Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Dochód uzyskany w Polsce - Norwegia

5 Postów
jan kowalski
(kowalix)
Wiking
Czy ktos wie w jak rozliczyc dochód uzyskany w Polsce podczas gdy pracowało się w Norwegii przez większość roku ? W którym miejscu w elektronicznym selvangivelse można to wpisać ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
W norwegi ten system o którym piszesz nie istnieje.
To w Polskim zeznaniu, powinieneś zaznaczyć dochód zagraniczny, na specjalnym druku -PIT-.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Jacek B
(Jack2)
Nowicjusz
Tu masz rację tyle dobrze że Norwegię Twój dochód z Polski nie interesuje ,ale Polskę to co innego nie chciej sie rozliczać w polsce jak masz dochód w norwegi i Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Jack2 napisał:
Tu masz rację tyle dobrze że Norwegię Twój dochód z Polski nie interesuje ,ale Polskę to co innego nie chciej sie rozliczać w polsce jak masz dochód w norwegi i PolsceBardzo nielogiczne i szkodliwe doradztwo.
które może mieć bolesne -finansowo- skutki.
Zeznanie w Polsce trzeba wypełnić bezwzględnie, jednak bardzo szczegółowo na podstawie Norweskiego:
- Selvangivelse 2014.
- Foreløping beregning av skatter og avgifter 2014.

Osobiście taka czynność wykonywałem swego czasu i nie miałem żadnej dopłaty w polskiej skarbówce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
jan kowalski
(kowalix)
Wiking
Ale ja nie jestem rezydentem podatkowym w Polsce ponieważ mieszkam na stałe w Norwegii. Czy pomimo to muszę zgłaszać dochód uzyskany w Norwegii w polskim PIT ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
186 Postów
darek krajewski
(dario123448)
Stały Bywalec
jeżli przepracowałeś chociaż jeden dzień w Polsce,w tym samym roku pdatkowym ,musisz się z tego co zarobiłeś w Norwegii ,rozliczyć się w Polsce,najlepiej zrób to przez jakieś biuro rachunkowe ,będzie mniej bolało
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Kamil Kurowski
(kamilpiotr) Online
Nowicjusz
Zgłoś wpis
5 Postów
jan kowalski
(kowalix)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Jacek B
(Jack2)
Nowicjusz
Nie chodziło mi o to żeby się nie rozliczać z podatku w Polsce tylko o to że będzie to trochę kosztowne dla niego w Polsce bo jak miał dochód w Norwegii I Polsce to fiskus Polski trochę z niego ściągnie kasy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
na pewno nie wiecej niz 40% od dochodu polskiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok