Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Nadgodziny,praca w sobotę i swięta a prawo pracy - Norwegia

12 Posty
Marek Polo
(markopolo84)
Wiking
Witam mam pytanie odnosnie nadgodzin,praca w sobote i święta.Czy legalne jest to ze pracodawca nie płaci dodatków zmianowych a takze extra pieniędzy za nadgodziny czy pracę w dni wolne od pracy i swięta.Mój kolega pracuje przez agencje która nie wypłaca mu za w/w dodatki.Dodam iz za dni swiąteczne tez nie dostał zadnych dodatkowych pieniędzy.Moje pytanie brzmi czy jest to legalne?Gdzie mozna złozyc zawiadomienie albo zapytanie w sprawie problemu z agencja pracy?Prosze o odpowiedz ludzi którzy znaja sie na Norweskim prawie pracy.Z góry dziekuję za odpowiedz.Pozdrawiam forumowiczów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a coś się taki szczery zrobił, że za kolegę będziesz donosił
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty
( )
(777)
Początkujący
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Marek Polo
(markopolo84)
Wiking
Człowieku wez sie ogarnij i zacznij czytać ze zrozumieniem.Napisałem jasno : Prosze o odpowiedz ludzi którzy znaja sie na Norweskim prawie pracy.Jezeli nie masz nic do powiedzenia w temacie to po chu... się odzywasz?Nabijasz sobie posty głupimy pytaniami zamiast sprobować pomóc...Nigdzie nie napisałem że bede donosił za kolegę.Nudzisz sie to pójdz pobiegać,może wtedy znajdziesz jakiś prawdziwych znajomych.Realny swiat nie jest taki zły.Peace
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Marek Polo
(markopolo84)
Wiking
Dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Kazdemu przysluguje prawo do zlozenia tzw anonimowego donosu w inspekcji pracy. Dlaczego pisze ze jest to TAK ZWANY anonimowy donos? Dlatego ze los wyslanych prawdziwych anonimow bywa rozny, (nie jestes dzieckiem i rozumiesz doskonale), natomiast Inspekcja zawsze wezmie sie za donos zlozony osobiscie przez konkretna osobe, ktora jednak zastrzega iz rzada utajnienia jej danych z obawy przed... i tak dalej. To proste.

A teraz witaj w realnym swiecie. To jest malutki kraik w ktorum mieszka pare osob na krzyz i kazdy kazdego zna. Rozumiesz co bardzo czesto sie dzieje?

Ponadto Norwegowie nie sa idiotami i zareczam Ci ze inspekcja doskonale wie o tym, co dzieje sie w agencjach pracy. Oczywiscie oficjalnie nie maja o tym pojecia i nikt nigdy nie wezmie sie za problem, do poki bedzie mogl udawac, ze o problemie nie wie.

WITAJ W NORWEGII.

Z drugiej jednak strony jak mawia poeta nie ma gorszego skandalu jk wtedy, gdy ludzie dowiedza sie o tym, o czym od lat wszyscy doskonale wiedza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Marek Polo
(markopolo84)
Wiking
Dziekuje za wyczerpującą odpowiedz.Dowiedziałem sie paru istotnych faktów.Jutro przekaże informacje dalej i zobaczymy co z tego wyniknie.Mój kolega napewno nie będzie bał się podpisac pod donosem gdyz jest fachowcem w swoim zawodzie i chyba nie zalezy mu na tej pracy przez nieuczciwe biuro pracy.Kiedys na własnej skórze przerabiałem takie historię z przkrętami agencyjnymi tylko ze w NL .W holandii udało nam sie wygrać bo paręnaście osob sie zebrało i zasypało donosami inspekcjię pracy która po tygodniu otrzymała ponad 100 listów i i jeszcze więcej emaili czyt.SPAM.Szkoda tylko ze tu w Norwegii nie biora przykładu z innych Państw i maja gdzieś uczciwych Polaków którzy zarabiaja ciezka praca.Nie mówię tu o robolach-pijakach albo zasiłkowców bo ci sa za leniwi aby walczyc o swoje...Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok