Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kiedy zwrot podatku !? - Norwegia

32 Posty
Bartek Dobosz
(doby)
Nowicjusz
Witam!

Już wiem, że jeżeli w Norwegii nie zarobiłem powyżej 50k NOK w ciągu roku, to wszystko powinni mi zwrócić i jeżeli wszystko na rozliczeniu się zgadza to nie muszę nic robić i sami przyślą pieniądze (tak wyczytaliśmy ze znajomym na internecie i tak mówią znajomi żyjący w Norwegii), tylko a) jak oni to przyślą? Pocztą, skoro nie mają naszych kont ? b) kiedy można się spodziewać tego zwrotu ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
doby napisał:
Witam!

Już wiem, że jeżeli w Norwegii nie zarobiłem powyżej 50k NOK w ciągu roku, to wszystko powinni mi zwrócić i jeżeli wszystko na rozliczeniu się zgadza to nie muszę nic robić i sami przyślą pieniądze (tak wyczytaliśmy ze znajomym na internecie i tak mówią znajomi żyjący w Norwegii), tylko a) jak oni to przyślą? Pocztą, skoro nie mają naszych kont ? b) kiedy można się spodziewać tego zwrotu ?

-----
Podrzuca noca na wycieraczke... Zwlaszcza tym, ktorzy jak widac nawet wstepnej propozycji podatkowej nie znaja i tylko glupot od kolegow sie na sluchali. Standard.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
6e6 napisał:
jak nie maja kont to trzeba im podac, to na www.altinn.ni sie zalatwia

kase dostaniesz 25-30 czerwca w postaci giro jak nie bedziesz mial konta na adres gdzie jestes zarejestrowany w folkeregisteret lub na konto jak podasz. Jak jestes zameldowany w pl to przyjdzie do pl i tam mozesz to zrealizowac np. deutsche bank

------
Facet, jak wynika z kontekstu, dostanie giro do zaplaty i to tak z 4-5 tys. nok. Ktos mu naopowiadal glupot o frikort, ktory mu sie nie nalezy bo na studenta uczelni norweskiej nie wyglada a nikt mu bez starania 10% obnizki nie da.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
6e6 napisał:
nie, cortez, zle mylisz, jak nie zarobil powyzej 50 tys kr brutto to mu wszystko oddadza gdyz to jest kwota wolna od podatku, wczesniej bylo 30 tys kr
------
Mylisz sie bracie, kwota wolna ma charakter podmiotowy a nie przedmiotowy. Facet musi spelnic okreslone warunki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
6e6 napisał:
no to daj linka do tych warunkow
----
Ok. Dam jutro bo dzis juz zalegam... w polskiej puszczy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Bartek Dobosz
(doby)
Nowicjusz
6e6 napisał:
nie, cortez, zle mylisz, jak nie zarobil powyzej 50 tys kr brutto to mu wszystko oddadza gdyz to jest kwota wolna od podatku, wczesniej bylo 30 tys kr

Też tak właśnie słyszałem, a znajomi, którzy żyją już w Norwegii parę lat i mieli do czynienia z rozliczeniami podatkowymi to coś już wiedzą na ten temat. Jutro jeszcze znajomy podejdzie do Skatteetaten i się dokładniej dowie co i jak

PS. Co to jest to giro?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
6e6 napisał:
no to daj linka do tych warunkow
--------------------------------------------
Obiecalem:
".. Kwota wolna od podatku to odliczenie, które otrzymujesz automatycznie. Nie należy wpisywać tego jako odliczenie w zeznaniu podatkowym. Zauważ, że jeśli przebywałeś w Norwegii tylko przez część roku dochodowego, to kwota wolna od podatku zostanie obniżona proporcjonalnie do długości twojego pobytu w Norwegii. Dlatego ważne jest, abyś podał ile dni przebywałeś w Norwegii w danym roku dochodowym – umożliwi to prawidłowe wyliczenie kwoty wolnej od podatku....."
Facet pisze,ze byl bardzo krotko,wiec ta kwota "wolna" nie moze wynosic 50 000 NOK.
Do tego wszystkiego nie deklaruje "aktywnosci zeznaniowej" zdajac sie na slepy los podatkowy. W Norwegii to dziala jak rosyjska ruletka...o pelnym zaladowanym magazynku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
6e6 napisał:
no to daj linka do tych warunkow
--------------------------------------------
Obiecalem:
".. Kwota wolna od podatku to odliczenie, które otrzymujesz automatycznie. Nie należy wpisywać tego jako odliczenie w zeznaniu podatkowym. Zauważ, że jeśli przebywałeś w Norwegii tylko przez część roku dochodowego, to kwota wolna od podatku zostanie obniżona proporcjonalnie do długości twojego pobytu w Norwegii. Dlatego ważne jest, abyś podał ile dni przebywałeś w Norwegii w danym roku dochodowym – umożliwi to prawidłowe wyliczenie kwoty wolnej od podatku....."
Facet pisze,ze byl bardzo krotko,wiec ta kwota "wolna" nie moze wynosic 50 000 NOK.
Do tego wszystkiego nie deklaruje "aktywnosci zeznaniowej" zdajac sie na slepy los podatkowy. W Norwegii to dziala jak rosyjska ruletka...o pelnym zaladowanym magazynku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Bartek Dobosz
(doby)
Nowicjusz
No właśnie a jak w ogóle nie dostałem tego giro? Przyszło mi w liście tylko parę kartek w tym rozpiska moich zarobków i co mi ukradli z moich zarobków
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
doby napisał:
No właśnie a jak w ogóle nie dostałem tego giro? Przyszło mi w liście tylko parę kartek w tym rozpiska moich zarobków i co mi ukradli z moich zarobków
--------------
Ukradli ci z twoich zarobków??? To kutasy...to pewnie ta mafia z Tax Office. Bier te kwity i leć w te dyrdy na Politi o powiedz,ze cie okradł Skattetaten. I daj chłopakom w czerni jakies poł litra z przemytu i sztangę ukraińskich Marlboro, to tych złodziei szybciej złapio. Co za hołota w tej Norwegii - chłopak z Polski zarobił,a one go okradły.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok