Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Poszukujemy pracy i prosimy o pomoc - Norwegia

5 Postów
Łukasz Paszek
(lukimiszcz70)
Wiking
Witam,
jesteśmy młodą i pełną energii parą poszukującą nowych doświadczeń i wrażeń . Szukamy pracy w Norwegii na czas wakacyjny lub dłuższy. Jesteśmy gotowi do wylotu i rozpoczęcia pracy od 1 lipca.
Chcemy pracować i razem wynająć mieszkanie/pokój. Żadnej pracy się nie boimy i jesteśmy otwarci na wszystko. Ja skończyłem Technikum Informatyczne i od ponad pół roku pracuję w zakładzie fotograficznym, dziewczyna uczy się w Technikum Gastronomicznym a między czasie pracowała w sklepie na kasie i przy wykładaniu towaru. Jesteśmy bardzo sprawni manualnie jak i kondycyjnie. Bardzo szybko się uczymy, zapamiętujemy, dostosowujemy do danych warunków i potrzeb. Oboje znamy w poziomie podstawowym język angielski i niemiecki. Chcemy żeby nam ktoś pomógł w tych pierwszych najtrudniejszych krokach jakim jest wyjazd do innego kraju. Praca może być dla jednej z osób i tak zamierzamy wybrać się do Norwegii.
Z góry dziękuję za chwilę uwagi i pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Jak ktos ma Ci pomoc przebrnac prze "najtrudniejszy okres", skoro chcesz tu wpasc na moment, czyli na 2 miesiace, a najtrudniejszy okres to pierwszy rok?

Niewazne. Jakos tak smutno i ponuro zrobilo sie na forum, wszyscy tylko o dudach i kursie NOKa... Napisz nam cos wesolego. Napisz nam, co tam sie w Polsce mowi o Norwegii. Ile sie w Norwegii zarabia? Ile mozna odlozyc? Ilu chetnych pracodawcow czeka na Polaka juz na lotnisku?

Ja ostatnio slyszalem (autentyczne) ze wystarczy dobrze znac rosyjski i podstawy angielskiego a na Polnocy od reki dostajesz prace w przetworstwie rybnym. I placa do reki 10.000 EURO. Do reki, po podatku, a minimum drugie tyle dorobisz na nadgodzinach. I oplacaja mieszkanie i wyzywienie... Acha, pracy sie nie szuka, Norwegowie sami za toba laza i prosza, zebys sie zgodzil...
Kto da wiecej???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 36  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów
Początkujący
w zeszlym roku wzialem studenta transportem laczonym do Norwegii, w ciemno jechal, nawet nie mial gdzie spac - taki kosmita. Pomoglem, zorganizowalem spanko bo fajny byl z niego ziomek. Gadal plynnie po angielsku i troche po norsku.... wrocil do Polski po 1,5 miesiaca..... bo mu sie kasa skonczyla. Tak to jest - trzeba sie z tym liczyc. Ale przy okazji mloda paro szukajcie ogloszen na NAV.NO albo na finn.no - vikari, sammer jobb etc. Powodzenia. Ps. Wezcie ze soba tak ze 10 ooopln w NOKach zebyscie wytrzymali te 2 miesiace spiec w namiocie albo nie wiem gdzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Łukasz Paszek
(lukimiszcz70)
Wiking
Ja chcę jechać na stałe, dziewczyna na 2 miesiące trochę źle się wypowiedziałem w pierwszym poście. Może teraz coś znajdę

Nie wiem czy kogoś to będzie interesować ale co tam, opowiem coś. Mnie Norwegia zafascynowała tym, że 98% prądy czerpie z elektrowni, jest bardzo rozwiniętym krajem, nie należy do unii europejskiej to też coś tam świadczy o niezależności kraju. Np. największe wiezienie w Norwegii ( nie pamiętam dokładnie) ale ma +- 300 więźniów . I własnie te ciekawostki mnie zachęciły żeby tam się wybrać.

O zarobkach dowiedziałem się po jakimś czasie i poczytałem w internecie, poszukałem i sam tak z tego co znalazłem obliczyłem, że w najgorszym wypadku zarobię na czysto dla mnie 3500zł i to mi wystarczy. A z opowieści od ludzi to takie coś : Po 10 latach pracy i odkładaniu tak od niechcenia jakiś Pan odłożył na Polskie 2.000.000 zł ale mnie to nie interesuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
WujekJanek napisał:


Ja ostatnio slyszalem (autentyczne) ze wystarczy dobrze znac rosyjski i podstawy angielskiego a na Polnocy od reki dostajesz prace w przetworstwie rybnym. I placa do reki 10.000 EURO. Do reki, po podatku, a minimum drugie tyle dorobisz na nadgodzinach.
Kto da wiecej???


Ajjajaj, to ponad 80 tys koron etter skatt. To po coz ja do szkol chodzilam? Moglam w rybach robic.
I zawsze cos do domu tez na lewo przyniesc mozna.

This is luksus zycie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Łukasz Paszek
(lukimiszcz70)
Wiking
Wziął bym 5000+ zł na start na opłaty mieszkania, jedzenia. Potem bym jakoś się odwdzięczył za pomoc i w ogóle. Tylko czy by mi ktoś pomógł coś znaleźć, zaproponował jakąś prace to jest dobre pytanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów
Początkujący
takich jak Wy jest tysiace, jak nie macie znajomych to brutalnie powiem - zapomnijcie. Czasy sie tu DRASTYCZNIE zmienily, tylko Wy w Polsce tego kompletnie nie czujecie niestety. Jedyne co mozesz zrobic to liczyc na siebie niestety. Za 5tys nie wynajmiesz nic bo to za malo. Tu so czlowieku kaucje, z gory 2-3 czynsze, a Wy na chwilke tylko wiec wiekszosc 98% Was oleje. Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Dariusz R
(darservice)
Początkujący
....ja chce tez do ryb
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
lukimiszcz70 napisał:
Ja chcę jechać na stałe, dziewczyna na 2 miesiące trochę źle się wypowiedziałem w pierwszym poście. Może teraz coś znajdę

Nie wiem czy kogoś to będzie interesować ale co tam, opowiem coś. Mnie Norwegia zafascynowała tym, że 98% prądy czerpie z elektrowni, jest bardzo rozwiniętym krajem, nie należy do unii europejskiej to też coś tam świadczy o niezależności kraju. Np. największe wiezienie w Norwegii ( nie pamiętam dokładnie) ale ma +- 300 więźniów . I własnie te ciekawostki mnie zachęciły żeby tam się wybrać.

O zarobkach dowiedziałem się po jakimś czasie i poczytałem w internecie, poszukałem i sam tak z tego co znalazłem obliczyłem, że w najgorszym wypadku zarobię na czysto dla mnie 3500zł i to mi wystarczy. A z opowieści od ludzi to takie coś : Po 10 latach pracy i odkładaniu tak od niechcenia jakiś Pan odłożył na Polskie 2.000.000 zł ale mnie to nie interesuje


7000kr oszczednosci miesiecznie ?
jek bedziesz spal w namiocie na budowie to moze


zeby odlozyc 4 000 000 kr w 10 lat czyli jakies 400 000kr rocznie tak od niechcenia odlozyl

to musial pracowac 80 godzin na dobe przy stawce 150kr/g

to pewnie ze dwa melony zarobil miesiecznie


a w wiezieniu jest 300 ludzi bo w kraju wiekszym od Polski jest 5 mln m ieszkancow
a bezrobocie wsrod Polakow to 30%



Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Łukasz Paszek
(lukimiszcz70)
Wiking
Tak jak wspomniałem ja chcę zostać na stałe. Ze wszystkiego zdaję sobie sprawę i mam świadomość ale i tak wierzę w te 2% ludzi , ogłoszeń , że ktoś się odezwie i pomoże
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok