Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Krystian85 napisał:
DianaHofman napisał:
WujekJanek napisał:
No dobrze, to ja moze podsumuje.

Po przyjezdzie do Norwegii uzyskujesz prawo pobytu. Gdyz na przyklad: przyjechalas tu do pracy (wiec zarabiasz i masz z czego zyc), przyjechalas do meza (ktory zarabia i ma z czego Cie utrzymac), przyjechalas studiowac (masz pieniadze na zycie). Jesli popadniesz w tarapaty, to nic socjalowi do tego, polski Konsul ma obowiazek zapewnic Ci powrot do kraju i koniec piesni.

W takiej sytuacji mozesz liczyc jedynie na drobne doplaty ze strony gminy do mieszkania, na jednaroazowa pomoc zywnosciowa, na pomoc ze strony organizacji harytatywnych itp... Nie mylmy bowiem socjalu z np.dagpenger... To 2 zupelnie rozne bajki.

Przyjechalas tu "na chwile" norweski podatnik nie bedzie wiec lozyl na twoje utrzymanie, tak to wyglada.

Pomoc socjalna zaczyna Cie obejmowac dopiero od momentu, gdy uzyskasz tzw. Prawo Stalego Pobytu. Jednym z podstawowych wymogow aby prawo takie otrzymac (a jest tych wymogow kilka) jest udokumentowany minimum 5cio letni pobyt na terenie Krolestwa Norwegii. I wtedy, jesli masz juz varig oppholdsrett to norweski podatnik chce czy nie chce musi zapewnic Ci dach nad glowa, okolo 5 czy 7 tysiecy koron na jedzenie (nie wiem dokladnie) i pere innych rzeczy.

Ale jesli nie masz varig oppholdsrett, to niestety. Socjalizm socjalizmem, ale kto nie pracuje ten nie jje tylko wraca do domu.

Aha, jest jeszcze jedna rzecz w ktorej Panstwo Ci pomoze. Jesli jestes w bardzo zlej sytuacji finansowej a do tego (jak niestety wiele Polek to czyni) pierwsze co zrobilas po przyjezdzie do Norwegii to zaszlas w ciaze, to Panstwo otoczy pelna opieka twoje dziecko. jest od tego specjalna instytucja, nie musisz nawet prosic, sami przyjda i nie masz co prosic ze tego rodzaju pomocy nie potrzebujesz. Pomoc zostanie Ci udzielona, chocby po twoim trupie.

To tak w skrocie, na temat, na jabluszkach i gruszeczkach wytlumaczone.

To w ogóle nie tak jak piszesz ale doceniam że pomagasz, chcesz pomóc. To dużo.
Fajne podsumowanie, ale ciężko sie z nim zgodzić w większości poruszonych wątków.
Trochę nie wiedziałam zakładając wątek, teraz natomiast wiem już cokolwiek, ale zgłębiam swoją wiedzę.
Zaczynając od tego , że pozwolenie na pobyt już mam. Więc niczego załatwiać nie muszę.
Żeby otrzymać pomoc, tak na prawdę żadne pozwolenie nie jest konieczne.
Przydatne - owszem. Ale nie konieczne. Jak wspomniałam , ciągle czytam na ten temat, nie wiem wszystkiego, więc jak znasz jakikolwiek przepis o tym mówiący, to proszę o cytat.
Tylko przepis, przepis prawa materialnego. (pol. paragraf)
Prawo pobytu stałego też nie ma nic do rzeczy - ale mogę się mylić , więc wskaż mi konkretne przepisy. konkretne.
Jeżeli chodzi o sposób w jaki to postrzegasz: "Przyjechalas tu "na chwile" norweski podatnik nie bedzie wiec lozyl na twoje utrzymanie, tak to wyglada."
Masz zły punkt widzenia, bo nikt ani z tych lewaków, prawaków i zwykłych kutasów wyżywających się na forum ,których nikt słuchać ich nie chce na co dzień nie zapytał nawet czy płaciłam podatki czy nie, ile pracowałam etc.
Wszyscy z góry założyli że jestem "pasożytem" - Ale każdy ocenia pod siebie
Warto wziąć pod uwagę że nawet połowa "kwiatu narodu z powiatów całej polski" nawet pracująca na czarno przy zbieraniu kamieni płaci tu podatki Kupując chociaż sam chleb.
I dla tego dyskusja tu to całkiem grząski za przeproszeniem gnój. Poajwiło się kilka rad , ciekawych - ważnych. Dziękuję też ludziom , którzy napisali na PW

Moja sytuacje jest zdecydowanie korzystniejsza mimo chorego kolana - dziękuję
W ciążę nie zamierzam zachodzić, a komunał w stylu "kto nie pracuje ten wraca do domu" można koledze..nad łóżkiem zawiesić jak się kolegi nie lubi

Dzięki jeszcze raz za pomoc, jak ktoś miał by pytania czy sugestie - Zapraszam do dyskusji

Dianka.

----------------------
Widzisz Jasiu - ja samozwanczy expert od spraw norweskich (i homoseksualizmu),najlepszy na tym portalu - mialem Cie za swoje alter ego. Szanowalem cie i podziwialem.... A Ty okazałes sie po prostu "Głupim Jasiem" - przynajmniej w castingu Pani Dianki.
Myslales "Głupku",ze sa tu wazne jakies elementarne zasady,jakies ustanowione przez Krolestwo regulacje prawne,jakas prakseologia w tym zakresie...GÓWNO prawda. pani Dianka dała Ci wystarczajacy wykład w kwestii wlasciwej interpretacji norweskiego status quo : wystarczy nasamprzykład płacic VAT w cenie "kneipbrod" (6 NOK brutto),zeby juz wypelniac standard wymogu placenia podatkku w Norwegii.
Jasiu - od dzis jestes dla mnie mityczny "Gabriel-bis",tłumok i kłamca. Wole od Twojego mirazu realny świat Pani Dianki,jej chorego kolana,jej poczucia bezpieczenstwa bez obawy zobaczenia rano w lazience dwoch kresek na tescie....


robisz sobie test kristian??+


opowiedz o tym jako expert od spraw norweskich (i homoseksualizmu),
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
DianaHofman napisał:
WujekJanek napisał:
No dobrze, to ja moze podsumuje.

Po przyjezdzie do Norwegii uzyskujesz prawo pobytu. Gdyz na przyklad: przyjechalas tu do pracy (wiec zarabiasz i masz z czego zyc), przyjechalas do meza (ktory zarabia i ma z czego Cie utrzymac), przyjechalas studiowac (masz pieniadze na zycie). Jesli popadniesz w tarapaty, to nic socjalowi do tego, polski Konsul ma obowiazek zapewnic Ci powrot do kraju i koniec piesni.

W takiej sytuacji mozesz liczyc jedynie na drobne doplaty ze strony gminy do mieszkania, na jednaroazowa pomoc zywnosciowa, na pomoc ze strony organizacji harytatywnych itp... Nie mylmy bowiem socjalu z np.dagpenger... To 2 zupelnie rozne bajki.

Przyjechalas tu "na chwile" norweski podatnik nie bedzie wiec lozyl na twoje utrzymanie, tak to wyglada.

Pomoc socjalna zaczyna Cie obejmowac dopiero od momentu, gdy uzyskasz tzw. Prawo Stalego Pobytu. Jednym z podstawowych wymogow aby prawo takie otrzymac (a jest tych wymogow kilka) jest udokumentowany minimum 5cio letni pobyt na terenie Krolestwa Norwegii. I wtedy, jesli masz juz varig oppholdsrett to norweski podatnik chce czy nie chce musi zapewnic Ci dach nad glowa, okolo 5 czy 7 tysiecy koron na jedzenie (nie wiem dokladnie) i pere innych rzeczy.

Ale jesli nie masz varig oppholdsrett, to niestety. Socjalizm socjalizmem, ale kto nie pracuje ten nie jje tylko wraca do domu.

Aha, jest jeszcze jedna rzecz w ktorej Panstwo Ci pomoze. Jesli jestes w bardzo zlej sytuacji finansowej a do tego (jak niestety wiele Polek to czyni) pierwsze co zrobilas po przyjezdzie do Norwegii to zaszlas w ciaze, to Panstwo otoczy pelna opieka twoje dziecko. jest od tego specjalna instytucja, nie musisz nawet prosic, sami przyjda i nie masz co prosic ze tego rodzaju pomocy nie potrzebujesz. Pomoc zostanie Ci udzielona, chocby po twoim trupie.

To tak w skrocie, na temat, na jabluszkach i gruszeczkach wytlumaczone.

To w ogóle nie tak jak piszesz ale doceniam że pomagasz, chcesz pomóc. To dużo.
Fajne podsumowanie, ale ciężko sie z nim zgodzić w większości poruszonych wątków.
Trochę nie wiedziałam zakładając wątek, teraz natomiast wiem już cokolwiek, ale zgłębiam swoją wiedzę.
Zaczynając od tego , że pozwolenie na pobyt już mam. Więc niczego załatwiać nie muszę.
Żeby otrzymać pomoc, tak na prawdę żadne pozwolenie nie jest konieczne.
Przydatne - owszem. Ale nie konieczne. Jak wspomniałam , ciągle czytam na ten temat, nie wiem wszystkiego, więc jak znasz jakikolwiek przepis o tym mówiący, to proszę o cytat.
Tylko przepis, przepis prawa materialnego. (pol. paragraf)
Prawo pobytu stałego też nie ma nic do rzeczy - ale mogę się mylić , więc wskaż mi konkretne przepisy. konkretne.
Jeżeli chodzi o sposób w jaki to postrzegasz: "Przyjechalas tu "na chwile" norweski podatnik nie bedzie wiec lozyl na twoje utrzymanie, tak to wyglada."
Masz zły punkt widzenia, bo nikt ani z tych lewaków, prawaków i zwykłych kutasów wyżywających się na forum ,których nikt słuchać ich nie chce na co dzień nie zapytał nawet czy płaciłam podatki czy nie, ile pracowałam etc.
Wszyscy z góry założyli że jestem "pasożytem" - Ale każdy ocenia pod siebie
Warto wziąć pod uwagę że nawet połowa "kwiatu narodu z powiatów całej polski" nawet pracująca na czarno przy zbieraniu kamieni płaci tu podatki Kupując chociaż sam chleb.
I dla tego dyskusja tu to całkiem grząski za przeproszeniem gnój. Poajwiło się kilka rad , ciekawych - ważnych. Dziękuję też ludziom , którzy napisali na PW

Moja sytuacje jest zdecydowanie korzystniejsza mimo chorego kolana - dziękuję
W ciążę nie zamierzam zachodzić, a komunał w stylu "kto nie pracuje ten wraca do domu" można koledze..nad łóżkiem zawiesić jak się kolegi nie lubi

Dzięki jeszcze raz za pomoc, jak ktoś miał by pytania czy sugestie - Zapraszam do dyskusji

Dianka.

co do paragrafów:

www.nav.no/no/Person/Flere+tema/Sosiale+...sialhjelp).87469.cms

For å ha fulle rettigheter etter loven må du ha lovlig opphold og fast bopel i Norge.


Jak nie masz stałego pobytu/obywatelstwa, a dostaniesz tu pomoc socjalną to czym prędzej idź dać na mszę, bo bez tego mogą ci powiedzieć "wracaj do ojczyzny"....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
323 Posty
John Born
(born)
Stały Bywalec
DianaHofman napisał:
Jezu, no nie wierzę.
To jakiś fenomen na skalę światową, widziałam wiele forów, gdzie każdemu zdarzało się odrobinę zejść z tematu, ale raczej w poszukiwaniu jakiejś formy rozwiązania poruszonego zagadnienia.
To co dzieje się tu wręcz mnie przeraża.
Te chaotyczne wpisy o Korwinach i innych absurdalnie od biegłych sprawach , widziane oczami ludzi , którzy nie mają okazji ani partnera do (nazwijmy to) dyskusji, lub zwyczajnie powielają zasłyszane gdzieś czyjeś zdanie pretendują zwyczajnie do....śmietnika.

Czytanie ze zrozumieniem,to po pierwsze.
Po drugie, załóżcie sobie osobny temat:
Nie mam z kim porozmawiać przez internet a w 4 oczy boję się puścić pary z ust bo mnie wyśmieją. Czy coś podobnego.
Po trzecie, to trochę mi was szkoda, że marnujecie się w norwegii , zamiast tworzyć nową klasę polityczną, wygłaszając przemówienia na odwróconym do góry dnem wiadrze gdzieś tam, skąd przybyliście tu. Do kraju, którego nie rozumiecie, kraju którego zasady współżycia społecznego przerastają zaściankową mentalność co poniektórych. Bardzo to ciekawe socjologiczne zjawisko, nie mylić mędrcy - wiedźeje z socjalnym.


Nie mniej jednak zebrałam kilka materiałów, które mogą komuś przydać się w przyszłości, ale to na osobny temat.



Czytając te wypociny "mędrców" typu wujki janki, ciotki dorhan tych pszenno-buraczanych filozofów JEBŁEM TEŻ I JA(!) Jeżeli was ktoś prosi o pomoc, radę to pomóżcie. Jeżeli nie to po prostu się nie warto wypowiadać i zmieniać temat. Żal mi takich niespełnionych, skrzywionych psychicznie, odrzuconych wujków, dorotek wików-mośków itp.. Żal mi was(!) NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ! JEŻELI NIE POTRAFICIE DYSKUTOWAĆ NA TEMAT TO DO BUDY! DO BUDY!!!! I BRAWO DIANKA za sposób w jaki potraktowałaś (oceniłaś) tych OSZOŁOMÓW, PO-JEBUSÓW. Może dotrze do nich jak bardzo skrzywdziło ich życie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Diana Hofman
(DianaHofman)
Nowicjusz
napisał:


www.nav.no/no/Person/Flere+tema/Sosiale+...sialhjelp).87469.cms

For å ha fulle rettigheter etter loven må du ha lovlig opphold og fast bopel i Norge.


Jak nie masz stałego pobytu/obywatelstwa, a dostaniesz tu pomoc socjalną to czym prędzej idź dać na mszę, bo bez tego mogą ci powiedzieć "wracaj do ojczyzny"....


A daj sobie spokój z tymi bzdurami, pracownicy NAV mówią bzdury i piszą bzdury.
Tak na wszelki wypadek.
Każdy ma prawo mówić , czy pisać wyssane z palca farmazony, nie mniej jednak nav i Państwo forumowicze tego prawa stanowczo nadużywają.

Do rzeczy. NIE DURNE WPISY NAV, tylko Lovdata. Konkrety, nie spekulacje.

Fajnie że połowa durni umilkła

Dziękuję za wszystkie wiadomości na PW
Jesteście świetni! <3
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
No widzicie jakie cuda? NAV naduzywa prawa do wymadrzania sie w stosunku do reprezentantow klasy pasozytniczej oczekujacej, a raczej zadajacej by im od tak sobie rozdano kapital wypracowany przez innych ludzi.

Ale aby uspokoic ta reprezentantke wyzej wymienionej klasy spolecznej zamieszczam dokladne prawne informacje:

Prawo obowiazujace w tym przypadku to jest Lov om sosiale tjenester i arbeids- og velferdsforvaltningen

Aktualny paragraf to § 2 dotyczacy zakresu obowiazywania prawa:

"§ 2.Lovens virkeområde

Lovens bestemmelser om tjenester gjelder for alle som oppholder seg i riket. Kongen kan gi forskrifter som begrenser anvendelsen av loven på personer som ikke er norske statsborgere, eller som ikke har bopel i riket. Kongen kan også gi forskrifter om anvendelse av loven på personer som oppholder seg i utlandet, men som har tilknytning til riket.

Kongen kan gi forskrifter om lovens anvendelse på Svalbard.
"

Powyzsze prawo zostalo uzupelnione o rundskriv ktory jest bardzo waznym "zrodlem prawnym" w Norwegii zwanym rettskilde przy rozstrzyganiu czego dotyczy. A jego (rundskrivu) czesc dotyczaca tej sprawy brzmi nastepujaco:

"Personer som ikke er norske statsborgere og som ikke har bopel i riket, har ikke krav på individuelle tjenester etter loven, med unntak av opplysning, råd og veiledning.

Hvis en person som nevnt i første ledd ikke kan sørge for sitt livsopphold, har vedkommende rett til økonomisk stønad og hjelp til å finne midlertidig botilbud i henhold til loven. Hjelp gis inntil vedkommende kan forventes å få bistand fra kilder i hjemlandet.

Første og andre ledd gjelder ikke dersom annet følger av avtale Norge har inngått med vedkommendes hjemland, eller av multilaterale avtaler eller konvensjoner. Særlig aktuelle er EØS-avtalen og Nordisk konvensjon om sosialhjelp og sosiale tjenester.

Første og andre ledd gjelder ikke antatte ofre for menneskehandel som er innvilget begrenset oppholdstillatelse etter utlendingsforskriften § 8-3 første og andre ledd (refleksjonsperiode mv.), eller personer som har rett til å bli i landet mens søknad om oppholdstillatelse eller klage på vedtak i sak om opphold er til behandling hos utlendingsmyndighetene, ved norsk domstol eller hos internasjonalt klageorgan som Norge har anerkjent.
"

Jak wynika z prawa nie mozesz niczego zadac lecz masz prawo do zasilku dopoki panstwo Polskie nie przejmie nad toba opieki. A w praktyce wyglada to tak iz jak sie bedziesz bardzo mocno stawiac to pomoga ci z transportem spowrotem do Polski.

Ewentualnie mozesz sie upierac iz jestes ofiara handlu ludzmi oraz do Norwegii porwal cie "Hallik mesterknuller" lub cos w tym stylu. Lecz najpierw musisz zglosic ten fakt do UDI. Wtedy to wszystko dluzej potrwa i gdy UDI bedzie rozpatrywac twoj wniosek, to w miedzyczasie bedziesz utrzymywana z podatkow zrabowanych innym ludzia. Oto i prawna mozliwosc jak najdluzej moga ci wyplacac zasilek. Tyle ze pozniej jak juz odkryja ze imc hallik nie istnieje oraz udziela pomocy w powrocie do Polski to mozesz miec problemy aby kiedykolwiek powrocic do Norwegii.

I to by bylo na tyle informacji prawnych. A teraz idz i zadaj. Niech socjalisci ucza sie kazdego dnia na czym polega socjalizm, poza faktem wybierania sobie feudalnych Panow ma jak widac jeszcze wiele innych "ciekawych" aspektow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Diana Hofman
(DianaHofman)
Nowicjusz
napisał:
No widzicie jakie cuda? NAV naduzywa prawa do wymadrzania sie w stosunku do reprezentantow klasy pasozytniczej oczekujacej, a raczej zadajacej by im od tak sobie rozdano kapital wypracowany przez innych ludzi.

Ale aby uspokoic ta reprezentantke wyzej wymienionej klasy spolecznej zamieszczam dokladne prawne informacje:

Prawo obowiazujace w tym przypadku to jest Lov om sosiale tjenester i arbeids- og velferdsforvaltningen

Aktualny paragraf to § 2 dotyczacy zakresu obowiazywania prawa:

"§ 2.Lovens virkeområde

Lovens bestemmelser om tjenester gjelder for alle som oppholder seg i riket. Kongen kan gi forskrifter som begrenser anvendelsen av loven på personer som ikke er norske statsborgere, eller som ikke har bopel i riket. Kongen kan også gi forskrifter om anvendelse av loven på personer som oppholder seg i utlandet, men som har tilknytning til riket.

Kongen kan gi forskrifter om lovens anvendelse på Svalbard.
"

Powyzsze prawo zostalo uzupelnione o rundskriv ktory jest bardzo waznym "zrodlem prawnym" w Norwegii zwanym rettskilde przy rozstrzyganiu czego dotyczy. A jego (rundskrivu) czesc dotyczaca tej sprawy brzmi nastepujaco:

"Personer som ikke er norske statsborgere og som ikke har bopel i riket, har ikke krav på individuelle tjenester etter loven, med unntak av opplysning, råd og veiledning.

Hvis en person som nevnt i første ledd ikke kan sørge for sitt livsopphold, har vedkommende rett til økonomisk stønad og hjelp til å finne midlertidig botilbud i henhold til loven. Hjelp gis inntil vedkommende kan forventes å få bistand fra kilder i hjemlandet.

Første og andre ledd gjelder ikke dersom annet følger av avtale Norge har inngått med vedkommendes hjemland, eller av multilaterale avtaler eller konvensjoner. Særlig aktuelle er EØS-avtalen og Nordisk konvensjon om sosialhjelp og sosiale tjenester.

Første og andre ledd gjelder ikke antatte ofre for menneskehandel som er innvilget begrenset oppholdstillatelse etter utlendingsforskriften § 8-3 første og andre ledd (refleksjonsperiode mv.), eller personer som har rett til å bli i landet mens søknad om oppholdstillatelse eller klage på vedtak i sak om opphold er til behandling hos utlendingsmyndighetene, ved norsk domstol eller hos internasjonalt klageorgan som Norge har anerkjent.
"


Nie do końca sie zgodzę nad interpretacją tego przepisu.
Mało tego uważam że jesteś w błędzie interpretując go w ten sposób , chyba ze byłeś w takiej sytuacji i robiłeś szopki z handlem ludźmi.. Jeżeli tak to masz ciężej niż ja
Reszta komentarza w mojej ocenie to jakaś propaganda sfrustrowanego emigranta.
Ale przyznam - coś tam ci wyszło. Już 10% na temata w poście to wysoki poziom teoretycznie
Mimo to dziękuje za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
DianaHofman napisał:
[quote] napisał:


www.nav.no/no/Person/Flere+tema/Sosiale+...sialhjelp).87469.cms

For å ha fulle rettigheter etter loven må du ha lovlig opphold og fast bopel i Norge.


Jak nie masz stałego pobytu/obywatelstwa, a dostaniesz tu pomoc socjalną to czym prędzej idź dać na mszę, bo bez tego mogą ci powiedzieć "wracaj do ojczyzny"....


A daj sobie spokój z tymi bzdurami, pracownicy NAV mówią bzdury i piszą bzdury.
Tak na wszelki wypadek.
Każdy ma prawo mówić , czy pisać wyssane z palca farmazony, nie mniej jednak nav i Państwo forumowicze tego prawa stanowczo nadużywają.

Do rzeczy. NIE DURNE WPISY NAV, tylko Lovdata. Konkrety, nie spekulacje.

Fajnie że połowa durni umilkła

Dziękuję za wszystkie wiadomości na PW
Jesteście świetni! <3[/quote
--------------------
W kontekście poruszających swą wewnętrzną logika wywodów Pani Dianki mam pytanie ,którego swoim ciasnym homoseksualnym umysłem rozwikłać nie mogę: jak brzmi rodzaj żeński od określenia &quot; skończony duren&quot;.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@DianaHofman: Ciesze sie iz tak dobrze sie znasz na interpretacji norweskich przepisow. Coz za wspaniala wiedza bez studiowania norweskiego prawa. Dziwne iz z tak wielka wiedza zglaszasz sie do NAV po zasilek oraz do tego prosisz o pomoc z przepisami.

Pomijajac ten niezwykly splot dziwnych wydarzen przy ktorym ladowanie UFO to nic wielkiego, to tez mowie ci jak by to wygladalo w takim przypadku. Ja nie dokonuje zadnego szwindlu jedynie informuje cie iz mozesz zglosic na wlasna odpowiedzialnosc iz doszlo do handlu ludzmi i na sile przywiozl cie tutaj "Hallik Mesterknuller". Oczywiscie jesli tak nie bylo takie podanie do UDI bedzie oszustwem. Oczywiscie takze oszustwo bedzie musialobyc rozpatrzone a w miedzyczasie beda cie utrzymywac z podatkow innych ludzi.

Ja podalem przyklad i mozliwosci. Oczywiscie jak widzisz z nazwy podanego przemytnika "Hallik Mesterknuller" a nie imc Szanowny Pan Alfons Kowalski zamieszkaly etc. itd. jest to bardziej humorystyczna sugestia lecz jednak prawnie jak najbardziej mozliwa na wlasna odpowiedzialnosc.

Pozatym prawo jest proste NAV ci pomoze w transporcie do Polski jak bedziesz bardzo usilnie narzekac oraz udowodnisz iz nie masz za co zyc i praktycznie jestes bezdomna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
323 Posty
John Born
(born)
Stały Bywalec
"CO BOSKIE-BOGU, CO CESARSKIE-CESARZOWI"(!) Przez większość życia każdy z nas pracuje i płaci podatki. Taka jest mamy umoę z państwem. Płacąc podatki utrzymujemy państwo ale też zabezpieczamy siebie. Państwo niejako zamian za nasze podatki zobowiązuję się do opieki nad nami do pomocy dla nas kiedy takowej potrzebujemy. (państwo praworządne) Dlatego też jeżeli korzystamy z pomocy państwa N-I-K-O-G-O-N-I-E-O-K-R-A-D-A-M-Y(!) Cesarz brał swoje i teraz ja będąc np. bezrobotny czy chory czy na rencie biorę swoje(!) I nikt mi łaski nie robi!!!
Dianka w dniu wczorajszym po komentarzach PO-jebusów tęż JEBŁEM, a dziś po tym jednym jakiegoś Im.... PIERDOLŁEM jaki długi jestem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Krystian85 napisał:


W kontekście poruszających swą wewnętrzną logika wywodów Pani Dianki mam pytanie ,którego swoim ciasnym homoseksualnym umysłem rozwikłać nie mogę: jak brzmi rodzaj żeński od określenia " skończony duren".


Tepa strzala ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok