Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

D-numer - Norwegia

9 Postów
An Ka
(andzior92)
Wiking
Witam ! Niedawno dowiedziałam się że mogę uzyskać D-numer, bez posiadania umowy o prace. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś podpowiedział mi co trzeba zrobić aby uzyskać ten numer tymczasowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Zalozyc enkelpersonforetak...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Monika Byy
(mbozek90)
Wiking
Ja poszłam do navu, powiedziałam, że mój "przyszły szef" powiedział, że da mi pracę, ale potrzebuje tego numeru, bo jest to niezbedne do wyrobienia kart magnetycznych, którymi posługiwać się trzeba w pracy. Z prawdą miało to niewiele wspolnego, ale udało się.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Jola Studzińska
(welonka)
Wiking
hmm,to ja gratuluje...może też sprubuje takiego wybiegu.Jakie[przywileje daje ten numer??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Jola Studzińska
(welonka)
Wiking
a co to takiego ten en...????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
andzior92 napisał:
Witam ! Niedawno dowiedziałam się że mogę uzyskać D-numer, bez posiadania umowy o prace. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś podpowiedział mi co trzeba zrobić aby uzyskać ten numer tymczasowy.

mozesz ten numer uzyskac przez NAV. Zarejestruj sie jako poszukujaca pracy i wnioskuj o D nummer.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
kajak Ż
(kajak)
Wiking
Lindemans napisał:
andzior92 napisał:
Witam ! Niedawno dowiedziałam się że mogę uzyskać D-numer, bez posiadania umowy o prace. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś podpowiedział mi co trzeba zrobić aby uzyskać ten numer tymczasowy.

mozesz ten numer uzyskac przez NAV. Zarejestruj sie jako poszukujaca pracy i wnioskuj o D nummer.


D-nummer uzyskasz przez NAV, ale nie mów, że chcesz się zarejestrować jako poszukująca pracy a następnie wnioskować o D-nummer bo Cie wyśmieje i powie, że D-nummer otrzymuje się po podpisaniu umowy. Więc albo chcesz szukać pracę przez NAV, albo dostać D-nummer bo w jakiś sposób jest Ci potrzebny przed podpisaniem umowy z pracodawcą.

Powiedz, że znalazłaś już pracę, ale pracodawca wymaga uprzednio posiadania numeru personalnego, ponieważ jest on niezbędny np. jako dostęp do budynku, gdzie Norwedzy używają kart magnetycznych z numerem personalnym. Sam tak zrobiłem.

Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
kajak napisał:
Lindemans napisał:
andzior92 napisał:
Witam ! Niedawno dowiedziałam się że mogę uzyskać D-numer, bez posiadania umowy o prace. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś podpowiedział mi co trzeba zrobić aby uzyskać ten numer tymczasowy.

mozesz ten numer uzyskac przez NAV. Zarejestruj sie jako poszukujaca pracy i wnioskuj o D nummer.


D-nummer uzyskasz przez NAV, ale nie mów, że chcesz się zarejestrować jako poszukująca pracy a następnie wnioskować o D-nummer bo Cie wyśmieje i powie, że D-nummer otrzymuje się po podpisaniu umowy. Więc albo chcesz szukać pracę przez NAV, albo dostać D-nummer bo w jakiś sposób jest Ci potrzebny przed podpisaniem umowy z pracodawcą.

Powiedz, że znalazłaś już pracę, ale pracodawca wymaga uprzednio posiadania numeru personalnego, ponieważ jest on niezbędny np. jako dostęp do budynku, gdzie Norwedzy używają kart magnetycznych z numerem personalnym. Sam tak zrobiłem.

Pozdrawiam!


Kart magnetycznych z numerem personalnym? Miałem kilka kart i dalej mam, ale wydawano mi je na podstawie umowy o prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
kajak Ż
(kajak)
Wiking
Kart magnetycznych z numerem personalnym? Miałem kilka kart i dalej mam, ale wydawano mi je na podstawie umowy o prace.

Wszystko zależy od klienta twojego pracodawcy. Raz miałem budynek DNB, w którym nie chcieli wpuścić na budowę bez Numeru. Tak więc pracodawca wymagał z góry numeru personalnego. Tak wiem, Norwegia dziwny naród.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok