Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Druk E 106 - Norwegia

4 Posty
MarcoW.
(MarcoW.)
Wiking
Witam posiadam druk E-106, aczkolwiek nie wiem co z nim dalej zrobić, w sensie czy mam wysłać go wraz z załącznikami tak jak piszą na druku na adres : Postboks 2415 - 3104 Tonsberg czy mam iść najpierw do Nav?
Ktoś już to załatwiał ? zapewne tak, więc jeżeli jest to możliwe proszę o jakieś info w tej sprawie. Oraz jaki jest czas oczekiwania aż przyślą mi odpowiedz. Bo z tego co się orientuje to potem muszę to dostarczyć do ZUS w Pl. i podbite przez ZUS odesłać do NO.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jacek Jaca
(Jacek427)
Wiking
Hej.
Dostałeś dwa formularze podstemplowane przez Helfo.
Jeśli tak to bierzesz je do Polski do NFZ międzynarodowego oni wypełniają i odsyłają z powrotem do Norwegii.
Jak już to załatwisz to weź sobie jeszcze potwierdzenie z NFZ bo z kartą zdrowia norweska nie wiedzieli co mają zrobić.
Tak było u mnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
MarcoW.
(MarcoW.)
Wiking
Nie jeszcze nic nie mam. Jak pisałem nie wiem za bardzo jak to załatwić na początku czy iść z tym do Nav bo gdzieś czytałem że ktoś szedł z drukiem do Nav-u i oni wysyłali czy coś. A na druku jest adres i jest napisane, żeby odesłać pod wskazany adres. Jak możesz powiedz jak to załatwiłeś i ile czekałeś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
jarek dxxxx
(jarus376)
Nowicjusz
musisz pierw wysłać na podany adres do helfo w ciągu 5 dni powinnienes dostac chociaz mi teraz wysłali bezposrednio do Polski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Formularz wraz z załączoną dokumentacją należy wysłać pod wskazany adres do Helfo.
NAV nie ma nic wspólnego z procedurą.
Helfo odeśle druki E-106 w dwóch egzemplarzach, które trzeba zanieść do wojewódzkiego oddziału NFZ. NFZ opieczętuje druki, jeden egzemplarz musi wrócić do Helfo, jeden zostaje w NFZ.

Więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/e-106-ubezpieczenie-...wotne/e106-e109.html
Zgłoś wpis
36 Postów
jarek dxxxx
(jarus376)
Nowicjusz
a do tych 2 formulary musisz sobie pobrać ze strony nfz i wypełnić taki druk
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE REJESTRACJI
OSOBY UPRAWNIONEJ
LUB CZŁONKÓW RODZINY OSOBY UPRAWNIONEJ
i to razem do nfz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok