Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Feriepenger, a powrót do Polski - Norwegia

9 Postów
Jon Doe
(szelebum1)
Wiking
Witam,
Pracodawca jeszcze nie wypłacił mi feriepenge, a ja wróciłem do Polski być może na stałe. Czy w takim przypadku ma on obowiązek wypłacenia mi wyliczonego feriepenge za poprzedni rok łącznie z wypłatą za czerwiec?
Co w przypadku odkładanych pieniędzy w tym roku? Również powienien mi je wypłacić, czy mi przepadają lub otrzymam je w przyszłym roku, mimo, że nie wrócę do Norwegii lub tego pracodawcy?

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Czy rozwiązałes z pracodawcą umowę o pracę, jakieś wypowiedzenie? Jak nie to możesz nie nie dostać nawet korny, ba nawet dopłacić jeszcze do tego interesu jak pracodawca będzie złośliwy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Jon Doe
(szelebum1)
Wiking
W październiku 2014 podpisałem umowę na 6 miesięcy, po czym nie podpisywałem innej. Pracowałem dla agencji, więc oppdragi były na konkretne zlecenia. Wydaje mi się, że w takim przypadku wypowiedzenie nie jest potrzebne, jeśli tak naprawdę nie ma obecnie umowy pomiędzy mną, a pracodawcą (oczywiście co miesiąc są lonnslipy za wykonane zlecenia/projekty).
Może się mylę?!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Jon Doe
(szelebum1)
Wiking
W umowie mam, że umowa jest na okres próbny 6 miesięcy i w tym okresie wypowiedzenie wynosi 2 tygodnie. Nie ma żadnej wzmianki co po tym okresie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
szenefe napisał:
W umowie mam, że umowa jest na okres próbny 6 miesięcy i w tym okresie wypowiedzenie wynosi 2 tygodnie. Nie ma żadnej wzmianki co po tym okresie...

Standardowo umowa przedluza się automatycznie, i zazwyczaj po okresie próbnym jest bezterminowa(jeśli nie ma daty zakończenia) , a wypowiedzenie wtedy jest miesięcznie.

Musisz złożyć wypowiedzenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
szenefe napisał:
W umowie mam, że umowa jest na okres próbny 6 miesięcy i w tym okresie wypowiedzenie wynosi 2 tygodnie. Nie ma żadnej wzmianki co po tym okresie...

Po okresie probnym przechodzi na stale, pisz wypowiedzenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Karol.Ky napisał:
szenefe napisał:
W umowie mam, że umowa jest na okres próbny 6 miesięcy i w tym okresie wypowiedzenie wynosi 2 tygodnie. Nie ma żadnej wzmianki co po tym okresie...

Po okresie probnym przechodzi na stale, pisz wypowiedzenie.


Tylko ze on juz wrocil do Polski...
Kazdy prawnik swiata, a nawet kazdy student prawa... co ja mowie, nawet najglupsza z glupich kadrowych z wioski zabitej dechami na takowe dictum jak jego zlozone teraz wypowiedzenia zasmieje mu sie w twarz i wskaze na przepisy dotyczace porzucenia pracy...

I zamiecione DEFINITYWNIE.

Jak kto nie uwaza jak robi, to niech potem robi jak uwaza...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
WujekJanek napisał:
Karol.Ky napisał:
szenefe napisał:
W umowie mam, że umowa jest na okres próbny 6 miesięcy i w tym okresie wypowiedzenie wynosi 2 tygodnie. Nie ma żadnej wzmianki co po tym okresie...

Po okresie probnym przechodzi na stale, pisz wypowiedzenie.


Tylko ze on juz wrocil do Polski...
Kazdy prawnik swiata, a nawet kazdy student prawa... co ja mowie, nawet najglupsza z glupich kadrowych z wioski zabitej dechami na takowe dictum jak jego zlozone teraz wypowiedzenia zasmieje mu sie w twarz i wskaze na przepisy dotyczace porzucenia pracy...

I zamiecione DEFINITYWNIE.

Jak kto nie uwaza jak robi, to niech potem robi jak uwaza...


No to niech sie teraz modli, by nie musial pokrywac ewentualnych kosztow porzucenia pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Jon Doe
(szelebum1)
Wiking
Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Ta umowa jest z agencją pracy. Żadnego zlecenia/kontraktu/oppdraga nie posiadam, więc nawet rzec można że jestem bezrobotny... Agencja była poinformowana, ze wracam do Polski.żadnego porzucenia nie było, ponieważ agencja była informowana o tym fakcie jeszcze w maju...

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
szenefe napisał:
Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Ta umowa jest z agencją pracy. Żadnego zlecenia/kontraktu/oppdraga nie posiadam, więc nawet rzec można że jestem bezrobotny... Agencja była poinformowana, ze wracam do Polski.żadnego porzucenia nie było, ponieważ agencja była informowana o tym fakcie jeszcze w maju...

Pozdrawiam


Czyli masz urlop bezpłatny... pracodawca bierze Ciebie na przeczekanie i sobie trzyma twoją kasę aż sobie przypomnisz, albo i nie. Powinieneś mieć świadectwo pracy (sluttatest) od pracodawcy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok