Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wymiana Prawka kategorie ciezkie plus kod 95 . - Norwegia

1 Post
krzysztof ignaszak
(kaliszanin)
Wiking
Witam kochani. Dzis bylem w Staten Vegvessen wymienic Polskie prawko na Norweskie . Mam kat B,C,D plus kurs ukonczenia kursu na przewoz osob i przewoz rzeczy z Polski przetlumaczony na jez. Angielski. Poprosilem zeby mi wbito na podstawie tych kursow KOD 95 juz w te nowe Norweskie prawko. Ale pani w okienku powiedziala ze ona nie moze ,ze pierw musze wyslac te swiadectwa ukonczonych kursow do Lillehamer gdzie oni to rozpatrza i potwierdza i jesli potwierdza mam wrocic do Stattenes Vegvessen z potwierdzeniem ze wszystko ok i wtedy wbija mi kod 95 w Norweskie prawko. Ktos mial podobne doswiadczenie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a masz już prawo wymienić polski paszport na norweski, czy jeszcze musisz poczekać trochę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Magda Ma
(Maaggddaa)
Nowicjusz
A w polskim prawku nie masz kadu 95???
Jeśli nie to wymień najpierw w polsce tak byś miał to wpisane i nie powinno być problemu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
krzysztof ignaszak
(kaliszanin)
Wiking
jasta102 napisał:
a masz już prawo wymienić polski paszport na norweski, czy jeszcze musisz poczekać trochę?

Mam od dawna prawo wymiany paszportu ale na szczescie tego ode mnie nikt nie wymaga. Co do prawka mieszkajac w Norwegii na stale nie moge uzywac Polskiego prawka dlatego jestem zmuszony wymienic na Norweskie tak mowia ptrzepisy!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Totalna bzdura. Nie musisz wymieniac prawa jazdy na Norweskie !!!! Mam wszystkie kategorie i kursy dodatkowo pracuje jako spedytor i firma zatrudnia wielu obcokrajowcow. Nie ma takiego przepisu tak dlugo jak masz adres zameldowania w PL to masz prawo pracowac na Polskim prawie jazdy. Sprawdzane i wiem co mowie. Policja zawsze gdaka ze ble ble trzeba zmieniac ale podstaw nie ma prawnych !!! Ja sobie nawet ostatnio norweska karte do tacho wyrabialem na polskie prawo jazdy i nie bylo problemow ba - pytalem !!!!!!!!! To jest bzdura ktora ostatnio mocno sie rozprzestrzenia. Kula w kolano kolego bo na Norske prawku masz punkciki i latwo je stracic !!!! Jedno parkowanko i przekroczenie predkosci i bedziesz bez pieniedzy i pracy. Zaden policjant albo vesen nie odwazy sie zakwestionowac twojego polskiego prawka. Koledzy nie dajcie sie walic w butelke. Jestem tu 6 lat i sprawdzalismy ten temat wielokrotnie i ja i norwescy koledzy. W firmie pracuje rowniez Fin od 10 lat i ma kontrole nonstop. To wierutna bzdura .......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
Czesc Kamilio.Ja rowniez slyszalem ,ze paru chlopakom nie uznali polskiego pj.Sam jestem w trakcie wymiany bo moj pracodawca sobie zazyczyl,no i czekam juz prawie 3 miesiace.Babka z veggevessen dzwonila ze sprawdzili je w pl i jest godtkjent ale niewie nic odnosnie kompetencji bo robilem je w 2014 i na podstawie tego ze dokument byl wydany po 2013 zabrala mi kategorie zawodowe i jestem bez pracy jak narazie.Sprawa w toku.Dzwonilem na info do Lillehamer ale nic nie wiedza,sprawa w toku i pani powiedziala ze mama czekac do 4 stycznia bo standardowo to trwa 3 miesiace.Jeden gosc z vegevessen powiedzial ze moga mi nie uznac bo dlugo mieszkam w norge ale potwierdzilem im pobyt w polsce 6 miesiecy.Czekam i dostaje do bani bo zadnych konkretow.Mam staly meldunek w polsce ale babka powiedziala ze na stale tez mieszkam w norge.
Pozdrawiam maksica.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Lesterek -
(Lesterek1)
Wiking
No tak ale tutaj chodzi o prawo jazdy po 2013 których nie można robić poza granicami Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
Ok Leon,tylko ze w firmie transportowej w ktorej pracowalem wczesniej szef wyslal nas do polski robic kompetencje bo taniej mu bylo zapewne ale tlumaczyl to tym ze mamy polskie jak i inni litewskie prawka.Rozmawialem z nim niedawno i powiedzial mi ze mial kontrole z veggevessen i jest ok choc wszyscy robilismy to w 2014.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
103 Posty
GRZEGORZ SOBÓR
(omegags)
Początkujący
dwa miesiące temu byłem w lillestrom wyrobić kartę kierowcy w SV mając polskie prawko no i pan mi powiedział że nie da rady i nawet nie mogę pracować jako kierowca gdyż przyczepy i kwalifikacje zostały zrobione po 2013 roku ale pojechałem do SV w Oslo i odziwo trafiłem na super człowieka i bez problemu wyrobiłem kartę kierowcy czekałem dwa tygodnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
103 Posty
GRZEGORZ SOBÓR
(omegags)
Początkujący
dodam jeszcze tylko że syn zrobił CE w PL w 2014 roku ale numer personalny dostał w 2015 i nie ma problemu nawet teraz czeka za wymianą prawka na NO (około 3 mieś)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok