Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Konto w Banku na Dowod Osobisty 2015 - Norwegia

2 Posty
Wiking
Siema tak jak w temacie wchodze do banku wszystko pieknie ladnie daje papierki a pani prosi o paszport daje jej nasz dowod osobisty a tu BOOM lipa musi miec pan paszport 12 dni do wyplaty a ja nie mam konta gdzie je moge zalozyc bez paszportu Prosze tylko o normalne i konkretne odpowiedzi Dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
radoslaw milewski
(radek1977)
Wiking
Sparebank
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
w sparebank1 nei zalozysz bez paszportu, do identyfikacji klienta zawsze sie pytaja o paszport...w zasadzie to chyba nigdzie nie zalozysz bez paszportu, ale probuj i chodz po bankach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wiking
najlepiej bank online co zaloze przez neta nie potrzebuje karty jak cos to przesle sobie na uk karte
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Tanie CHRUPANIE
(KiwiREMA1000)
Wiking
Witam. W każdym Urzędzie wymagany jest paszport,Banki,Skatt,UDI,itp. itd. Nic nie zrobisz bez paszportu,pozdro.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
Ja zalozylam w Nordea tylko ze mam karte bez zdjecia...to bylo trzy lata temu musialam tylko z dostarczyc oppholdstillatelse lub jak w innych wypadkach registerebevis
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Obawiam sie, ze wciagu ostatnich kilku lat nie wiele sie zmienilo.
Nie zalozysz konta w banku bez dokumentow rejestrowych firmy lub umowy o prace, oraz PASZPORTU.

Mozna probowac z polskim dowodem osobistym, mozna probowac z polska karta wedkarska, legitymacja szkolna, karta biblioteczna, a nawet z pokwitowaniem oddania butow do podzelowania w Rypinie, powiat Pszczynski. Probowac, owszem, mozna.

Autorowi watku zycze z calego serca, aby przepisy bankowe zmienily sie w ostatnim czasie, co za tym idzie, abym byl w bledzie. Zgodnie z norweskimi przepisami sprzedawca w sklepie majacy watpliwosci co do twojego wieku moze poprosic u udowodnienie pelnoletnosci poprzez okazanie jakiegokolwiek norweskiego dowodu tozsamosci ze zdjeciem, lub PASZPORTU. Jesli pokazesz polski dowod osobisty, a sprzedawca, nawet Polak bedzie zlosliwy, to odmowi Ci sprzedania puszki piwa.

I BEDZIE TO DZIALANIE NARZUCONE MU PRZEZ PRZEPISY NORWESKIGO PRAWA.

I tego jestem absolutnie pewien, moja zona miala ostatnio szkolenie w tym zakresie przeprowadzane przez instruktorow z Urzedu do spraw czegos tam i Politi.

Ale co do banku, mam nadzieje ze sie myle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
kiedys na kontroli drogowej jak tu bylem turystycznie to przez pomylke dalem policjantce dowod osobisty ze to jest prawo jazdy, obejrzala i zyczyla milej podrozy...oni nie znaja sie na naszych dokumentach, z grzecznosci moga jakas sprawe zalatwic ale nie zawsze pojda na reke w banku. Dobrze jest miec karte ze zdjeciem i nr personalnym, nawet vise electron bo to ulatwia komunikacje z instytucjami, przeciez nie bedzie sie chodzilo ciagle z paszportem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
6e6 napisał:
kiedys na kontroli drogowej jak tu bylem turystycznie to przez pomylke dalem policjantce dowod osobisty ze to jest prawo jazdy, obejrzala i zyczyla milej podrozy...oni nie znaja sie na naszych dokumentach, z grzecznosci moga jakas sprawe zalatwic ale nie zawsze pojda na reke w banku. Dobrze jest miec karte ze zdjeciem i nr personalnym, nawet vise electron bo to ulatwia komunikacje z instytucjami, przeciez nie bedzie sie chodzilo ciagle z paszportem

Dokladnie.
Z ta Visa ze zdjeciem nie jest jednak tak kwiatyszkowo, bo od 2012 roku zmienily sie przepisy dydawania kart z ID. I tak dla przykladu dla nowoprzybylych w DnB aby uzyskac karte z ID musisz miec status Stalego Pobytu (nie mylic z bezterminowym zezwoleniem na pobyt i prace). Czyli na poczatem musisz tu spedzic co najmniej 5 lat. Ale juz w Nordei wystarczy zalozyc sobie konto i przez 6 miesiecy otrzymywac na nie wynagrodzenie za prace, a 7 miesiaca mozesz isc, poprosic i dostac.

Banki rzadza sie swoimi prawami, dlatego napisalem ze nie wiem. Bo nie wiem i tyle.

A ze norweskie ID jest przydatne to fakt. Najprostszy i najszybszy sposob uzyskania to wymienic sobie prawojazdy na norweskie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Wiesz janek wymienisz prawko na norweskie i zamiast bezterminowego dostajesz 15 lat,to juz lepiej na norweskie wymieniac jak w Polsce cos sie przeskrobie a dla zamyly powie sie policjantowi ze nie masz prawka...zmusic sie nie zmusza do pokazania, a tutaj wtedy wymienic, pozatym punkty wtedy a na polskim moga cmoknac nas w D. Ale wracajac do kart, to slyszalem ze ponoc Sparebank1 juz nie daje kont dla osob bez nr. personalnego czyli te d nummbery,

Znajomy mi ostatnio mówił ze jak ma sie konto w dnb i sie siedzi juz tutaj dlugie lata to po przekroczeniu 67 lat dostaje sie od nich 3 tys kr miesiecznie za to ze dlugo sie jest klientem i emerytura..ktos cos slyszal o tym ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok