Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

pieniądze na dzieci w norwegi (rodzinne) - Norwegia

Czytali temat:
mateusz barnas magda jankowska Tomasz Tomasz (1741 niezalogowanych)
4 Posty
marek Gałdyś
(druchboruch22)
Wiking
witam. w listopadzie zeszłego roku zaczolem prace w norwegii w grudniu złozyłem wniosew o wypłate rodzinnego, (wniosek nie został jeszcze rozpatrzony). a w tym roku w kwietniu moja firma zbankrukowała , przepracowałem w niej dokładnie 5 miesiećy i 4 dni. W navie coś mi kobieta mówi że za te 5 miesięcy nie dostane zaległych pieniędzy bo nie przepracowałem sześciu miesięcy bez przerwy. A jeśli znajde nową prace to od nowa musze składać wniosek i wszystkie dokumenty, czy to prawda? i czy można to jeszcze jakoś naprostować?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Wszelkie informacje na temat przyznawania zasiłków na dzieci w Norwegii znajdziesz tutaj:

www.mojanorwegia.pl/zasilek-rodzinny
Zgłoś wpis
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
albo pani sie pojebało, albo twoj jezyk jest przykrótki.....
Nalezy cie sie jak psu zupa za te 5 mies!
a jesli wypracowałes sobie zasiłek (przekroczyłes próg) to mozesz isc na kuroniówke i pobierac pieniadze na dzieci jednoczesnie!
Tyle,ze od złozenia wniosku upłynęło tyle ile oranzada ma przydatnosci, wiec musisz czekac...
ja np: czekałem 1,5 roku na pierwsze dudki na córcie moją kochana : )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
marek Gałdyś
(druchboruch22)
Wiking
Dzięki za odpowiedz. to mnie podbudowałeś tą odpowiedzią. Bede sie starał coś z tym zrobić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wiking
tak jak kolega piszę jezeli wypracowałeś sobie dagpenge/kuroniówke to bedziesz pobierał rodzinne bez problemu ja miałem ten sam przypadek brałem tz kuroniówke i rodzinne a tagze dodatek na młodszego ,jak dobrze pamietam suma by otrzymac kuroniówke musi byc 109 000 koron .ja na odpowiedz z Nav-u czekałem 11 miesięcy powinnes dostac pismo z Nav-u ze złożyłeś wniosek o rodzinne i czas oczekiwania na odpowiedz jest 12 miesięcy ,pieniądze wracaja od momentu przyjazdu (- jeden miesiąc ale maksymalnie do tyłu 3 lata)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
marek Gałdyś
(druchboruch22)
Wiking
Z tym progiem 109 tyśiecy to bedzie problem bo jak policzyłem to zarobiłem około 67tyś (netto) do tej pory ale jeszcze czekam na zaległą wypłate za marzec 19tyś netto plus plus za nagłe zwolnienie jakieś 15tyś.ale nie wiem kiedy to wypłacą i czy to bedzie sie liczyło do ogólnej sumy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wiking
109 000 brutto ale zapewne tyle chyba nie bedziesz miał to moze byc lipa,najlepej bedzie jak pójdziesz do Nav-u i sie dowiedziec ja na kuroniówce byłem rok temu moze przepisy sie zmieniły
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wiking
to zaległe bedzie sie liczyło do sumy ,chyba ze firma coś kombinowała najlepiej jak juz pisałem do Nav-u i bedziesz wiedział
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
marek Gałdyś
(druchboruch22)
Wiking
dzięki i za to, nie wiedziałem jak sie za to zabrać. Musze sie dokładnie zorięto wać bo szkoa bybyło odpuściś to nie jest pare groszy. nie długo mam nadzieje zacząć nową prace i w miedzy czasie tez pracuje po kilka dni w ramach testowania nowej pracy i to wszystko zgłaszam do navu zobacze jak oni mi to wszystko zakwalifikują.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Jeżeli w Tamtym roku 2011- zarobiłeś Mniej niż 1,5-G /Brutto .
Ponad 118tys, Nok . to ŻADNEJ KURONIÓWKI NIE DOSTANIESZ i to właśnie Powiedziano Tobie w NAV .
Do zasiłku NIC się Nie sumuje .... znaczy forsa z tamtego roku i tego ... tylko i wyłącznie z tamtego ...w Twoim konkretnym przypadku ...
---
Takie to ciężkie czasy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
kurwa druhu > skąd ty mieszkasz?!

skoro zarobiłes 67000 netto, to masz 109000 brutto!
No kurwa 5 miesiecy, to po 5000 podatku i masz juz 109tys brutto!
nie masz lonnslipów?

ps: ty zarabiałes 13 tys nok netto????
kurwa to gdzies ty pracował ze tak "dobrze" płacili ?
to w polandii wiecej bys zarobił i nie muisłabys tu gnic za takie psie pieniadze....

czyzby Alien ?

ja pierdole.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok