Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

nav-praca - Norwegia

Czytali temat:
(370 niezalogowanych)
35 Postów
Dominika T
(MIKA22)
Nowicjusz
witam mam pytanko otóż obecnie jestem na bezrobociu ( 4 miesiące) wczesniej pracowałm u norwega przez dwa lata po czym mnie zwolnil z przyczyn ekonomicznych(po prostu nie było pracy) teraz chce mnie przyjąć spowrotem na dwa miesiace (moze na dłużej wszystko jest uwarunkowane tym czy będzie praca) oczywiscie legalnie umowe itp itd i mam takie pytanko czy jeśli po tych dwóch miesiacach znów mnie zwolni i ja sie zarejestruje w navie na nowo to czy będą mi płacili zasiłek, czy musi być przepracowany znowu jakis okres czasu abym dostała ten zasiłek? bardzo proszę o pomoc i z góry dziekuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Wszystkie informacje na temat permitteringu i zasiłku dla bezrobotnych można znaleźć tutaj: www.mojanorwegia.pl/zasilek-dla-bezrobotnych/
Zgłoś wpis
172 Posty
Marek S
(telemarek)
Stały Bywalec
Zalezy, czy byles na tzw permiteringu, czy normalnie jako bezrobotny. Z punktu widzenia ekonomicznego to chyba niewiele, o ile w ogole sie rozni, ale permitering daje pewne korzysci dla pracownika i pracodawcy.
Jezeli pracodawca wyslal Cie na permitering, to bez problemu moze przyajc Cie z powrotem do pracy, nawet na krotszy okres. Warunkiem jednak jest, ze nie mozesz byc wyslany na permitering na dluzej niz 26 tygodni w roku podatkowym.
Jak jest dokladnie ze statusem arbeidsledig to dokladnie nie wiem, z teog co sie oreintuje, to zasilek jest przyznawany na jakis okres, ale trzeba sie tez wykazywac "aktywnym poszukiwaniem pracy". Moze ktos inny ma lepsza wiedze na ten temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Dominika T
(MIKA22)
Nowicjusz
no właśnie nie byłam na permiteringu poprostu mnie zwolnił bo nie było roboty i już no a że teraz jest praca to mnie chce spowrotem narazie mi gwarantuje dwa miesiące pracy wiadomo ze lepiej iść pracowac nawet te dwa miesiace niz siedzeć na zasiłku tylko teraz właśnie mam problem bo jak mnie zwolni po tych dwóch miesiacach a zasiłek mi sie juz nie bedzie nalezał no to zostane na lodzie hmmm
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Mika napisz do navu zapytanie na ten temat, zrob kserokopie i daj im oryginal a kopie niech ci podbija ze przyjeli. Nie wysylaj za potwierdzeniem bo 1oo koron zaplacisz. Oni beda ci musieli odpisac na twoje pismo. Wtedy bedziesz wiedziala co robic, a odpowiedz trzymaj w razie wypadku, gdyby bylo potem inaczej niz napisali.
Tylko pewnie ty juz na dniach masz pracowac, a nav odpowiada po miesiacu. Ale sprobuj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Dominika T
(MIKA22)
Nowicjusz
dzięki hilton no własnie od juterka mam iść no nic ale spróbowac można ewentualnie sie przejde i dopytam tylko dogadać sie z nimi po angielsku to porażka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów

(OSL)
Wiking
tez jestem na zasilku i proponuje zrobic tak ... idz do navu i powiedz ze znalazlas prace na 2 miesiace,i chcesz zawiesic wyplate zasilku na ten czas... po 2 miesiacach idziesz i mowisz ze chcesz przywrucic wyplate zasilku bo nadal niemasz pracy....opcja jesli zostaniesz na stale musisz im to zglosic po tych 2 miesiacach. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Dominika T
(MIKA22)
Nowicjusz
dzięki wielkie tak właśnie zrobie nie ma co kombinować pozdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok