięki to wiem bo mam z urzędu adwokata ze względu na słabe zarobki, umowy w agencji są tymczasowe co prawda bez oppdragów i w czasie chorobowego mogą zwolnić agencja między czasie zmieniła nazwę i teraz twierdzą ze nie ma pracy dla mnie a wiem że inni koledzy tam pracuja, chodzi mi tylko czy to prawda z tym pokryciem kosztów adwokata strony przeciwnej w przypadku przegranej, ciekaw jestem kto w takim przypadku Breivikowi pokrywa adwokata?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów

(obibok)
Początkujący
ale jak się pracuje przez agencje to w czasie chorobowego mogą zwolnić bo umowy są tymczasowe i żaden kontakt nie pomoże i dlatego chcę się odwołać do sądu.[/quote]


no to jak wiesz ze kazdego moga zwolnic bo masz tymczasowa umowe przez agencje to po co ci adwokat ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ddaarreekk37 napisał:
Dzięki to wiem bo mam z urzędu adwokata ze względu na słabe zarobki, umowy w agencji są tymczasowe co prawda bez oppdragów i w czasie chorobowego mogą zwolnić agencja między czasie zmieniła nazwę i teraz twierdzą ze nie ma pracy dla mnie a wiem że inni koledzy tam pracuja, chodzi mi tylko czy to prawda z tym pokryciem kosztów adwokata strony przeciwnej w przypadku przegranej, ciekaw jestem kto w takim przypadku Breivikowi pokrywa adwokata?
masz już i nie truj dupy pracowniku co to go nie chcą zatrudnić a kolegów biorą
Den som taper en sak blir ofte dømt til å betale motpartens kostnader.
ten co przegrywa sprawę najczęściej płaci koszty strony przeciwnej
a tu reszta odpowiedzi
www.aftenposten.no/nyheter/iriks/Hvem-be...ken-opp-8398005.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów

(obibok)
Początkujący
ja bym poszedl w inna strone
wystosowal bym pozew przeciw kolegom ze ich zatrudnili a ciebie nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(ddaarreekk37)
Wiking
no to idz a nie pierdol głupot
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów

(obibok)
Początkujący
ale z ciebie farmazon

najpierw piszesz tak :ale jak się pracuje przez agencje to w czasie chorobowego mogą zwolnić bo umowy są tymczasowe i żaden kontakt nie pomoże i dlatego chcę się odwołać do sądu.

wychodzi na to ze moga cie zwolnic w czasie chorobowego i gowno im zrobisz
a teraz pytasz o adwokata? skoro moga cie zwolnic to wiadome ze przegrasz sprawe bo oni moga w swietle prawa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok