Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kredyt na dom - Norwegia

7 Postów
Joanna Katarzyna
(anastazi)
Wiking
Hej wiem ze temat był "wałkowany" milion razy...ale ciekawią mnie rzeczy na które nie znalazłam "tak do końca odpowiedzi" .... jak to jest tak "realnie" z tym kredytem jeśli chciałoby się sprobowac wystąpić o startlan z kommuny? czy najpierw trzeba zlozyc wniosek w kommunie o ich pomoc z wkładem czy najpierw idzie się do banku pytac o ich zgode na jakikolwiek kredyt mieszkaniowy? Od czego zaczyna się starania jeśli chciałoby się dostać dofinansowanie z kommuny? Pytam bo ciagle slysze ze to już nie te czasy...ze już nie daja tak chętnie..ze latwiej nazbierać samemu niż w kommunie się starac....a jednak ciagle slysze ze ten czy tamten znajomy jednak dostal.... wiec mysle ze warto byłoby chociaż sprobowac zwłaszcza ze maz w tym roku konczy 34 lata i od przyszłego roku już będzie nas obowiazywac 25% wkładu własnego...a przy aktualnych cenach domow to będzie kolosalna kwota
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Za zozenie wniosku nie rozstrzelaja Bez tego sie nie dowiesz, czy dostaniesz kredyt, czy nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Joanna Katarzyna
(anastazi)
Wiking
tak wiem ale bardziej chodzi mi o tą techniczną stronę tzn...od czego zacząć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
anastazi napisał:
tak wiem ale bardziej chodzi mi o tą techniczną stronę tzn...od czego zacząć

i bank i komuna, rożnie banki podchodzą do ludzi którzy chcą mieć startlan z komuny i ogólnie różne zdolności kredytowe obliczają, oprocentowanie i warunki też trochę się różnią, najlepiej zrobić rundę po bankach(zapytania można przez net też wysłać) i wybrać ten z najlepszymi warunkami.
komuny jedne dają startlan inne nie lub tylko na np. na mieszkania w dzielnicach wyglądających jak blokowisko z polskiego PGR-u gdzie białego człowieka ciężko spotkać....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Od wypelnienia wniosku. Na stonach bankow sa wnioski do wypelnienia i klikasz "wyslij". Do gminy wniosek drukujesz ze strony internetowej, wypelniasz i wysylasz. Nie wiem, jak inne gminy, ale gmina Oslo wymaga odmowy kredytu z co najmniej 2 bankow prywatnych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Lindemans napisał:
Za zozenie wniosku nie rozstrzelaja Bez tego sie nie dowiesz, czy dostaniesz kredyt, czy nie.

moze wozenie
Dor Ham to nam zaraz wyjasni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Lindemans napisał:
Za zozenie wniosku nie rozstrzelaja Bez tego sie nie dowiesz, czy dostaniesz kredyt, czy nie.

moze wozenie
Dor Ham to nam zaraz wyjasni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
wrzeszczot napisał:
Lindemans napisał:
Za zozenie wniosku nie rozstrzelaja Bez tego sie nie dowiesz, czy dostaniesz kredyt, czy nie.

moze wozenie
Dor Ham to nam zaraz wyjasni


cycek

tesknilam za toba, skarbie....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
DorHan napisał:
wrzeszczot napisał:
Lindemans napisał:
Za zozenie wniosku nie rozstrzelaja Bez tego sie nie dowiesz, czy dostaniesz kredyt, czy nie.

moze wozenie
Dor Ham to nam zaraz wyjasni




cycek

tesknilam za toba, skarbie....



ad rem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok