Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

zwolnienie - Norwegia

1 Post
kacpeos
(kacpeos)
Wiking
Witam mam pytanie zostalem zwolniony z pracy, lecz byly szef nie chce wyplacic miesiecznego wypowiedzenia. dostalem od niego oppsigelse 10.12.2015 od tego dnia juz w pracy nie bylem na kontrakcie mam napisane ze miesieczne wypowiedzeni. Co robic dalej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
kacpeos napisał:
Witam mam pytanie zostalem zwolniony z pracy, lecz byly szef nie chce wyplacic miesiecznego wypowiedzenia. dostalem od niego oppsigelse 10.12.2015 od tego dnia juz w pracy nie bylem na kontrakcie mam napisane ze miesieczne wypowiedzeni. Co robic dalej?

1.wypowiedzenie masz od 1.01.2016 do 31.01.2016
2.za grudzien powinnien wyplacic ci na dniach
3.czyli za wypowiedzenie i termin wyplaty jest jeszcze troche czasu ,wiec cierpliwosci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Ja bym to rozumiał inaczej - miesiąc jeszcze miałeś pracować - nie poszedłeś czyli zalałeś go - dlaczego ma płacić za free - chyba ze tak sie dogadales
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
hei!sandokan napisał:
kacpeos napisał:
Witam mam pytanie zostalem zwolniony z pracy, lecz byly szef nie chce wyplacic miesiecznego wypowiedzenia. dostalem od niego oppsigelse 10.12.2015 od tego dnia juz w pracy nie bylem na kontrakcie mam napisane ze miesieczne wypowiedzeni. Co robic dalej?

1.wypowiedzenie masz od 1.01.2016 do 31.01.2016
2.za grudzien powinnien wyplacic ci na dniach
3.czyli za wypowiedzenie i termin wyplaty jest jeszcze troche czasu ,wiec cierpliwosci


Wynagrodznie za grudzien, zgodnie z obowiazujacym prawem, musi byc wyplacone i zaksiegowane w grudniu. Jesli nie ma mozliwosci dokladnego wyliczenia ( godzinowka), to drobna korekte robi sie w styczniu. Nie wiem wiec, jakim cudem wynagrodzenie za grudzien mialo by byc wyplacane "na dniach", czyli w lutym
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
artgregor napisał:
Ja bym to rozumiał inaczej - miesiąc jeszcze miałeś pracować - nie poszedłeś czyli zalałeś go - dlaczego ma płacić za free - chyba ze tak sie dogadales

Autor pytania rzucil zdawkowe informacje i oczekuje odpowiedzi. Mozna wiec sobie tylko gdybac dlaczego nie pracowal do konca stycznia (zgodnie z terminem wypowiedzenia).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(karlossobon)
Wiking
Miesięczne wypowiedzenie oznacza miesiąc dodatkowej pracy a nie miesięczna pensja za niestawienie sie w pracy ....ludzie z kad wy sie tu urywacie ?...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
Lindemans napisał:
hei!sandokan napisał:
kacpeos napisał:
Witam mam pytanie zostalem zwolniony z pracy, lecz byly szef nie chce wyplacic miesiecznego wypowiedzenia. dostalem od niego oppsigelse 10.12.2015 od tego dnia juz w pracy nie bylem na kontrakcie mam napisane ze miesieczne wypowiedzeni. Co robic dalej?

1.wypowiedzenie masz od 1.01.2016 do 31.01.2016
2.za grudzien powinnien wyplacic ci na dniach
3.czyli za wypowiedzenie i termin wyplaty jest jeszcze troche czasu ,wiec cierpliwosci


Wynagrodznie za grudzien, zgodnie z obowiazujacym prawem, musi byc wyplacone i zaksiegowane w grudniu. Jesli nie ma mozliwosci dokladnego wyliczenia ( godzinowka), to drobna korekte robi sie w styczniu. Nie wiem wiec, jakim cudem wynagrodzenie za grudzien mialo by byc wyplacane \"na dniach\", czyli w lutym


to racja że w nie w lutym ale żeby za grudzień w grudniu? skąd ten pomysł?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
karol3 napisał:
Lindemans napisał:
hei!sandokan napisał:
kacpeos napisał:
Witam mam pytanie zostalem zwolniony z pracy, lecz byly szef nie chce wyplacic miesiecznego wypowiedzenia. dostalem od niego oppsigelse 10.12.2015 od tego dnia juz w pracy nie bylem na kontrakcie mam napisane ze miesieczne wypowiedzeni. Co robic dalej?

1.wypowiedzenie masz od 1.01.2016 do 31.01.2016
2.za grudzien powinnien wyplacic ci na dniach
3.czyli za wypowiedzenie i termin wyplaty jest jeszcze troche czasu ,wiec cierpliwosci


Wynagrodznie za grudzien, zgodnie z obowiazujacym prawem, musi byc wyplacone i zaksiegowane w grudniu. Jesli nie ma mozliwosci dokladnego wyliczenia ( godzinowka), to drobna korekte robi sie w styczniu. Nie wiem wiec, jakim cudem wynagrodzenie za grudzien mialo by byc wyplacane \\\"na dniach\\\", czyli w lutym


to racja że w nie w lutym ale żeby za grudzień w grudniu? skąd ten pomysł?


Ten pomysl wziety prosto z norweskiego prawa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
to nie znam
i w praktyce się nie spotkałem. na pewno jest wiele sposobów obejścia.
np. w mojej obecnej pracy "luty" trwa od 11 stycznia do 10 lutego i wypłata faktycznie jest jeszcze w lutym
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
287 Postów

(jasta 102)
Stały Bywalec
karol3 napisał:
to nie znam
i w praktyce się nie spotkałem. na pewno jest wiele sposobów obejścia.
np. w mojej obecnej pracy \"luty\" trwa od 11 stycznia do 10 lutego i wypłata faktycznie jest jeszcze w lutym

A powinien od 1 lutego do ostatniego gdzie wyplata jest do 10 kolejnego mc
Dziwna masz ta prace
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok