Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pierwsza praca - Norwegia

7 Postów
Kasia Jędrusik
(Katefroog)
Wiking
Witam Szanownych Państwa

dostałam pracę co prawda na 3 mies

interesuje mnie od czego zacząć
i jak długo się czeka teraz na kartę podatkową
pensje będę miała wypłacaną co 2 tyg ,ale nie mam jeszcze karty podatkowej więc co mam zrobić aby nie pracować za free
bardzo będę wdzięczna za porady od was pozdrawiam Kaśka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
John Boro
(JohnB)
Początkujący
Katefroog napisał:
Witam Szanownych Państwa

dostałam pracę co prawda na 3 mies

interesuje mnie od czego zacząć
i jak długo się czeka teraz na kartę podatkową
pensje będę miała wypłacaną co 2 tyg ,ale nie mam jeszcze karty podatkowej więc co mam zrobić aby nie pracować za free
bardzo będę wdzięczna za porady od was pozdrawiam Kaśka


PRACODAWCA POWINIEN CI WYSTAWIĆ CZEK, KTÓRY ZREALIZUJESZ NA POCZCIE LUB W BANKU.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
380 Postów
Stały Bywalec
bierz umowe i do skatt po karte i numer potem konto w banku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
Ricco Xxxxxx
(ricco)
Początkujący
jest pare zaleznosci , jak jest numer personalny pojechac do urzedu skarbowego z papierami , karta przychodzi w kilka dni , jak nie bedzie karty nie pobierac wyplaty , bo odciagna 50 % i zwrot w podatku dopiero za rok , nie ma na to wplywu lepiej popczekac i wziac jak juz bedzie karta . tak na szybko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
Ricco Xxxxxx
(ricco)
Początkujący
konto nie koniecznie musi byc norweskie jak nie zamierzasz dluzej zostac i pracowac, mozna podac pracodawcy polskie konto , karta najwazniejsza , zaden pracodawca nie zaplaci bez karty podatkowej ktora okresla wysokosc podatku wiecej jak 50 %
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
John Boro
(JohnB)
Początkujący
NA KARTĘ MOŻESZCZEKAĆ NAWET TRZY TYGODNIE. NA SKRZYNCE NA LISTY MUSI BYĆNAZWISKO OCZEKUJĄCEGO NA KARTĘ. OSOBA TAKA MUSI BYĆOCZYWIŚCIE ZAMELDOWANA POD PODANYM ADRESEM.DO CHWILI KIEDY NIE MASZ JESZCZE KARTY PRACODAWCA WYSTAWA CZEK. OCZYWIŚCIE POTRĄCI 50% PODATKU. TAKIE MAJĄ PRZEPISY. JA I PARU MOICH KOLEGÓW WŁAŚNIE TAK MIELIŚMY PŁACONE. CZEK MOŻNA ZREALIZOWAĆ NA POCZCIE.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Kasia Jędrusik
(Katefroog)
Wiking
yyyy no cudownie właśnie tego się obawiałam z tym ,że w potwierdzeniu zlecenia mam napisane iż jak nie dostarczę karty podatkowej tydzień przed wypłatą to nie otrzymam wynagrodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Kasia Jędrusik
(Katefroog)
Wiking
a jak wygląda podatek jak już będę mieć kartę podatkową? to 28% czy więcej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
Ricco Xxxxxx
(ricco)
Początkujący
w czym problem ? nie znam przypadkow zeby ktos czekal 3 tygodnie wiekszosc czekala 3 dni jak spelniali warunki ! (czyli dostarczyli wszelkie wymagane dokumenty do rejestracji ) , wiec nie straszyc ludzi tylko lepiej doradzic co trzeba miec zeby wogole isc do Skatu tylko raz a nie uzupelniac dokumenty a czas leci , i tak trzeba zlozyc i tak a wyplate wziac za nastepne dwa tygodnie , chyba ze szef jest ok i wysle natychmiast jak zobaczy karte podatkowa .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Kasia Jędrusik
(Katefroog)
Wiking
o dzięki Ci za wszystkie info oby wszystko się udało a tak na marginesie wrócił byś do Polski? czy życie w Norge zasysa na stałepozdrawiammmmm
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok