Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Proszę o opinie - Norwegia

6 Postów
Jonasz Giel
(jonasz88)
Wiking
Witam, znalazłem na Polskim portalu ogłoszenie dotyczące pracy w Norwegi.Praca dotyczy "malowania konstrukcji stalowych( porty i platformy wiertnicze). Wyjazd na początek na 6tyg. praca po 12h/dziennie przez 7dni w tyg. ,godzinowo te 6tyg. wychodzi ok. 3miesięcy pracy w 8h normalnym trybie pracy.A teraz do rzeczy, wynagrodzenie proponowane przez pośrednika za te 6tyg. to 55tyś koron, dodam również, że wyżywienie,zakwaterowanie,badania lekarskie i przejazd pokrywa pracodawca.Czy ktoś sie orientuje, czy te 55tyś k. to dużo czy mało? JA nie mam zielonego pojęcia o tym kraju dlatego proszę was o opinie na ten temat...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Jonasz Giel
(jonasz88)
Wiking
poniżej wklejam ogłoszenie ze stronki tego pośrednika



Ogłoszenie dotyczy pracy w Norwegii na stanowisku pomocnika, przy remoncie konstrukcji stalowych w porcie. Są to elementy konstrukcyjne platform wiertniczych.
Wymagania:
- wiek 18-55 lat
- wymagań zawodowych i językowych nie ma.
Praca po 12 godzin dziennie przez 6 tygodni, kolejne 2 tygodnie wolne. W ciągu dnia są 3 przerwy posiłkowe.
Pracodawca zapewnia bezpłatnie:
-badania lekarskie
- przejazd do Norwegii
- zakwaterowanie
- wyżywienie
- odzież ochronną.
Wynagrodzenie za 6 tygodni pracy wynosi 55 tys. koron norweskich czyli 25 tys. zł. (na czysto), płatne zaliczkowo raz w tygodniu. Po okresie próbnym istnieje możliwość podpisania kontraktu na 1 rok.
Jesteśmy legalnie działającą firmą. Aby skorzystać z naszej oferty, trzeba zamówić wniosek. Wypełnić go po polsku i odesłać do tłumaczenia na język norweski. Przetłumaczone zgłoszenie przekazujemy pracodawcy norweskiemu do rozpatrzenia, na odpowiedź czekamy 30 dni. Osoby zakwalifikowane zaprosimy na spotkanie organizacyjne, na którym podpiszemy umowę pośrednictwa pracy a następnie zawieziemy do Norwegii. Gwarantujemy bezpieczny, wygodny przejazd.
Istnieją dwie możliwości zamówienia wniosku.
1. Dokonanie wpłaty na nasz rachunek bankowy. W tym przypadku koszt wynosi 120zł. Po zaksięgowaniu wpłaty wniosek wyślemy na adres wpłacającego . Jeżeli adres wysyłki ma być inny należy go podać w tytule wpłaty.
2. Zamówienie telefoniczne pod numerem 694-674-190. Wniosek zostanie wysłany przesyłką za pobraniem 170zł.


Tłumaczenie dokumentów jest płatne z góry, niezależnie od tego czy ktoś się dostanie do pracy, czy nie. Szanse jej uzyskania wynoszą 50%. Decyzję o zatrudnieniu podejmuje pracodawca, nie mamy wpływu na jego decyzję. Nie przyjmujemy propozycji płatnego załatwienia pracy. Oferta tłumaczenia obejmuje 2 strony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
183 Posty
Gamel Fazi Fazi
(GamelFazi)
Stały Bywalec
Mnie zastanawia oplata za wniosek??? To znaczki skarbowe czy co,nie rozumie?Czy droga elekroniczna wniosek-zgloszenie ma mniejsza wartosc ze trzeba to robic poczta? Jak nazywa sie ten polski posrednik?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
W Norwegii operuje sie stawkami brutto, zwykle w slali roku.
55tys. koron za trzy miesiace pracy (nawet jezeli chodzi o netto) to bardzo malo(!).
Stawki za tego typu prace rozpoczynaja sie od 460.000 koron rocznie (brutto!).

Sluszna uwaga Fazi.. Posrednikow pobierajacych oplaty za wnioski, nazywane pieknie tlumaczeniami jest mnostwo... i zwykle na tym kontakt sie konczy! Sprawdz posrednika, przede wszystkim zapytaj o forme zatrudnienia.. Przy takiej stawce wielce prawdopodobne jest zatrudnienie w Polsce, jako pracownik delegowany..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
podejrzanie ladna oferta.stawka nie wiem czy az taka wysoka (jest gdzies napisane ile dni w tyg sie pracuje?) ale cala reszta,dojazd, zakwaterowanie itd. i oferta po polsku. pisza ze firma jest legalna to musisz sprawdzic.
i te oplaty wlasnie cos nie bardzo.bo niby za co?za tlumaczenie podania?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Wałek jak stąd w uj. się wycwanili naciągacze bo już ludzie nie łapią się na ogłoszenia typu " praca na platformie z 7tyś $/mc dla każdego" i telefon komórkowy, wystarczy tylko zamówić materiały od nich za jedyne 50 pln i załatwią robotę.
Kiedyś bedąc w PL miałem nadmiar darmowych minut to dzwoniłem dla jaj pod te numery z ogłoszeń. Po kilku pytaniach przeważnie rzucali słuchawką, obelgami itp.
Ale do rzeczy. Wysilili sie trochę z ogłoszeniem w którym i tak ludzie zobaczą te "25 tys. zł. (na czysto)"

al ten teks chyba wszystko tłumaczy:

"Tłumaczenie dokumentów jest płatne z góry, niezależnie od tego czy ktoś się dostanie do pracy, czy nie. Szanse jej uzyskania wynoszą 50%"

wiedzą z góry że będą mieli tylko dwóch kandydatów na jedno miejsce pracy??.taaaaaaaaa
Moga i być legalni, bo kto im zabroni rekrutować i tłumaczyć dokumenty?

No chyba że są aż tak perfidni i liczą na ludzi którzy za wszelką cenę chcą wyjechać, to zapłacą za coś za co nie powinni i wtedy większe prawdopodobieństwo że będą mieli stado niewolników za "miskę ryżu"
6x7x12=504h czyli jakieś 100nok/h netto przy zarobku 55tyś nok niby ok, ale na norweskie warunki i tryb pracy to mało.
Kiedyś pracowałem z malarzami co mieli podobne warunki ale pracodawca jeszcze na koniec rotacji potrącił sobie za zakwaterowanie, dojazdy, diety (mieli zamiast wyżywienia) i wyszło chłopakom po 40 pare nok/h netto. Sami też nie wiedzieli gdzie ich firma jest zarejestrowana (w no uk nl?)
co rotacja zmieniała się też ekipa i 90% ludzi było nowych, a co statek też zmieniała się firma malująca. Więc warunki mogą być realne, ale ogłoszenie ewidentnie nastawione na nabijanie kasy na "tłumaczeniu" papierów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Jonasz Giel
(jonasz88)
Wiking
Więc jak sądzicie, warto zaryzykować czy raczej olać temat?Nie ukrywam, że zależy mi na kasie i czasie...więc tak wyjazd na 6tyg bardzo by mi spasował... wklejam linka do stronki tego pośrednika www.pracafizycznawnorwegii-25tys.pl/page1.php
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Witam.
Według mnie to wałek. Ale decyzja należy do ciebie. Troszkę mało informacji jest podane. Może warto zadzwonić pod ten numer i zobaczyć czy powiedzą cokolwiek więcej. Jak nie będą chcieli nawet podać firmy zatrudniającej to bym się nawet nie zastanawiał tylko olał sprawę.

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Interesujacy ten posrednik
Jonaszu, ci ludzie nie sa zadnym posrednikiem, tylko chca po prostu zarobic pieniadze na naiwnych ludziach. Maja wnioski, albo i nie maja
A rzeczywistosc jest taka, ze na platforme jest sie bardzo trudno dostac. Ci, ktorzy oferuja tlumaczenie wnioskow nie maja pojecia o poracy na platformie, a ni o tym, ze trzeba mies kurs offshore, ktory jest bardzo drogi. Nie ma sensu aby ktos robil ten kurs i pracowal tylko 6 tygodni
szanse uzyskania pracy na platformie sa znikome, szczegolnie dla tego *pomocnika*, wieksze szanse ma kucharz, bibliotekarka...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Witam ponownie.
Hilton to akurat nie jest najlepszy argument. Nie jest powiedziane że praca jest na platformie tylko w porcie. Cytuję "przy remoncie konstrukcji stalowych w porcie".

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok