Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

12 Posty
L M
(LMS1)
Wiking
W takim razie zabrali 70,662 tys kr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Remigrant napisał:
Joseph napisał:

" 3.2 Fradrag i tilknytning til arbeidsinntekt mv"

Ta pozycja nie informuje wcale o ilości pobranej zaliczki na podatek.

Ilość pobranej zaliczki kwotowo, znajduje się na druku "Foreløping ... og avgifrter 2014".
W pozycji opisanej:
-Forskuddstrekk ( trukket av oppgavegiver mv.)


no racja w sumie kociarzu, choć te kwoty niewiele się różnią, i tak dalej nie wierze że mu 84 tyś zaliczek pobrali czyli 35% jak twierdzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
LMS1 napisał:
W takim razie zabrali 70,662 tys kr

no to Ciebie szef w uja robił, bo jak miałes 241 tyś czyli 20 tyś miesięcznie brutto, to zaliczka powinna wynosić 5tyś miesięcznie około 25% powinieneś mieć odciągane składek. (zakładając że tabela 7100)
masz sobie policz
skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk


lub dla całego roku

www.dinside.no/789330/slik-blir-din-skatt-i-2015

od takiej kwoty(70 tyś ) zaliczki na podatek powinieneś mieć te 31 tyś zwrotu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
L M
(LMS1)
Wiking
Coś jest pomieszane z"fradrag" (minusami) dostali juz maila i zobaczymy w pon. co odpisza.. Mam nadzieje ze to naprawia. W zeszłym roku kolega przy 25% podatku dostał 7 tys kr do zapłaty poszedł do szefa on do nich pisał i finalnie dostał 15 tys kr zwrotu. Nie mam pojęcia jak mogła być taka rozbieżność między kwotami ale jednak. wg mnie też powinienem dostać te 31 tys ale cóż.. Może to też kwestia ile miesięcy tam pracowaliśmy bo o ile się dobrze orientuje miałem 2 msc bez dochodu ale to bez znaczenia bo w zeszłym roku miałem więcej bez dochodu i więcej zarobione a dostałem zwrot mały bo mały ale zwrot i to przy 25% podatku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
L M
(LMS1)
Wiking
A tak BTW. Tabela 7300. Była na stary nr podatkowy, teraz mam stały personalny a nowa nie pamiętam jaka. Może to coś pomieszało.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
LMS1 napisał:
W takim razie zabrali 70,662 tys kr Oznacza to iż pobierano zaliczkę w wysokości ~29,32%.
Wstępne rozliczenie podatkowe które otrzymałeś, nie uwzględnia żadnych dodatkowych ulg lub odpisów /jak np. 10% /.
Tylko i wyłącznie standardowy odpis z słynnej pozycji 3.2 /3.2.1. //- jeżeli byłeś w norwegi cały rok, to ten odpis wynosi właśnie - 84 150 //
Resztę trzeba samemu umieścić w korekcie zeznania czyli:
- 10% jeżeli przysługuje
- czynsz za kwaterę , prąd
- bramki, promy, kilometry - jak masz auto i nim jeździsz do pracy itp.
- bilety lotnicze i dojazdy do/z lotnisk.
- inne wg. spisu na stronie skatt w odpowiednich zakładkach.
Jeżeli tego sam nie zrobisz, to będzie tak jak na propozycji urzędowej dopłacisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
L M
(LMS1)
Wiking
A jest może jakiś wiarygodny darmowy kalkulator w naszym jezyku, którym moglbym obliczyć ile powinienem dostać z ulgami ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
LMS1 napisał:
A jest może jakiś wiarygodny darmowy kalkulator w naszym jezyku, którym moglbym obliczyć ile powinienem dostać z ulgami ?
Śmieszne pytanie oraz niepoważne żądanie.
Jednak jak wejdziesz na altin i po zalogowaniu się zaczniesz robić odpowiednią korektę, to na końcu komputer sam obliczy jakie masz odliczenie, na plus lub minus.
Korektę można robić w nieskończoność.
Jednak jak nie masz cierpliwości, to tak na szybko na skróty, możesz sobie obliczyć ewentualną kwotę do zwrotu, posiłkując się tą drugą kartą:
- "Foreløpig beregning ... avgifter 2014".
Wystarczy trochę logicznego myślenia i znajomości matematyki na poziomie gimnazjum.

Jako podpowiedz:
Przeczytaj uważnie wszystkie dane liczbowe w poszczególnych linijkach, niektóre porównaj z tymi na pierwszej stronie "Selva..2014".
Jeżeli będziesz dalej, odpowiednio pomniejszał należną kwotę do zapłaty z linijki:
-Foreløpig beregnet skatt og avgift etter skattefradrag ...
a tym samym odejmował od kwoty z linijki poniżej.
To wyjdzie właśnie, teoretyczna kwota ewentualnego zwrotu.
Jednak by tak faktycznie nastąpiło, to trzeba mieć podstawę do takiego pomniejszania,
czyli powrót do nieszczęsnego "altin" i mozolne wpisywanie konkretnych danych w odpowiednie zakładki.
Inaczej się nie da i żaden nawet najprawdziwszy kalkulator nie pomoże.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
L M
(LMS1)
Wiking
O to właśnie chodziło. Pobawie się tym trochę, no i zostaje czekać do pon na odpowiedz z ich strony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
osmi napisał:
moge ci zrobic symulacje
Sama symulacja nic nie da, poza matematyczno logiczną wprawką, o ile nie ma podstawy do konkretnego odpisu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok