Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

kontrakty dla pracowników - Norwegia

13 Posty
Bartosz Żołnowski
(thebarteek)
Wiking
Witam
Jestem pracodawcą w Norwegii
Mam pracownika na kontrakcie 37,5g/tdydz. kontrakt na czas nieokreślony
Czy jeśli taki pracownik zrobi w pól miesiąca 125 godzin (jest to więcej niż 37,5tyg)
ale nie przekracza 150 godzin to jest wszystko w porządku ? Chodzi mi o to prawnie .
Czy mogę te 37,5 godziny /tydz zamieniać w skali półroku albo 2 lub 3 mcy?

Mam też drugiego pracownika z kontraktem rotacyjnym 4/2 (54 tyg.czyli 216 godzin na miesiąc ) Czy jeśli przez te 4 tygodnie nie wyrobi 216 godzin może zostać dłużej? czy musi zjeżdżać bo czas 4 tygodni minął ?
Branża stoczniowa
Proszę o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(Andre_BG)
Nowicjusz
w branzy stoczniowej musisz miec rozpiske rotacji (w razie kontroli) jesli masz jakiekolwiek pytania to mozesz wydrukowac sobie i pokazac w inspekcji pracy. z doswiadczenia wiem ze nikt sie nie czepia jesli jeden lub dwa razy ktos poleci do domu np dwa din pozniej, chodzi o to zeby w skali roku sie zgadzalo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Bartek zadzwon sobie do Arbeidstilsynet(inspekcja pracy), chyba juz opanowales norweski a jak nie to masz na ich stronie numer i infolinie gdzie we wtorek i czwartek miedzy circa 9/14 masz polaka ktory odpowie na Twoje pytania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Bartosz Żołnowski
(thebarteek)
Wiking
Dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Zebys sie na ich stronce nie pogubil, to tutaj masz link od razu do wersji w jezyku polskim.
Numery telefonow do polskojezycznych konsultantow o ktorych w poscie wyzej wspominal Kolega sa wraz z godzinami na samym dole.
Masz tam tez adres e-mail przeznaczony do korespondencji w jezyku polskim (na odpowiedz bedziesz czekal okolo tygodnia, albo i wiecej bo teraz wakacje).
Generalnie stronka ciekawa, polecam posiedziec i poczytac wszystko. Ot tak, dla swiadomosci.

www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397

POWODZENIA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok