Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

umowa o prace + wlasna firma jednoosobowa + zasilek? - Norwegia

2 Posty
lukcas s
(hohland)
Wiking
Witam,

pisze zapytanie, ponieważ przeszukałem forum i nie mogłem znaleśc podobnego tematu.
Jestem zatrudniony na podstawie tymczasowej umowe o prace, w pewnej norweskiej firmie od 1,5 roku. Umowa kończy sie 6.01.2016 z małymi szansami na przedłużenie - w Oil&Gas nie jest ciekawie. Mam pomysł na mały interes i chciałbym go otworzyc teraz pracując równolegle w norweskiej firmie. Wiem, że jest to możliwe i otworzenie firmy jest proste.
Moje pytanie sprowadza sie do kwestii ewentualnego zasiłku, jeżeli moja umowa nie zostanie przedłużona. Czy gdybym stracił prace oraz prowadził firme, która nie przynosiłaby dochodów, przysługuje mi zasiłek? Czy dalej moge zamknac firme oraz transferowac 3 miesieczny zasiłek do Polski? (mój początkowy plan w razie utraty pracy).

Nie chce otwierac firmy, która jest moze nie przyniesc zadnych dochodów i jednocześnie stracic prawo do zasiłku, które posiadam.

bardzo dziekuje za pomoc

Lukasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
adam90
(adam90)
Wiking
Witam. Czy dowiedziałeś się coś w tym temacie? również się nad tym zastanawiam.

Podbijam temat jeśli ktoś jest w stanie pomóc.

Pozdrawiam wszystkich!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
po ch fest
zakłada się firmę bez nadziei, że można z niej będzie wyżyć
polska głowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
srasta102
(srasta102)
Wiking
JASTA skoro zrozumienie postu jest dla Ciebie za trudne to nie zaśmiecaj forum swoim buractwem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tobiasz Czapura
(TobiaszCzapura)
Wiking
Polecam założyć as i się tam zatrudnić, wtedy wykazujesz tylko przepracowany np. jeden dzień w dwutygodniowce w ktrej się meldujesz NAV' owi o ten jeden dzień Ci pomniejszają zasiłek i z bani.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Akurat ten temat nie stanowi zadnego nowum i NAV ma na to wypracowane gotowe procedury.
Musisz ustalic z NAVem iz zakladasz firme, aczkolwiek jest to obciazone pewnym ryzykiem nie chcesz wiec utracic prawa do zasilku. jesli NAV to klepnie to otwierasz firme ktora albo swietnie prosperuje i o NAVie zapominasz, albo nie. Jesli nie, to zamykasz firme i wracasz do NAVu po dagpenger...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok