Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

20 Postów
Ania ANIA
(ANIAa)
Wiking
Po 4 latach pracy jako pelagogisk leder z odpowiedzialnoscia personalna, czyli za asystentow dostaje 24 tys nok do reki. Mam mgr z pedagogiki z Polski i zdany Bergens test, czyli test z jezyka. Dostalam papier, ze moj mgr jest adekwatny do norweskiego. Ogolne wytyczne sa takie, ze w przedszkolu musi byc 1 os z wyksztauceniem chyba na 12 dzieci (jest jakies rozgraniczenie wiekowe dzieci, ale nie pamietam juz). Jesli przedszkole nie ma tylu pedagogow to moze poprosic komune o tzw dyspense dla asystenta, ktory przejmie obowiazki ledera (i zarobki . Ogolnie jest zapotrzebowanie na ludzi z papierami. Wiec jesli zdasz jezyk i bedziesz miala dyplom uczelni wyzszej to masz szanse na dobre zarobki (24 tys to sa wg mnie ok zarobki W kazdym razie tak bylo jak ja przyjechalam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Paruna
(Paruna)
Wiking
Krystian85 napisał:
Pytanko przeszkolanki : pensja 16-17 tys koron czy złotych?
---------------------
Oczywista,ze złotych!!!!!.....kwartalnie. Nawet obiadu nie dadza zjesc spokojnie - czlowiek sie dusi ze smiechu.


Smacznego, wolałam zapytać ponieważ część ludzi kiedy mówi, pisze w artykułach o pracy w Norwegii przelicza wszystko na złote, a ta informacja jest mi zbędna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Paruna
(Paruna)
Wiking
ANIAa napisał:
Po 4 latach pracy jako pelagogisk leder z odpowiedzialnoscia personalna, czyli za asystentow dostaje 24 tys nok do reki. Mam mgr z pedagogiki z Polski i zdany Bergens test, czyli test z jezyka. Dostalam papier, ze moj mgr jest adekwatny do norweskiego. Ogolne wytyczne sa takie, ze w przedszkolu musi byc 1 os z wyksztauceniem chyba na 12 dzieci (jest jakies rozgraniczenie wiekowe dzieci, ale nie pamietam juz). Jesli przedszkole nie ma tylu pedagogow to moze poprosic komune o tzw dyspense dla asystenta, ktory przejmie obowiazki ledera (i zarobki . Ogolnie jest zapotrzebowanie na ludzi z papierami. Wiec jesli zdasz jezyk i bedziesz miala dyplom uczelni wyzszej to masz szanse na dobre zarobki (24 tys to sa wg mnie ok zarobki W kazdym razie tak bylo jak ja przyjechalam.

Mhm, czyli ukończone studia są mile widziane. Dziękuje Aniu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Paruna
(Paruna)
Wiking
Paruna napisał:
Witajcie!
Rok temu postanowiłam, że po liceum będę dążyć do tego aby wyjechać do Norwegii, jako au pair z agencją Prowork albo jakąś inną. Później marzy mi się praca jako przedszkolanka, ale nie wiem która z moich opcji jest korzystniejsza, nie wiem jakie wynosi wynagrodzenie po każdej z tych opcji w związku z czym chciałabym prosić was o pomoc.
1. Po liceum kurs opiekunki dziecięcej, certyfikat MEN'u i sio jako au pair, potem szukanie pracy jako przedszkolanka albo asystentka przedszkolanki. Ile wynosi wynagrodzenie z certyfikatem?
2. Po liceum studium dwuletnie opiekunki dziecięcej, uzyskam tytuł technika, wyjazd jako au pair no i szukanie pracy jako przedszkolanka. Ile wynosi wynagrodzenie z tytułem technika?
3. Po liceum studia licencjackie z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej a potem wyjazd jako au pair, poszukiwanie pracy, a z czasem dokształcanie się. Ile wynosi wynagrodzenie po licencjacie?
Myślałam jeszcze nad studiami w języku angielskim jako nauczyciel przedszkolny ale chyba nie ma takowych ofert na uniwersytetach, przez ostatnie 4h szukałam w języku polskim/angielskim i norweskim i znalazłam tylko nauczanie w języku norweskim.
Szukałam też tego tematu na forum ale jedyne co znalazłam to :
www.mojanorwegia.pl/forum/view/4/pytania...-_opiekunka_itp.html
Co w sumie nie dało mi wystarczającej odpowiedzi, wiem jedynie że będzie mi potrzebne potwierdzenie od niejakiego NOKUT'u na temat mojego wykształcenia.
Poza tym będę wdzięczna za wszelkie propozycje innych opcji oraz wszelkie dodatkowe informacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok