Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pracodawca nie odprowadzil podatku za pracownikow "POMOCY" - Norwegia

3 Posty
Slawomir Studencki
(dachperfect)
Wiking
Witam wszystkich forumowiczow.
W norwegi jestem i pracuje od 01.10.2014 do dzis, pracodawca u ktorego pracuje nie placil za mnie podatku od samego poczatku czego sie wlasnie dowiedzialem.lonsow nie dostawalem za zaden miesiac, pomimo ze pracodawca przesylal pieniadze na konto.umowe z pracodawca podpisalem na samym pocztku i zapewnial mnke ze jest wszystko legalnie tak jak nalezy.teraz nadchodzi roczne rozliczenie i pracodawca nie chce wydac rozliczen pracownikom gdyz twierdzi ze nie zaplacil za nas podatku i nie moze wyslac raportu rocznego zamykajacego caly rok firmy gdyz grozi mu zamkniecie firmy bo ma zadluzenie z podatkami za pracownikow.w firmie w tej chwili jest na 8 osob i kazda jest w takiej samej sytuacji.Z informacji jakich sie dowiedzielismy bedziemy musieli sami zaplacic podatek. Prosze o pomoc i rade co robic w takiej sytuacji gdyz nie jestem w stanie uregulowac podatku w skacie.podatek zostal mi potracany z wyplaty i nie wplacany na konto to z jakim prawem ja go musze zaplacic? PROSZE O POMOC
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
nic nie musisz zaplacic... dzwon na policje do urzedu skatt, lokalna gazeta moze, szukaj prawnika ... no i nowej roboty... albo sobie nie rob jaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Slawomir Studencki
(dachperfect)
Wiking
Dzieki Jeremy nikt sobie nie robi tutaj jaja. Co najlepsze to mamay nagrany glos pracodawcy i ksiegowej.na nagraniu przyznaja sie nam ze nie placili za nas podatkow i ze nie wydadza nam lonsow ani rozliczenia.nie wiem czy to moze byc dowodem ale nagranie pond godzinne z zebrania firmkwego mamy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
jakiej narodowości jest właściciel?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Simon B.
(kafel84)
Wiking
1. Nie musisz sam płacić podatku / gwarantuję
2. Musisz szybko zgłosić całą sprawę do Inspekcji Pracy
3. Z zaświadczeniem, że zgłosiłeś to do Inspekci Pracy zgłoś się do NAV. To ci zapewni brak argumentów ze strony NAV o odmowie przyznania ci pomocy. np. zasiłku dla poszukującego pracę.
4. Szukaj nowej pracy
5. Nie słuchaj takich oszołomów, którzy radzą tobie zgłoszenie sprawy na Policję lub do Gazety
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Simon B.
(kafel84)
Wiking
Jeszcze jedno. Podstawą do rozliczenia ze Skatem , skoro nie masz rozliczenia dochodu za ubiegły rok / Lønns- og trekkoppgave / mogą być wpłaty na konto od tej firmy. Jednakże należy to zgłosić w Skatt, gdzie otrzymasz odpowiedni druk aby to opisać. Pamiętaj pierwsza rzecz to zgłosiś to Inspekcji Pracy ! To zaświadczenie możesz podpiąć do opisu sparawy w Skatt. Głowa do góry !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Slawomir Studencki
(dachperfect)
Wiking
Polak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
ogólnie to ciesz się, że ci w ogóle zapłacił
psychicznie nastaw się, że tych pieniędzy z podatku nigdy nie dostaniesz
ale jak zalecają inni sprawę możesz zgłosić do odpowiednich urzędów
na przyszłość pamiętaj, że w takiej branży jak budowlanka, gdzie walka o ceny to się już od dawna na noże toczy
to żaden Polak nie dostanie kontraktu za cenę, aby stać go było robotę solidnie wykonać i jeszcze podatki poopłacać, a do tego zarobić
a w wyjątkową wydajność i pracowitość polskich fachowców możesz tak samo wierzyć jak i podbój Księżyca przez Pana Twardowskiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
W budownictwie i stolarstwie , nie da się zrobić roboty szybko i zarazem w dobrej jakości wykonania. No może wyjątkiem jakichś prac na tysiące prostych metrów w budwonictwie przemysłowym /kubaturowym. Więc jak firma bierze zlecenia za wszelką cenę , to ktoś musi być zrobiony w balona. Najczęściej pracownik, i tak mieli farta że dostali kasę za robotę. A jakie jeszcze wymagania żeby podatek za nich odprowadzili.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok