Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Rezygnacja z zasiłku NAV - Norwegia

19 Postów
kajak Ż
(kajak)
Wiking
Witam,

ostatni meldunek składałem w sobotę 2 maja, kolejny jest na 16 maja, pracę rozpoczynam 11 maja. Chciałbym otrzymać pieniądze za okres od 2-11 maj. Mogę iść osobiście do NAV'u i zgłosić sprawę, ale nie mam czasu się tam wybrać.

Wysyłając meldunek przez stronę NAV jest wszystkim dobrze znana ankieta TAK lub NIE. Czy jeżeli w tej ankiecie zaznaczę, iż pracowałem przez ostatnie 2 tygodnie, to czy pojawi się jakaś możliwość umieszczenia informacji, iż pracowałem tylko 6 dni i chciałbym otrzymać zasiłek za dni w których jeszcze poszukiwałem pracę.

No i druga sprawa, którą usłyszałem w firmie i którą uważam za absurdalną, ale głupi bym był, gdybym nie zapytał. Niektórzy twierdzą, iż jeżeli pracujesz rotacyjnie, tzw. 2tyg na 2tyg. to jest możliwość uzyskania zasiłku za 2 tyg, które masz wolne.

Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
kajak napisał:Witam,
ostatni meldunek składałem w sobotę 2 maja, kolejny jest na 16 maja, pracę rozpoczynam 11 maja. Chciałbym otrzymać pieniądze za okres od 2-11 maj. Mogę iść osobiście do NAV'u i zgłosić sprawę, ale nie mam czasu się tam wybrać.
Wysyłając meldunek przez stronę NAV jest wszystkim dobrze znana ankieta TAK lub NIE. Czy jeżeli w tej ankiecie zaznaczę, iż pracowałem przez ostatnie 2 tygodnie, to czy pojawi się jakaś możliwość umieszczenia informacji, iż pracowałem tylko 6 dni i chciałbym otrzymać zasiłek za dni w których jeszcze poszukiwałem pracę.
No i druga sprawa, którą usłyszałem w firmie i którą uważam za absurdalną, ale głupi bym był, gdybym nie zapytał. Niektórzy twierdzą, iż jeżeli pracujesz rotacyjnie, tzw. 2tyg na 2tyg. to jest możliwość uzyskania zasiłku za 2 tyg, które masz wolne.
Pozdrawiam!
Osobista wizyta w NAV nic nie da, i tak skierują ciebie do elektronicznej strony.
Kartę powinieneś wypełniać tak długo, jak masz przydzielony system dwutygodniowy.
Poza pozycją : Tak, NIE, są jeszcze pozycje, gdzie wpisuje się odpowiednią ilość przepracowanych legalnie godzin pracy w danym dniu z sobotami i niedzielami włącznie.
W twoim przypadku taka będzie konieczność właśnie od 11-Maja i to powinieneś wykonać do końca terminu meldunkowego.
Pracując w systemie turnusów, pracuje się na wydłużonym dniu pracy, tzn. nie po 7,5 godziny a po, 9-, 10-, lub więcej, nieraz również w soboty i niedziele, w zależności od danej technologi robót.
Tym samym "czas wolny" jest już zapłacony.
I tak też, trzeba będzie wpisywać te godziny, do karty meldunkowej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Meldekort wypełniasz normalnie, wpisując liczbę godzin ile przepracowales każdego dnia, jeśli przekroczysz 50% etatu tego co miałeś przed przyznaniem zasiłku to nie dostaniesz zasiłku z NAV, pracując do 50% dostaniesz o tyle mniej ile procentowo pracujesz.

Po 5tyg. Pracy pow 50% będziesz "wyrejestrowny" z dagpenger.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok