Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

korekta zeznania podatkowego PIT 36 i zał. ZG - Norwegia

Czytali temat:
Emilian Marciniak W . Kamil M Gosza B. Małgorzata Bugno Emila En Rafal Polak Anna Urbaniak klimrad78 Plinaaa Aa Justyna 93 Justyna TomekŻ kuba_- (11649 niezalogowanych)
34 Posty
Łukasz Hamerla
(lukaschu)
Nowicjusz
Otrzymałem wezwanie do urzędu skarbowego żeby złożyć zeznanie podatkowe za 2010r uwzględniającego dochody uzyskane w Norwegii. Oprócz tego, zę w 2010r pracowałem 3 mies w Norwegii byłem jeszcze na stażu z Urzędu Pracy. Dowiedziałem się od pracownicy Urzędu Skarbowego, że muszę złożyć zeznanie podatkowe na Picie 36, <----to potrafię zrobić ale nie mogę sobie poradzić z załącznikiem ZG a konkretnie to nie wiem które kwoty (ze Skatteoppgjor 2010 czy z Selvangivelse 2010) wpisywać w te rubryki. Wiem, że muszę wpisać jakąś kwotę w takim wierszu:
1. Należności ze stosunku: pracy, służbowego, spółdzielczego
i z pracy nakładczej, a także zasiłki pieniężne z ubezpieczenia
społecznego, wypłacone przez zakład pracy

czy to jest taka największa kwota na górze selvangivelse z tyt. "Lonn og tilsvarende ytelser" czy kwota podkreślona na dole "Sum grunnlag for inntekst- og formuesskatt" ??
Proszę o pomoc jak ktoś to robił.

od Pani z urzędu wiem, że NOK moge przeliczać na zł wg kursu z 31.12.2010r
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
To u góry to kwota Brutto dochodu w Norge .
To na dole to również Brutto , jednak po uwzględnionych urzędowo odpisach od podstawy podatkowej , do opodatkowania .
---
Moim zdaniem Powinieneś w Urzędzie przedstawić dwie kwoty .
-I-...- to co faktycznie zarobiłeś ... czyli ...Lonn og tilsvarende ytelser...
-II-..- oraz kwotę zapłaconego faktycznego podatku , który fizycznie przekracza kwotę jaką byś zapłacił w Polce , a co za tym Idzie nie płacisz podatku drugi raz w Polsce .
---
Też tak miałem w 2007 roku za 2006. jednak teraz nie jestem w stanie znaleźć tych kopi dokumentów , pewnie są gdzieś w Polskim Domowym Archiwum ...
---
Wiem jednak iż bardzo ważna jest właśnie kwota zapłaconego w Norge Podatku , również po kursie dnia , jednak nie w Kantorze a w BANKU NARODOWYM ...
Tam jest taka zakładka , oficjalnych kursów Walut Krajowych , na dany dzień .
---
Ja tak właśnie wypełniałem Moje Polskie Zeznanie i nic nie dopłacałem , pomimo iż właśnie zarobki z Norge , wrzucały Mój Polski zarobek to wyższej grupy Podatkowej i Miałem dopłacać znaczną sumę Podatku , jednak Norweski Podatek Jaki zapłaciłem , również przewyższał trzykrotnie Polską kwotę Należności Podatkowych .
A to było wtedy równoznaczne z niepłaceniem Polskiego Wyrównania .
Jak jest teraz to Nie wiem .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1189 Postów

(Izzy)
Maniak
ZG jest formularzem informacyjnym o dochodzie za granicą i na dodatek bardzo prostym w obsłudze wręcz banalny ,chyba go na oczy nie widziałes dlatego sie go boisz poszukaj sobie na necie

static1.money.pl/d/podatki/pit_2011/pdf/pit-zg-2011.pdf
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Łukasz Hamerla
(lukaschu)
Nowicjusz
Izzy napisał:
ZG jest formularzem informacyjnym o dochodzie za granicą i na dodatek bardzo prostym w obsłudze wręcz banalny ,chyba go na oczy nie widziałes dlatego sie go boisz poszukaj sobie na necie

static1.money.pl/d/podatki/pit_2011/pdf/pit-zg-2011.pdf

uwierz, że widziałem tylko nie wiem które kwoty w które kolumny jak modeśle Ci skan Skatteoppgjør 2010 i Selvangivelse to mi to rozwiążesz??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1189 Postów

(Izzy)
Maniak
lukaschu napisał:
Izzy napisał:
ZG jest formularzem informacyjnym o dochodzie za granicą i na dodatek bardzo prostym w obsłudze wręcz banalny ,chyba go na oczy nie widziałes dlatego sie go boisz poszukaj sobie na necie

static1.money.pl/d/podatki/pit_2011/pdf/pit-zg-2011.pdf

uwierz, że widziałem tylko nie wiem które kwoty w które kolumny jak modeśle Ci skan Skatteoppgjør 2010 i Selvangivelse to mi to rozwiążesz??


ty dalej nie wiesz która to kwota brutto a która to podatek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1189 Postów

(Izzy)
Maniak
masz pw odemnie


kwotę netto przeliczasz na zł i wpisujesz w C1 punkt 1 w poz. 8 a potem przeniesiony do poz. 166 PIT 36
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1189 Postów

(Izzy)
Maniak
zrobione
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Łukasz Hamerla
(lukaschu)
Nowicjusz
byłem dziś w urzędzie i okazało się ze kwota którą należy umieścić w zał. ZG to kwota "Lonn og tilsvarende ytelser" czyli pierwsza kwota na druku Selvangivelse otrzymanym z Norwegii. Nie jest to kwota jak mowi Izzzy "sum grunnlag for inntekts- og formuesskatt". To co piszę jest w 100% pewne bo rozmawiałem sam osobiście z naczelnik US, która pokazała mi tą kwotę ze swoich dokumentów jakie dostała z Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1189 Postów

(Izzy)
Maniak
mówisz ,że umieszczamy ,kwotę brutto dochodu i to jest twój czysty zysk aha dobrze wiedzieć wiesz co nie pytaj następnym razem jesli masz nogi i umiesz chodzić ,żałuje ,ze cokolwiek dla ciebie zrobiłam nauczka na przyszłość
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Łukasz Hamerla
(lukaschu)
Nowicjusz
no ale ja nie wiem czemu się złościsz? pisze to na forum dla wiadomości innych użytkowników żeby wiedzieli na przyszłość. Chyba mnie kobieta w urzędzie nie oszukała, na własne oczy widziałem w jej segregatorach taką kwotę i kazała mi poprawić bo w picie wpisałem taką jak Ty sugerujesz. Ja Tobie dziękuję za poświęcony czas i nie mam żadnych pretensji. Buziak:*
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok