Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

skattekord - Norwegia

7 Postów
dorota nowak
(dorotan89)
Wiking
hej
moze ktos sie orientuje: rozpoczelam prace sezn. pojechalam do sate i zlzylam podanie o karte podatkowa, karta nie dojdzie napewno na czas *mialo byc 5 dni a juz jest ponad tydzien..*, czyli obetna mi 50% wyplaty, czy zwroca mi te zabrane 50 czy nie?????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 31  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
dorotan89 napisał:
hej
moze ktos sie orientuje: rozpoczelam prace sezn. pojechalam do sate i zlzylam podanie o karte podatkowa, karta nie dojdzie napewno na czas *mialo byc 5 dni a juz jest ponad tydzien..*, czyli obetna mi 50% wyplaty, czy zwroca mi te zabrane 50 czy nie?????


Zwroca, po rozliczeniu roku finansowego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
dorota nowak
(dorotan89)
Wiking
dzięki!!! ale nie musze składać zadnych wniosków???:/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 199  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
dorotan89 napisał:
hej
moze ktos sie orientuje: rozpoczelam prace sezn. pojechalam do sate i zlzylam podanie o karte podatkowa, karta nie dojdzie napewno na czas *mialo byc 5 dni a juz jest ponad tydzien..*, czyli obetna mi 50% wyplaty, czy zwroca mi te zabrane 50 czy nie?????


Jak chcesz by ci zwrocili zabrane 50% to wyglada, ze podatkow nie chcesz placic czy jak...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
dorota nowak
(dorotan89)
Wiking
..... heh skattekord jeszcze mi nie dotarła na czas
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 24  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
dorotan89 napisał:
..... heh skattekord jeszcze mi nie dotarła na czas

A skad wiesz, ze nie dotarla?
Od stycznia 2014 jest w formie elektronicznej, pracodawca sam sciaga ja sobie z rejestru centralnego...

No wiec EWENTUALNIE mozemy mowic o tym, ze sie NIE POJAWILA, a nie ze NIE DOTARLA...

Tak wiec ikke stres, moze wszystko jest juz OK...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

()
Wyjadacz
dorotan89 napisał:
..... heh skattekord jeszcze mi nie dotarła na czas
Jeżeli masz taką możliwość to poproś pracodawcę by tobie obecną wypłatę przełożył na Lipiec, wtedy nie będzie konieczności odciągania tych 50%, inaczej niestety firma/ksiegowy nie ma wyjścia.
50% zaliczki podatkowej, nikt nie zwróci, z prostej przyczyny
50-35=15% nadpłaty na zaliczkę.
Niemniej jest to jednak jakaś kwota która ubywa nagle z portfela, a "zwrot" jest dyskusyjny w subiektywnej ocenie.
Papierowy dokument może przyjść i po miesiącu.
Jak masz Kody dostępu do >altinn.no< to już dzisiaj, możesz sobie sprawdzić jaką masz kartę podatkową.
Pracodawcy nic nie musisz dostarczać fizycznie, ponieważ jak ma legalną firmę to sam sobie ściągnie twój indywidualny numer podatkowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
dorota nowak
(dorotan89)
Wiking
tak wiem ze pracodawca moze sobie sprawdzzic jutro o to poprosze, powinno przyjsc zawiadomienie poczta lub mailem ze juz jest karta w systemie. nic takiego nie otrzymalam dlatego chce sie dopytac Was
własnie nie wiem jak to jest szwagier który pracuje w no mówił ze powinni mi zwrot oddac przy nastepnej wypłacie... ale nie wiem czy to dokonca prawda masakra
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 36  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
dorota nowak
(dorotan89)
Wiking
a no i własnie nie mam zadnych kodów ...szczerze nie orientuje sie o jakie chodzi, to moja 1 praca wiec z ta skattekord dadza mi dopiero dnumer
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 26  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
dorotan89 napisał:
tak wiem ze pracodawca moze sobie sprawdzzic jutro o to poprosze, powinno przyjsc zawiadomienie poczta lub mailem ze juz jest karta w systemie. nic takiego nie otrzymalam dlatego chce sie dopytac Was
własnie nie wiem jak to jest szwagier który pracuje w no mówił ze powinni mi zwrot oddac przy nastepnej wypłacie... ale nie wiem czy to dokonca prawda masakra


Teoretycznie mozna tak zrobic, przy czym ksiegowa ma potem troche roboty, bo trzeba... No ale to nie jest kurs rachunkowosci, tylko forum, wiec do rzeczy...
Aby na wypadek jakiejs szczegolnie upierdliwej kontroli (lub zlosliwego revizora) pracodawca mial podkladke, napisz mu (wystarczy email) prosbe, ze nie jestes pewna czy podalas w umowie prawidlowy numer konta, boisz sie o literowke. W zwiazku z tym TY prosisz o wstrzymanie wyplaty wynagrodzenia do momentu az sie upewnisz... Jednoczesnie prosisz o wyplate ZALICZKI NA POCZET WYNAGRODZENIA w formie gotowkowej. Bo nie masz na zycie.
1.Zaliczke mozna wyplacic w indywidualnych przypadkach w formie gotowki, wiec szef jest kryty.
2.Zaliczke na poczet przy braku karty podatkowej mozna wyplacic do 50%, wiec dostaniesz na juz tyle samo, a szef jest kryty.
3.Jesli ksiegowa stwierdzi, ze i tak musi naliczyc i wystawic lonnslip, to niech sie zapozna z nowymi (no, nie takimi juz nowymi) zasadami...
Oczywiscie wczesniej wszystko uzgodnij z szefem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok