Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

ZASIŁEK - Norwegia

32 Posty

(dariuszkrzewiak)
Nowicjusz
witam wszyatkich.mam pytanie.czy na tymczasowym person moge ubiegac sie o zasiłek po utracie pracy?3 lata pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
Z tego co.sie.dowiedzialem nie tak dawno temu wynika ze mozesz. Nie.wazne jaki masz numer, wazna jest wypracowana kwota.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
darek83 napisał:
witam wszyatkich.mam pytanie.czy na tymczasowym person moge ubiegac sie o zasilek po utracie pracy?3 lata pracy

Tak.
Powinieneś tez zgłosić sie do skatt ( albo samodzielnie na altinn) i zmienić sobie zaliczkę podatku na mniejszą, bo zasiłku jest 62,4%. Dostaniesz więcej pieniędzy miesięcznie, ale za to możesz mieć mały zwrot, lub wcale nie mieć.
Idź tez i poproś o stały numer personalny, jeśli chcesz mieć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Hilton napisał:
darek83 napisał:
witam wszyatkich.mam pytanie.czy na tymczasowym person moge ubiegac sie o zasilek po utracie pracy?3 lata pracy

Tak.
Powinieneś tez zgłosić sie do skatt ( albo samodzielnie na altinn) i zmienić sobie zaliczkę podatku na mniejszą, bo zasiłku jest 62,4%. Dostaniesz więcej pieniędzy miesięcznie, ale za to możesz mieć mały zwrot, lub wcale nie mieć.
Idź tez i poproś o stały numer personalny, jeśli chcesz mieć.


Przeciez zaliczka na podatek jest potracana według tabeli.

Zarabiając 25k brutto miesięcznie zaliczka będzie wynosić 6867kr (~27,5%)((tabela 7100)

62.4% z tego to ~15500kr zaliczka od takiej kwoty to 3200kr (~21%)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Joseph napisał:
Hilton napisał:
darek83 napisał:
witam wszyatkich.mam pytanie.czy na tymczasowym person moge ubiegac sie o zasilek po utracie pracy?3 lata pracy

Tak.
Powinieneś tez zgłosić sie do skatt ( albo samodzielnie na altinn) i zmienić sobie zaliczkę podatku na mniejszą, bo zasiłku jest 62,4%. Dostaniesz więcej pieniędzy miesięcznie, ale za to możesz mieć mały zwrot, lub wcale nie mieć.
Idź tez i poproś o stały numer personalny, jeśli chcesz mieć.


Przeciez zaliczka na podatek jest potracana według tabeli.

Zarabiając 25k brutto miesięcznie zaliczka będzie wynosić 6867kr (~27,5%)((tabela 7100)

62.4% z tego to ~15500kr zaliczka od takiej kwoty to 3200kr (~21%)

Nie, nie jest.
Miałam dochód 318000 i zaliczki 21% i jeszcze mi 9000 zwrócili, wiec nie mędrkuj bez celu.
Kwotę przewidywanego dochodu wpisuje sie samemu. Skatt samodzielnie niczego nie zmienia. Jeśli teraz ma na przykład 35% zaliczki, to po przyznaniu zasiłku tez tyle będzie miał. Co będzie oznaczało, ze dostanie mniej pieniędzy "na rękę", jeśli nie zmniejszy sobie dochodu.
Skończ juz o tych tabelach bredzić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Hilton napisał:
Joseph napisał:
Hilton napisał:
darek83 napisał:
witam wszyatkich.mam pytanie.czy na tymczasowym person moge ubiegac sie o zasilek po utracie pracy?3 lata pracy

Tak.
Powinieneś tez zgłosić sie do skatt ( albo samodzielnie na altinn) i zmienić sobie zaliczkę podatku na mniejszą, bo zasiłku jest 62,4%. Dostaniesz więcej pieniędzy miesięcznie, ale za to możesz mieć mały zwrot, lub wcale nie mieć.
Idź tez i poproś o stały numer personalny, jeśli chcesz mieć.


Przeciez zaliczka na podatek jest potracana według tabeli.

Zarabiając 25k brutto miesięcznie zaliczka będzie wynosić 6867kr (~27,5%)((tabela 7100)

62.4% z tego to ~15500kr zaliczka od takiej kwoty to 3200kr (~21%)

Nie, nie jest.
Miałam dochód 318000 i zaliczki 21% i jeszcze mi 9000 zwrócili, wiec nie mędrkuj bez celu.
Kwotę przewidywanego dochodu wpisuje sie samemu. Skatt samodzielnie niczego nie zmienia. Jeśli teraz ma na przykład 35% zaliczki, to po przyznaniu zasiłku tez tyle będzie miał. Co będzie oznaczało, ze dostanie mniej pieniędzy, jeśli nie zmniejszy sobie dochodu.
Skończ juz o tych tabelach bredzić.



Ty miałaś....
Tak bo jak na papierze ze skatt jest "magiczne 35%" to tyle co miesiąc pobieraja zaliczki. Podatek liniowy obowiązuje w NO....

Zaliczka jest pobierana według tabeli i jak masz większy dochód brutto to i większą (%)zaliczka...

Skatt dla jaj ma podział na tabele i kalkulator:
skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk?maalform=B&opprinnelse=skatteetaten.no&modus=senere&aar=1&tabellnummer=7100&tabelltype=0&trekkgrunnlag=25000&trekkperiode=1&lenke=tilbake&sideId=sideIdBeregn&sideNrNySide=1

Zwrot podatku to nie tylko nadwyżka pobranych zaliczek (jak ktoś pracuje w jednym miejscu na stałym etacie to zwrot/dopłata jest minimalna), zwrot to przede wszystkim odliczenia ( dojazdy kredyt.itp) które są sprawa indywidualna, więc twoja zaliczka i zwrot nijak się ma do innej osoby, no chyba żeby się pochwalić dochodem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Joseph napisał:
Hilton napisał:
Joseph napisał:
Hilton napisał:
darek83 napisał:
witam wszyatkich.mam pytanie.czy na tymczasowym person moge ubiegac sie o zasilek po utracie pracy?3 lata pracy

Tak.
Powinieneś tez zgłosić sie do skatt ( albo samodzielnie na altinn) i zmienić sobie zaliczkę podatku na mniejszą, bo zasiłku jest 62,4%. Dostaniesz więcej pieniędzy miesięcznie, ale za to możesz mieć mały zwrot, lub wcale nie mieć.
Idź tez i poproś o stały numer personalny, jeśli chcesz mieć.


Przeciez zaliczka na podatek jest potracana według tabeli.

Zarabiając 25k brutto miesięcznie zaliczka będzie wynosić 6867kr (~27,5%)((tabela 7100)

62.4% z tego to ~15500kr zaliczka od takiej kwoty to 3200kr (~21%)

Nie, nie jest.
Miałam dochód 318000 i zaliczki 21% i jeszcze mi 9000 zwrócili, wiec nie mędrkuj bez celu.
Kwotę przewidywanego dochodu wpisuje sie samemu. Skatt samodzielnie niczego nie zmienia. Jeśli teraz ma na przykład 35% zaliczki, to po przyznaniu zasiłku tez tyle będzie miał. Co będzie oznaczało, ze dostanie mniej pieniędzy, jeśli nie zmniejszy sobie dochodu.
Skończ juz o tych tabelach bredzić.



Ty miałaś....
Tak bo jak na papierze ze skatt jest "magiczne 35%" to tyle co miesiąc pobieraja zaliczki. Podatek liniowy obowiązuje w NO....

Zaliczka jest pobierana według tabeli i jak masz większy dochód brutto to i większą (%)zaliczka...

Skatt dla jaj ma podział na tabele i kalkulator:
skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk?maalform=B&opprinnelse=skatteetaten.no&modus=senere&aar=1&tabellnummer=7100&tabelltype=0&trekkgrunnlag=25000&trekkperiode=1&lenke=tilbake&sideId=sideIdBeregn&sideNrNySide=1

Zwrot podatku to nie tylko nadwyżka pobranych zaliczek (jak ktoś pracuje w jednym miejscu na stałym etacie to zwrot/dopłata jest minimalna), zwrot to przede wszystkim odliczenia ( dojazdy kredyt.itp) które są sprawa indywidualna, więc twoja zaliczka i zwrot nijak się ma do innej osoby, no chyba żeby się pochwalić dochodem.


Możesz wytłumaczyć po co mędrkujesz tu o zaliczkach? I po co te twoje wpisy o tabelach?
Ja tylko doradziłamm facetowi, żeby sobie zmniejszył dochód, to wtedy zaliczka tez mu sie zmniejszy. Skatt mu tej zaliczki nie zmniejszy po przyznaniu zasiłku.
Tak, zalicza jest indywidualna, wiec nie wiem po co przed chwila wykonałeś "trudne obliczenia matematyczne", wykazujące ile ten facet miałaby zaliczki? Po to, żeby teraz zaprzeczyć samemu sobie???
Nie będę z tobą więcej dyskutować, bo nie jesteś tego wart.
Niedawno obraziłeś kobietę, która miała problem z udi, a jej faceta wysłałeś do cyrku tylko dlatego, ze gościu jest Albańczykiem - chamstwo i prostactwo.
W innym wątku tez wrzuciłeś swoje filozofie, ze nie ma czegoś takiego jak chorobowe ciążowe ( chodziło o svangerskapspenger ), bo ciaza to nie choroba i znów nie miałeś racji.
Wypowiadasz sie wszędzie, tylko szkoda ze nie na temat.
Ostatnia sprawa- trzeci raz i mam nadzieje ostatni przypominam o co cię prosiłam, a prosiłam żebyś mnie omijał na forum. Jeśli masz cos do powiedzenia w danym temacie, to pisz od siebie. Cieżko to zrozumieć profesorze?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
ty Hiton daj sobie siana.
Znalazla sie wszystkowiedzaca...wedlug samej siebie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Hilton napisał:
Joseph napisał:
Hilton napisał:
Joseph napisał:
Hilton napisał:
darek83 napisał:
witam wszyatkich.mam pytanie.czy na tymczasowym person moge ubiegac sie o zasilek po utracie pracy?3 lata pracy

Tak.
Powinieneś tez zgłosić sie do skatt ( albo samodzielnie na altinn) i zmienić sobie zaliczkę podatku na mniejszą, bo zasiłku jest 62,4%. Dostaniesz więcej pieniędzy miesięcznie, ale za to możesz mieć mały zwrot, lub wcale nie mieć.
Idź tez i poproś o stały numer personalny, jeśli chcesz mieć.


Przeciez zaliczka na podatek jest potracana według tabeli.

Zarabiając 25k brutto miesięcznie zaliczka będzie wynosić 6867kr (~27,5%)((tabela 7100)

62.4% z tego to ~15500kr zaliczka od takiej kwoty to 3200kr (~21%)

Nie, nie jest.
Miałam dochód 318000 i zaliczki 21% i jeszcze mi 9000 zwrócili, wiec nie mędrkuj bez celu.
Kwotę przewidywanego dochodu wpisuje sie samemu. Skatt samodzielnie niczego nie zmienia. Jeśli teraz ma na przykład 35% zaliczki, to po przyznaniu zasiłku tez tyle będzie miał. Co będzie oznaczało, ze dostanie mniej pieniędzy, jeśli nie zmniejszy sobie dochodu.
Skończ juz o tych tabelach bredzić.



Ty miałaś....
Tak bo jak na papierze ze skatt jest "magiczne 35%" to tyle co miesiąc pobieraja zaliczki. Podatek liniowy obowiązuje w NO....

Zaliczka jest pobierana według tabeli i jak masz większy dochód brutto to i większą (%)zaliczka...

Skatt dla jaj ma podział na tabele i kalkulator:
skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk?maalform=B&opprinnelse=skatteetaten.no&modus=senere&aar=1&tabellnummer=7100&tabelltype=0&trekkgrunnlag=25000&trekkperiode=1&lenke=tilbake&sideId=sideIdBeregn&sideNrNySide=1

Zwrot podatku to nie tylko nadwyżka pobranych zaliczek (jak ktoś pracuje w jednym miejscu na stałym etacie to zwrot/dopłata jest minimalna), zwrot to przede wszystkim odliczenia ( dojazdy kredyt.itp) które są sprawa indywidualna, więc twoja zaliczka i zwrot nijak się ma do innej osoby, no chyba żeby się pochwalić dochodem.


Możesz wytłumaczyć po co mędrkujesz tu o zaliczkach? I po co te twoje wpisy o tabelach?
Ja tylko doradziłamm facetowi, żeby sobie zmniejszył dochód, to wtedy zaliczka tez mu sie zmniejszy. Skatt mu tej zaliczki nie zmniejszy po przyznaniu zasiłku.
Tak, zalicza jest indywidualna, wiec nie wiem po co przed chwila wykonałeś "trudne obliczenia matematyczne", wykazujące ile ten facet miałaby zaliczki? Po to, żeby teraz zaprzeczyć samemu sobie???
Nie będę z tobą więcej dyskutować, bo nie jesteś tego wart.
Niedawno obraziłeś kobietę, która miała problem z udi, a jej faceta wysłałeś do cyrku tylko dlatego, ze gościu jest Albańczykiem - chamstwo i prostactwo.
W innym wątku tez wrzuciłeś swoje filozofie, ze nie ma czegoś takiego jak chorobowe ciążowe ( chodziło o svangerskapspenger ), bo ciaza to nie choroba i znów nie miałeś racji.
Wypowiadasz sie wszędzie, tylko szkoda ze nie na temat.
Ostatnia sprawa- trzeci raz i mam nadzieje ostatni przypominam o co cię prosiłam, a prosiłam żebyś mnie omijał na forum. Jeśli masz cos do powiedzenia w danym temacie, to pisz od siebie. Cieżko to zrozumieć profesorze?



Dochód ma mniejszy w danym miesiącu (lub 14 dniach) to i zaliczka na podatek mniejszą, wsio można sobie sprawdzić w linku w którym wstawiłem.
Samo liczy.

Gdzie ja tam sam sobie zaprzeczam (to był przykład jedynie) chłop może sobie wstawić swój dochód, wybrać tabele i jest.... Raz sprawdzi dla dochodu z czasu jak pracowal drugi z tego co mu NAV wyliczy i tyle. (zaliczka na podatek (%) będzie Mniejsza i tyle do skatt nie trzeba chodzić)

No jak zwykle zmiana tematu a cytatów brak tylko projekcje.
Weź ten post o cyrku przeczytaj jeszcze 10 razy to może zrozumiesz o co chodziło.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Nie będzie miał mniejszej zaliczki dotąd, dopóki w skatt nie będzie zmniejszona. A zmniejszyć mozna o każdej porze roku samemu- wpisując ze przewidywany dochód będzie dużo mniejszy i trzeba wpisać jaki.
Kazdy pracodawca czy tez Nav wypłacając zasiłek lub inne opodatkowane świadczenia pobiera sobie elektronicznie kartę podatkową zainteresowanego, i ściąga zaliczkę taką, jaka jest aktualnie przypisana.
Racje masz w jedym, nie trzeba chodzić do skatt, mozna sobie zmienić zaliczkę przez internet, tylko trzeba czekać około dwa tygodnie na zmianę w ich systemie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok