Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Porady dla poszukującego zatrudnienia - Norwegia

Czytali temat:
Justyna Michalak darek koska kamipolo Gabbi Bastek Aleksander15 adi220 (10780 niezalogowanych)
4 Posty
Szczepan Węglewicz
(Maharbal)
Wiking
Witam Was bardzo serdecznie,

Na początku marca zamierzam opuścić Polskę i pojechać do Norwegii w poszukiwaniu pracy i godziwych zarobków. Do tego czasu będę miał zrobiony gruntowny kurs na wózki widłowe. Teraz moje pytanie: gdzie najlepiej szukać pracy? Czy iść np: bezpośrednio do pracodawcy i pytać o zatrudnienie czy może lepiej złożyć wizytę agencjom pośrednictwa? Możliwe w moim wypadku miejsca pracy to: przetwórnia rybna, magazyn, jakaś fabryka etc.
No i jeszcze kwestia rejonu: na początek myślę o Oslo (duże miasto to i więcej pracy zapewne) ale nie wykluczam, że pojadę gdzieś jeszcze.

PS-oczekuję praktycznych porad, a nie trollowania w stylu: ,,bez 20000 zł na start, płynnego norweskiego i 35 lat doświadczenia w zawodzie pracy nie znajdziesz". Wszystkich z w/w kategorii proszę o nie udzielanie się w tym temacie.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
marzec to jeszcze za wczesnie, przyjedz w połowie kwietnia bo jeszcze do tego czasu bywają sniegi co sie równa brak pracy w budownictwie, z pierwszym zejciem sniegi zaczyna sie boom

Chodzenie po firmach i rozdawanie Cv jest bezsensu..sam to wiem z autopsji , tyulko internet, poszukaj na forum tam jest duzo odpowiedzi

Co do Oslo to jedynie znajdziesz robote jak bedziec cos umiał, wózki widłowe sa okej ale to prawie kazdy ma co tu przyjezdza

Co do 20 tys kr to naprawde trzeba miec chyba że przyjedziesz tu przyczepą kempingową, ja tak zrobiłem 1,5 roku temu, miałem ok 4 tys kr przy dupie i tak szukałem roboty ale jak bedziesz wynajmował od początku to patrz, pokój na forum w ogłoszeniach to masz 4500 plus 4500 depozyt to masz 9000 kr plus żarcie pewno swoje wezmiesz, bramki opłacic bo autem jezdzisz, paliwo tez kosztuje, te 20 tys kr nie jest wyssane z palca, a czemu ludzie trollują łacznie ze mna bo to jest prawda z kasą, moze to smieszne dla kogos kto dopiero jedzie 1 raz do norge ale po pewnym czasie pobytu tutaj sam zobaczysz że tak jest, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
a jeszcze jedno, musisz znac dobrze jezyk angieslki na start, ja nie mówie kali jesc kali pic tylko dobrze. Jak nie znasz jezyka angielskiego dobrze to ucz sie juz norweskiego bo bez jezyka to bedzie strata czasu, myslisz że norweg bedzie na migi sie dogadywał lub rysował Ci cos, masz swoje 5 min na rozmowie, jak nie dajesz rady to porzuc plany z wyjazdem i usiadz nad jezykiem bo tylko stracisz kase i nerwy...wiem co mówie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
no jeszcze jedna rzecz, dopóki nie bedziesz miał uprawnien na wózki widłowe zatwierdzone przez inspekcje pracy w norwegii to dopóty jest równe jakbys ich nie miał, mam nadzieje że pomogłem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Szczepan Węglewicz
(Maharbal)
Wiking
Hmm...może tak: angielski umiem na poziomie średniozaawansowanym (mniej-więcej takie B1/B2), norweskiego nie znam wcale (bo niby skąd?).
Co do kasy na start, zadam Ci drogi maciejko proste pytanie: skąd, nie będąc biznesmanem albo złodziejem miałbym wziąć 10 000 zł na sam start? Nerkę mam sprzedać czy pożyczkę w providencie wziąć? Jak ktoś zarabia na etacie 2000 zł to jest prawie półroczna pensja.

Nie będę wynajmował mieszkania/pokoju na początku i z inne koszty też będę ciął na ile to tylko możliwe. Ale to tak na marginesie.

A co do szukania przez internet: chcę wyjechać, bo szukanie przez internet jest w ogóle nieskuteczne. Jeżeli dostaję odpowiedź, to albo negatywną (jeżeli ktoś rzecz jasna raczy odpowiedzieć) albo to próba wyłudzenia (wszystkie te: start pracy za tydzień, zapłać pan 500 zł za transport do Norwegii/tłumaczenie dokumentów). Szukałem ponad rok tą drogą.

Coś więcej na temat tego zatwierdzania kursu na wózki przez norweską IP?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
472 Posty
lu j
(luj)
Wyjadacz
Dwa kartony,powiazane sznurkiem,przelozone przez glowe.

na przednim: bede pracowal
na tylnym: za sex!

Powodzonka!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
jak nie na pokoju to rozumiem że wynajem mieszkania tylko wchodzi w gre ? ok 25 tysięcy NOK depozyt i jakieś 8-9 tysięcy miesięcznie,
oprócz wózków masz coś jeszcze ? jakieś doświadczenie ? inne kursy?
angielski B1/B2 wtf ? norweskiego można się uczyć przez neta - nie ma problemu
to ile masz tej kasy odłożonej na wyjazd ? już w NOK

p.s. bez złośliwości ale nie wróżę Ci tutaj nic dobrego, konkurencja jest ogromna która ma tu papiery i doświadczenie no ale Twoja wola
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Rafa T.C
(zara666)
Wiking
Wszystkie takie prace są juz zajęte przez Szwedów od paru lat bo …Polacy zajęli im takie prace w Szwecji …jak oni byli na pol rocznych wczasach w Tajlandii(serio)
Do tego podlicz jakiś 200,000 tysency Polaków i Litwinow tutaj.
Konkurencja raczej spora bez specjalizacji zawozowej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Maharbal napisał:

A co do szukania przez internet: chcę wyjechać, bo szukanie przez internet jest w ogóle nieskuteczne. Jeżeli dostaję odpowiedź, to albo negatywną (jeżeli ktoś rzecz jasna raczy odpowiedzieć)........... Szukałem ponad rok tą drogą.

Skoro nikt nie odpowiada to albo masz skopane CV i nikt nawet tego nie czyta albo wysylasz jak popadnie....

Jezyk angielski, jakis tam.....
Wyksztalcenie: kurs na wozki widlowe.... hmmmm
Ile masz lat, przepraszam? 17?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Maharbal napisał:

Na początku marca zamierzam opuścić Polskę i pojechać do Norwegii w poszukiwaniu pracy i godziwych zarobków.

Na poczatku marca to wszyscy beda tutaj myslec o urlopie wielkanocnym
a jak masz jakis konkretny zawod a nie sam kurs na wozki widlowe to bedziesz moze i miec szanse na te godziwe zarobki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok