Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Przeprowadzka do Norwegi z UK. - Norwegia

9 Postów
Daniel Jay
(DanielJay)
Wiking
Witam. Obecnie mieszkam i pracuję w UK, jednak coś mnie ciągnie wciąż do Norwegii. Zatem moje pytanie i prośba o info.
1. Czy bez znajomości norweskiego ale z dobrą znajomością angielskiego udało byłby problem ze znalezieniem pracy w Norwegii?
2. Z jaką częstotliwością są wypłacane pensje w norwegi - miesiąc czy tydzień?
3. Jak wygląda sprawa z posiadaniem zwierzaka - psa? Czy trudno znaleźć coś do wynajęcia ze zwierzakiem?
4. Jaki uśredniony koszt wynajmu domku / mieszkania (Bergen, Hagesund, Stavanger i okolice)? - wiem, że trudno podać, zależy od rejony, wielkości etc.
5. Na jakich stronach mogę szukać ogłoszeń z nieruchomościami?
6. Na jakich stronach mogę szukać ogłoszeń o pracę? (dodam, że najlepiej angielskojęzycznych).
7. Ile musiałbym mieć na początek pieniędzy ze sobą?

A może ktoś z was miałby jakąś pracę polecić?
Jeśli chodzi o mnie to posiadam brytyjskie uprawnienia na wózki widłowe i doświadczenie w pracy w magazynach, a także w działach zaopatrzenia i zakupów. Co więcej pracowałem w stoczni i posiadałem także firmę działającą w branży stoczniowej.

Za wszelkie info z góry wielkie dzięki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
DeJotGda napisał:
Witam. Obecnie mieszkam i pracuję w UK, jednak coś mnie ciągnie wciąż do Norwegii. Zatem moje pytanie i prośba o info.
1. Czy bez znajomości norweskiego ale z dobrą znajomością angielskiego udało byłby problem ze znalezieniem pracy w Norwegii?
2. Z jaką częstotliwością są wypłacane pensje w norwegi - miesiąc czy tydzień?
3. Jak wygląda sprawa z posiadaniem zwierzaka - psa? Czy trudno znaleźć coś do wynajęcia ze zwierzakiem?
4. Jaki uśredniony koszt wynajmu domku / mieszkania (Bergen, Hagesund, Stavanger i okolice)? - wiem, że trudno podać, zależy od rejony, wielkości etc.
5. Na jakich stronach mogę szukać ogłoszeń z nieruchomościami?
6. Na jakich stronach mogę szukać ogłoszeń o pracę? (dodam, że najlepiej angielskojęzycznych).
7. Ile musiałbym mieć na początek pieniędzy ze sobą?

A może ktoś z was miałby jakąś pracę polecić?
Jeśli chodzi o mnie to posiadam brytyjskie uprawnienia na wózki widłowe i doświadczenie w pracy w magazynach, a także w działach zaopatrzenia i zakupów. Co więcej pracowałem w stoczni i posiadałem także firmę działającą w branży stoczniowej.

Za wszelkie info z góry wielkie dzięki.


Tutaj znajdziesz aktualne oferty pracy ( codziennie pojawiają się nowe) : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia_o_prace/strona1.html?order=dn

A tu mieszkania do wynajęcia: www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/dom+i+mieszkanie
Zgłoś wpis
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
ad
1) Niektórym się udaje.
2) Co miesiąc
3) Nie.
4) Słusznie zauważyłeś to zależy.
5) m.finn.no/realestate/lettings/search.html?filters=
6) m.finn.no/job/fulltime/search.html?filters=
tjenester.nav.no/stillinger/forside
7) 30 tys koron + wysokość depozytu za mieszkanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
3. Czy trudno znaleźć coś do wynajęcia ze zwierzakiem?

Asikhb napisał:
3) Nie.
A to sie zdziwilam. Pewnie dlatego na psich forach ludzie blagaja innych o pomoc w znalezieniu lokum na wynajm. Czesto w ogoszeniach nawet pisze ikke dyr.
I mimo, ze niby zgodnie z prawem to mozna miec zwierzaka, to sprobuj cos znalesc.
www.canis.se/innlegg.php?id=1715578
www.ba.no/nyheter/ingen-vil-leie-ut-til-...onrad/s/1-41-6716021
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
sid87
(sid87)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
ALEXANDERO napisał:
Asikhb napisał:
ad
1) Niektórym się udaje.
2) Co miesiąc
3) Nie.
4) Słusznie zauważyłeś to zależy.
5) m.finn.no/realestate/lettings/search.html?filters=
6) m.finn.no/job/fulltime/search.html?filters=
tjenester.nav.no/stillinger/forside
7) 30 tys koron + wysokość depozytu za mieszkanie


Ty mała się tu nie popisuj!


Malenkii... Proszę Cię..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Daniel Jay
(DanielJay)
Wiking
dzięki. Te już monitoruję. I pytałem o strony w rodzaju i odpowiedniki gummtree choćby które w uk jest bardzo popularne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Daniel Jay
(DanielJay)
Wiking
Spokojnie. Nie chciałem i nie chce wywoływać kłótni . Ale widzę, że jest zapewne podobnie jak na wyspach. Ktoś kto szybko znalazł albo jego znajomi powie, że nie ma kłopotu inny zaś, że jest bo sam szukał długo.
Zapewne też łatwiej w domu poza miastem dużym niż w mieszkaniu w mieście.
Niestety. Choć wiem, że to utrudnienie to psa nie oddam, jest ze mną 9 lat i dla mnie jest jak dziecko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok