Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
dorotan89 napisał:
a no i własnie nie mam zadnych kodów ...szczerze nie orientuje sie o jakie chodzi, to moja 1 praca wiec z ta skattekord dadza mi dopiero dnumerKody dostępu to dzisiaj standard.Można je uzyskać na wiele sposobów i są dostarczane prawie, że błyskawicznie-
List przychodzi do tygodnia nawet na adres w górach.
Tu trzeba je zamówić po raz pierwszy, bez udziału osób trzecich :
www.altinn.no/en/Portalhelp/Logging-in/?epslanguage=en

Wchodzisz na tą stronę, po prawej u góry naciskasz >Log on<
Następnie na dole szukasz
>Gå videre til flere innloggingsmetoder< naciskasz
i wybierasz
>Bestill Altinn-brev med engangskoder< naciskasz
Po wejsciu w zakładkę spokojnie wypełniasz okienko >Fødselsnr./Brukernavn< trzeba wpisać swój numer personalny
przepisujesz do ramki poniżej to co pisze na obrazku
poniżej naciskasz >Bestill engangskoder.<
I spokojnie czekasz na pocztę przy okazji oglądając inne aplikacje na tych stronach.

Pamietaj iż list przyjdzie tylko na taki adres jaki podałaś w ankiecie którą wypełniałaś i składałaś w urzędzie skarbowym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Remigrant napisał:
dorotan89 napisał:
a no i własnie nie mam zadnych kodów ...szczerze nie orientuje sie o jakie chodzi, to moja 1 praca wiec z ta skattekord dadza mi dopiero dnumerKody dostępu to dzisiaj standard.Można je uzyskać na wiele sposobów i są dostarczane prawie, że błyskawicznie-
List przychodzi do tygodnia nawet na adres w górach.
Tu trzeba je zamówić po raz pierwszy, bez udziału osób trzecich :
www.altinn.no/en/Portalhelp/Logging-in/?epslanguage=en

Wchodzisz na tą stronę, po prawej u góry naciskasz >Log on<
Następnie na dole szukasz
>Gå videre til flere innloggingsmetoder< naciskasz
i wybierasz
>Bestill Altinn-brev med engangskoder< naciskasz
Po wejsciu w zakładkę spokojnie wypełniasz okienko >Fødselsnr./Brukernavn< trzeba wpisać swój numer personalny
przepisujesz do ramki poniżej to co pisze na obrazku
poniżej naciskasz >Bestill engangskoder.<
I spokojnie czekasz na pocztę przy okazji oglądając inne aplikacje na tych stronach.

Pamietaj iż list przyjdzie tylko na taki adres jaki podałaś w ankiecie którą wypełniałaś i składałaś w urzędzie skarbowym.


No tak, tylko dziewczyna i tak musi czekac z zamowieniem kodow, gdyz jak napisala

(...)wiec z ta skattekord dadza mi dopiero dnumer(...)

A skoro nie zna nawet swojego dnummer, to nie bardzo ma co wpisac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Przepraszam
Nie doczytałem do końca twojego zdania, z którego wynika iż nie znasz jeszcze,
nawet swojego Numeru personalnego.
Jeżeli tak jest, to też się możesz zarejestrować na altinn i otrzymać kody dostępu.
Tylko wtedy trzeba nacisnąć na:
>Registrer ny bruker uten fødselsnr./D-nr. (begrenset tilgang)<
Wchodzisz i wypełniasz wszystko dokładnie i spokojnie, tu akurat trzeba podać swoją pocztę internetową, może być polska. np "o2.pl" lub inna, która jest powszechnie znana i akceptowana/ niektóre e-poczty są odrzucane/.
Na adres poczty przychodzi potwierdzenie rejestracji i to trzeba akceptować i tak dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
dorota nowak
(dorotan89)
Wiking
dzięki bardzo za podpowiedzi!!! a powiedzcie mi tylko jescze jedno dnumer dostane z 1 karta pdatkowa??? na policji mowili ze juz nie daja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
dorotan89 napisał:
dzięki bardzo za podpowiedzi!!! a powiedzcie mi tylko jescze jedno dnumer dostane z 1 karta pdatkowa???
na policji mowili ze juz nie daja

Policja nigdy nie wydawała numerów identyfikacji podatkowej.
Nawet UDI tego nie robiła i nie robi.
To domena urzędu skarbowego >Skatt<

Tak na karcie podatkowej poza numerem tabeli widnieje również indywidualny numer identyfikacyjny:
-D-
lub
-F-
Ogólnie na samym początku pobytu, nie ma to żadnego znaczenia, jaki on jest, ważne żeby w ogóle był.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok