Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Jasta wiesz dlaczego ci wyrzucili z ameriki i dlaczego zbankrutowales

bo sie nie nadajesz do narodu wybranego zauczciwy jestes

Mosze kupił za sto rubli osła od pewnego chłopa. Chłop miał mu przyprowadzić osła następnego dnia. I rzeczywiście, następnego dnia ów chłop się zjawia, jednak bez osła.
- Gdzie mój osioł?
- Zdechł.
- To oddaj moje sto rubli.
- Już przetraciłem.
- Dobra, to przynieś mi tego zdechłego osła.
- Przynieść? Jak to? Co z nim zrobicie?
- Loterię urządzę.
Spotkali się po miesiącu, chłop pyta Mośka:
- I jak poszła loteria?
- Dobrze, sprzedałem 450 losów po 2 ruble, zarobiłem 898 rubli.
- I nikt nie wygrał?
- Jeden goj wygrał to ośle truchło... Marudził strasznie, więc zwróciłem mu te dwa ruble.


www.tvp.info/19243699/dozor-i-kaucja-dla...edzmi-w-roli-glownej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
HanslubMosze napisał:

Czyli, ze decyduje cena lub umiejetnosci? CZy faworyzowanie jest obce kapitalizmowi? Czy w obsadzie stanowisk tez decyduja umiejetnosci? Zyjesz synku w swiecie iluzji, ale to nic dziwnego, bo o kapitalizmie informacje czerpiesz z netu bedac jednoczesnie benieficjentem systemy ktory cie karmi, a ktory jak sam wiesz nie ma z kapitalizmem wiele wspolnego.
Sytuacja przypomina mi francuskich komunistow, ktorzy krytykowali polityke FRancji korzystajac z dobrodziejstw demokracji zamiast przeniesc sie do ZSRR.

Z uwagi na to, ze nic nie potrafisz robic( procz bycia niepotzebnym urzedniczyna) w kapitalizmie zapewne czeka cie smierc glodowa. Rozumiem, ze poczynies smieszne zalozenia o zbieraniu pieniedzy i karierze rentiera w RP. Problem z pieniedzmi polega na tym, ze trzeba je zrabiac a zbierac to mozna grzyby. Ty nie masz zadnej z tych umiejetnosci.

www.scu.edu/ethics/practicing/focusareas...uction/cronyism.html


@HanslubMosze: Oczywiscie iz w kapitalizmie istnieje faworyzowanie, nepotyzm etc. itd. Tylko dzieki niewidzialnej rece wolnego rynku zjawiska te sa zredukowane zdecydowanie w stosunku do tego jak silnie wystepuja w feudalnym socjalizmie. Poniewaz w kapitalizmie jesli kapitalista ma np. kuzyna nieudacznika ktory bedac na stanowisku przynosi mu straty oraz pobiera pensje na jego koszt to poprostu uzna ze z kuzynka lepiej zrobic rentiera i pomoc inaczej niz psujac wlasna firme. Ot taki DOBROWOLNY rodzinny socjalizm. A tymczasem na pozycje zatrudnic kogos kto przyniesie zysk firmie wiekszy niz pensja ktora pobiera.

W podobnej sytuacji w feudalnym socjalizmie to feudalny pan na pozycji nalezacy do PO lub PiSu oczywiscie pozostawi nie tylko kuzyna ale nawet krewnego w 10tym pokoleniu na pozycji poniewaz.

1. To nie on placi pensje kuzynowi tylko "te glupie robole co placa podatek" (tak, tak o nas mysla feudalni panowie jak im podsluchy zalozono to prawda na jaw wyszla)

2. Nic go nie obchodzi ze panstwo przynosi straty skoro mozna poprostu mocniej okrasc pracownikow oraz kapitalistow z niezaleznych firm.

A teraz co do twoich kolejnych madrosci dotyczacych osoby a nie idei, to tak jakbys krytykowal Rosjan zyjacych w ZSRR ze chca kapitalizmu bo przeciez "korzystaja z dobrodziejstw komunizmu" to co oni moga wiedziec o kapitalizmie. A co do systemu w ktorym zyje to poprostu moje zachowanie jest zgodne z teoria kapitalistyczna o tym iz jednostka dopasowuje sie tak by osiagnac jak najwiekszy dla siebie zysk.

W socjalizmie dla nikogo nie licza sie umiejetnosci. Pomijajac juz kwestie tego iz caly urzad jest nikomu do niczego nie potrzebny lecz skoro juz jest, a jedyna kwestia jaka ma znaczenie w Norwegii jest "erfaring" to czlowiek sie do tego dopasowuje. Lecz gdy czlowiek w socjalizmie probuje cos zrobic zwiekszyc produkcje, efektywnosc to spotyka sie nie tylko z oporem reszty pracownikow ale nawet szefa to denerwuje bo w pewien sposob ukazuje iz szef ma wyj*bane na jakosc jak i efektywnosc pracy pracownikow za ktorych odpowiada. I zamiast chwalic i cos probowac zrobic aby zwiekszyc produkcje rozpatrzen i odpowiedzi wsrod calego oddzialu to efekt jest taki: "Hvorfor stresser du så med den jobben, det er ikke nødvendig bare slapp av du har en utrolig god produksjon ta det litt mer med ro. Du kan jo ta litt flere pauser" (Dla nierozumiejacych norweskiego: Szef zaleca wiecej odpoczynku w pracy zamiast efektywnej pracy). Ot taki socjalizm ze czlowiek aby nie usnac na stolku w pracy musi sobie wymyslic co w tym "flere pauser" robic np. pisac na tym forum.

W kapitalizmie i prywatnej firmie takie nastawienie szefa nie do pomyslenia.

Pieniadze sie oczywiscie inwestuje nie jedynie zbiera w skarpetke jak pewnie twoja Hansowa czesc umyslu preferuje.

A na koniec jako iz zwrociles moja uwage wykazaniem sie iz potrafisz troche myslec to odpowiem na twoje osobiste wycieczki: Slyszales kiedys o tym co sie mowi o krytykach filmowych? Iz to sa niespelnieni rezyserowie ktorzy sami nie potrafiac nic stworzyc jedynie zaciekle krytykuja wszystko i wszystkich? Wiec teraz pomysl nad tym czy masz jakas wlasna idee lub filozofie ktora potrafisz przedstawic, podpisac sie pod nia i wystawic publicznie aby tluszcza mogla rzucic sie na to dopingowana przez tobie podobnych krytykow? Czy tez potrafisz jedynie krytkowac bo cos wiecej przerasta twoje umiejetnosci? Nawet lewacy potrafia lepiej lub gorzej bronic swojej idei, nie mowiac juz o komunistach ktorych skrytykowales na poczatku nie za bledy ich idei lecz za miejsce zamieszkania. Idea komunistyczna jest calkiem logiczna gdyby nie pewien maly detal ktory ich wszystkie zalozenia niszczy mianowicie natura czlowieka ktory chce pracowac dla siebie a nie dla kogos.

Kapitalizm tymczasem jako idea jest kompletny daje: wolnosc, wlasnosci i sprawiedliwosc. Aby funkcjonowac w tym systemie czlowiek moze zachowywac sie zgodnie ze swoja natura, a wolnosc jaka daje ten oto system pozwala komunista, lewaka, narodowym socjalista etc. tworzyc sobie wlasne spoleczenstwa w ktorych beda zyc wedlug wlasnej gospodarki i zasad o ile beda w stanie przezwyciezyc ludzka nature i wolno rynkowa konkurencje. Poniewaz czlowiek ma to do siebie iz chetnie przyjmie komunistyczna pensje, lecz produkt kupi juz po kapitalistycznej cenie. Engels sie o tym przekonal jak probowal komunizm w praktyce wprowadzic w swojej fabryce. Pracownicy niekupowali wlasnych drozszych produktow skoro mogli kupic tansze "kapitalistyczne".

Ale jak mowilem kapitalizm daje kazdemu mozliwosci zyc po swojemu wiec jest: Wolnoscia, Wlasnoscia i Sprawiedliwoscia a Socjalizm to: Zamordyzm, Kradziez i Nieprawosc.

@cysiek33: Z twojej historii wynika jedynie iz Mosze jest lepszy od gojow poniewaz potrafi myslec podczas gdy gojowie sa tepi. Mam nadzieje ze nie taki przekaz chciales uzyskac lecz niestety takowy ci wyszedl.

Mosze w twoim przykladzie nie lamie zadnego prawa (o ile nie oglosil iz rozlosowany zostanie zywy osiol) poniewaz w wolnym rynku kazdy ma prawo stworzyc jaka chce loterie o ile podaje prawdziwe informacje o wygranej. Pozatym Mosze w twoim przykladzie wychodzi takze na bardzo wyrozumialego czlowieka, uznaje ze chlopa ktoremu padl osiol dotknelo force majeure i daruje 100 rubli bez sadu, a niezadowolonemu z wygranej zwraca wklad wlasny.

Czyli ze jak Mosze jest bardzo madry a inni to glupi goje? Aha i ten mosze z przykladu to raczej z tym forumowym nie ma nic wspolnego bo ten w przykladzie dziala, a ten na forum tylko krytykuje.

Aby przedstawic korporacjonizm i zlodziejskich feudalow nalezy przedstawic przyklad nieprawosci i zlodziejstwa jakiego dopuszczaja sie swinie korytne przy wladzy, a nie przedstawiac madrego czlowieka vs. malo myslacych ludzi gdzie nikt nie lamie zadnego prawa a goje z wlasnej glupoty traca swoje pieniadze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
jasta to goj i pogardzaja nim wszyscy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok