Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca Svalbard - Norwegia

4 Posty
Agnieszka Pilichowska
(ladytramp)
Wiking
Cześć wszystkim,
Mam w planie wyjechać na okres letni tj. w okolicach mniej więcej od czerwca lub lipca do września do Norwegii. Wymarzyłam sobie Svalbard. Czy ktoś orientuję się jak na tamtych terenach z pracą, bo na przeróżnych forach informacje są w cały świat, a jechać w ciemno się trochę obawiam. Dodam, że biegle mówię po angielsku(skończyłam filologię), trochę po niemiecku, a nie szukam niczego w konkretnym zawodzie, nie jestem zbytnio wybredna i pracy się nie boję.
Chcę po prostu spędzić wakacje w innym kraju, zobaczyć kawałek świata. Nie zależy mi na jakiś super zarobkach, tyle żeby starczyło na bieżące wydatki(bez szaleństw) i żeby zwróciły się koszty podróży, ewentualnie żeby jakiś drobny pieniążek w kieszeni został Jakieś rady?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
ladytramp napisał:... Wymarzyłam sobie Svalbard...
Marzenia to dobry odstressowacz , na jakiś czas ... Później może być jeszcze Gorzej ... .
---
Niemniej ... wszystko jest możliwe , jeżeli dobrze się przygotujesz .
---
Co prawda Svalbard to integralna część Norge , niemniej działają tam trochę inne Prawa Pobytu .
---
Jeżeli nie masz tam już wcześniej załatwionej pracy , to możesz tam przebywać jedynie jako ZWYKŁY turysta .
A to wiąże się z wykupieniem Biletu tam i nazad , oraz pełnego zakwaterowania w Ośrodkach do tego przeznaczonych , wraz z wyżerką jak i dodatkową gotówką na koncie ...
---
Oraz co najważniejsze , ZGODĘ GUBERNATORA , na pobyt .
---

Co prawda , nieraz w Zimie , przyjmują Nowicjuszy do karmienia Niedźwiedzi Polarnych , niemniej ich waga musi przekraczać 90-kg. żywej wagi , bez żadnego ubrania ...
NO STRINGI ... mogą być ostatecznie założone do ważenia .
---
Reasumując , Nie Masz Kontraktu na pracę ,to jesteś Bogatym Turystą Zwiedzającym Przepiękne Tereny Polarne , co nie oznacza iż w wolnym czasie , nie Można Tam szukać Pracy ...
---
Tylko nie byle jakiej , a konkretnej , z udokumentowanym wieloletnim doświadczeniem .
--
Miłego Świętowania i Marzycielskiego Polowania .

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Agnieszka Pilichowska
(ladytramp)
Wiking
Ok,ok. A coś takiego jak praca sezonowa w jakiś hotelach, restauracjach tam nie istnieje? A może zwyczajnie nie chcą ludzi z zagranicy tylko zatrudniają w pierwszej kolejności Norwegów? Z tego co czytałam, własnie w miesiącach w których planowałam ewentualny wyjazd Svalbard odwiedzają turyści. Wiem, że wyjazd tam to nie jest pstryknięcie palcem. Dlatego też liczyłam na ewentualne wskazówki odnośnie jakiś stron gdzie można znaleźć ogłoszenia o pracę itd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
ladytramp napisał:... Dlatego też liczyłam na ewentualne wskazówki odnośnie jakiś stron gdzie można znaleźć ogłoszenia o pracę itd.
Aż tak , to zwyczajów Tam panujących , nie znam .
---
Niemniej to nie Europa , gdzie Ludzisków jest w bród i takoż pracy na hotelach .
---
W Norge , Nikt Nikogo z Ulicy , nie przyjmie do hotelu na zmywak , ... brak zmywaka .
---
Tu Hotele pracują również trochę na innych zasadach jak w Europie .
---
W Mojej Wsi w hotelu >Rica< , kucharz jest tylko od godziny 7 do 15 i w "wolnych" chwilach , bywa pomocnikiem pokojówki .
---
Hotele są bardziej "Rodzinne" i obsada skompletowana już na przyszły sezon 2014 ...
---
Ten 2013 jest zaklepany razem z zastępstwami już w 2011 ...
---
A co dopiero Svalbard ...
---
Tam poza turystami ... NIE MA PRZYPADKOWYCH LUDZI ... / przypadkowi ... lądują w żołądkach Niedźwiedzi Polarnych / .
---
OWSZEM , JEST TAM MAŁE GRONO POLONII , jednak są to Ludzie na samodzielnych stanowiskach pracy , tak fizycznej jak i umysłowej ...
---
Cóż tu jeszcze dodać , wszak jesteś Filologiem ...
Zamiast szukać Luźnych informacji na Polskim Forum .
Poszukaj konkretnego lokalnego forum , zajrzyj na stronę Komuny / urząd miasta , urzędu wyspy i tak aż do skutku , Może akurat trafisz na jakiś wakat i zostaniesz zakwalifikowana jak nie teraz to na przyszłość .
Tu rekrutacja do pracy trwa trochę , Tu Nikomu Nigdzie za bardzo się nie spieszy ...
---
Do Prac naprawdę krótko terminowych i bez zawodu , mają Swoją Młodzież i ludzi na emeryturach ....
Niemniej
Och i Ach ... za niecałe 26,5 godziny

NOWY ROK
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Agnieszka Pilichowska
(ladytramp)
Wiking
Przyjęte do wiadomości, dzięki wielkie za pomoc i rady. Sprawa Svalbardu przypuszczam, że ulegnie odroczeniu, ale w końcu co się odwlecze... Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
A ja by na Twoim miejscu pojechal. Wbil sie na chama do hotelu. Powiedzial jak sprawa wyglada i ladnie usmiechnal. Na mroz nikt Cie nie wygoni. Sniadanie tez zjesz za friko a moze i prace dadza...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
Jeszcze dodam, ze co sie tyczy poszukiwania pracy to wazne sa referencje... Ale nie z Polski. Referencje musi dac najlepiej Norweg, ktory Cie juz zna. Nawet jeden dzien. Znajomy dostal prace z dnia na dzien. Nie mogl nic od miesiecy znalezc. Co zrobil? Juz pisze. Chlopak byl bliski zalamania. Poszedl pracowac za darmo. Jeden dzien pracy sprawil, ze go polecili tu i tam. Po tygodniu juz mial etat. Ha. Cuda sie dzieja nawet w Swieta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
PeReZ napisał:
A ja by na Twoim miejscu pojechal. Wbil sie na chama do hotelu. Powiedzial jak sprawa wyglada i ladnie usmiechnal. Na mroz nikt Cie nie wygoni. Sniadanie tez zjesz za friko a moze i prace dadza...
Cham to jest jedynie z ciebie kmiocie ...
---
Naucz się czytać , Tekst pisany ze zrozumieniem ...
---
Niemniej TĘPOTO napiszę Jeszcze raz .
---
Na Svalbard nie można sobie Popłynąć lub Polecieć OT TAK sobie ... !!! .
---
Trzeba mieć z góry zarezerwowany i opłacony Hotel na czas pobytu !!! . i bilet powrotny .
---
Inaczej , NIKT nie sprzeda nawet biletu w Tamtą stronę .
---
Ech KOMBINATORZY ZA DYCHĘ DREWNIANĄ ...
Niemniej
MIŁEGO TEGO NOWEGO ROKU
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -20  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
serio Gabriel Nowy Rok a sloma Ci z butow wylazi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 16  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok