Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jak zacząć ? Proszę o pomoc - Norwegia

2 Posty
Damian Łukasz
(rycerz007)
Wiking
Witam powiem wprost chce wyjechać z Polski, nie podoba mi się sytuacja w kraju do tego teraz ta wojna i powołania do wojska, ogólnie wielka kumulacja sprawiła, że nic mnie tu już nie trzyma, ale nie zagłębiajmy się jakie są powody, jeden z nich to to ,że jestem człowiekiem młodym mam maturę 23 lata, mam wykształcenie techniczne, do tego 3 zawody technika informatyka, operatora koparko ładowarki i spawacza, powiem ,że koparką mogę jeździć od razu, spawać TIGiem też bym mógł, jednak zawsze ta sama gadka ,że doświadczenie musi być. Powiem tak, mogę robić co kolwiek na początek nawet jakiś magazyn, albo pakowanie, moje pytanie jest takie, mam bilety do oslo na 15 kwietnia na kilka dni, pisałem mase maili i zero odpowiedzi postanowiłem polecieć, myślę ,żeby iść do urzędu pracy i zapytać o jakieś oferty, można od razu zarejestrować się w NAV ? jakie są potrzebne dokumenty ? Gdzie w Oslo jest NAV ? Proszę bardzo o pomoc, za wszelkie informacje i jestem w stanie naprawdę wynagrodzić, z góry dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
rycerz007 napisał:
Witam powiem wprost chce wyjechać z Polski, nie podoba mi się sytuacja w kraju do tego teraz ta wojna i powołania do wojska, ogólnie wielka kumulacja sprawiła, że nic mnie tu już nie trzyma, ale nie zagłębiajmy się jakie są powody, jeden z nich to to ,że jestem człowiekiem młodym mam maturę 23 lata, mam wykształcenie techniczne, do tego 3 zawody technika informatyka, operatora koparko ładowarki i spawacza, powiem ,że koparką mogę jeździć od razu, spawać TIGiem też bym mógł, jednak zawsze ta sama gadka ,że doświadczenie musi być. Powiem tak, mogę robić co kolwiek na początek nawet jakiś magazyn, albo pakowanie, moje pytanie jest takie, mam bilety do oslo na 15 kwietnia na kilka dni, pisałem mase maili i zero odpowiedzi postanowiłem polecieć, myślę ,żeby iść do urzędu pracy i zapytać o jakieś oferty, można od razu zarejestrować się w NAV ? jakie są potrzebne dokumenty ? Gdzie w Oslo jest NAV ? Proszę bardzo o pomoc, za wszelkie informacje i jestem w stanie naprawdę wynagrodzić, z góry dziękuje
Fizyczna wizyta w NAV nic tobie nie da, to nie polski pośredniak, więcej informacji natomiast otrzymasz wchodząc na samą stronę NAV i tam, szukaj pracy poprzez zakładkę z wolnymi etatami.
Skoro nie potrafisz z domowego internetu, znaleźć adresu nav w Oslo, to tłumaczenie gdzie on się znajduje, też nic nie wniesie.
Przyjechać możesz skoro masz bilet powrotny, nic nie zaszkodzi, zwiedzisz miasto, robi się ciepło i sam się przekonasz jak tu praca leży na ulicy i tylko czeka by ją podnieść.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mam dla ciebie dwie wiadomości, jak zwykle dobrą i mniej dobrą
wiadomość dobra: to że boisz się powołania do wojska i wojaczki, to rzecz jak najbardziej normalna wśród Polaków + tchórzostwo
już Jadźwingowie w wiekach średnich tłukli polaczków w proporcjach 1:10 i zapuszczali się pod Lublin, dlatego musiano ściągnąć Zakon Rycerzy Niemieckich aby ochraniał polska granicę
już książę litewski Jagiełło panoszył się po Polszy i zapuszczał pod Kraków, dlatego dla świętego spokoju obrano go królem Polonii
w potopie szwedzkim wysłano 1500 najemników aby zrównali z glebą polski opór
już od pierwszych paru dni 1939 większość oficerów i żołnierzy dostawała załamań nerwowych i dezerterowała tak samo jak i zwykli żołnierze
za komuny miganie się od wojska urosło do symbolu odwagi i przyjęło rozmiar plagi
tak i teraz większość w zawodowym polskim wojsku siedzi tylko dla zarobków i możliwości matactw i kradzieży
ale starczy
wiadomość mniej dobra, to mało pracy obecnie w Królestwie
z twoimi zdolnościami i wykształceniem to pozostaje jedynie rozwożenie gazet u pakistańca
napisz na priva do członka o nicku cyc, cysiek
on w tej branży tu siedzi i ma toyotę hiace i duże doświadczenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Damian Łukasz
(rycerz007)
Wiking
Jak zwykle odpowiedzi nie na temat, moja w tym sprawa, po za tym nie będę walczył w wojnie która nas nie dotyczy o jakąś Ukrainkę w którą sami się pchamy, po za tym Polska już i tak jest dawno sprzedana wiec i tak nie ma o co walczyć, ale wracając do tematu jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy w NAV mogę się normalnie zarejestrować ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
rycerz007 napisał:
Jak zwykle odpowiedzi nie na temat, moja w tym sprawa, po za tym nie będę walczył w wojnie która nas nie dotyczy o jakąś Ukrainkę w którą sami się pchamy, po za tym Polska już i tak jest dawno sprzedana wiec i tak nie ma o co walczyć, ale wracając do tematu jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy w NAV mogę się normalnie zarejestrować ?

Mozesz sie zarejestrować, ale na dzień dzisiejszy nic ci to nie da. Nav "pomaga" gdy swoje odpracujesz. Co do wyjazdu? Będziesz potrzebować gotówkę, na wynajem pokoju/mieszkania, jedzenie itp. Umiejętności posiadasz dobre, ale wiedz, ze rynek pracy w Norwegii jest coraz bardziej wymagający.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
rycerz007 napisał:
Jak zwykle odpowiedzi nie na temat, moja w tym sprawa, po za tym nie będę walczył w wojnie która nas nie dotyczy o jakąś Ukrainkę w którą sami się pchamy, po za tym Polska już i tak jest dawno sprzedana wiec i tak nie ma o co walczyć, ale wracając do tematu jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy w NAV mogę się normalnie zarejestrować ?
z twoją normalną zresztą polską bojowością, to nie wybieraj się do Norwegii, bo wojenka o Ukrainkę równie szybko może się tu dostać co i do Polszy
proponuję Canada, New Zealand, Australia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
ty juz nie pij tyle bo ci napletek ukradna z regalu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
cysiek2 napisał:
ty juz nie pij tyle bo ci napletek ukradna z regalu

Obstawiam, ze go ususzyl i jako pierscien nosi.
Pierscien jedyny, by rzadzic wszystkimi, pierscien jedyny, by je odnalezc,
Pierscien, by je wszystkie zgromadzic i pociemku zwiazac
W Polskiej krainie, gdzie nedza zalegla.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
rycerz007 napisał:
do tego teraz ta wojna i powołania do wojska, ogólnie wielka kumulacja

Chyba cos przegapilam, ta wojna to kogo z kim ? A kumulacja, to w multilotku, czy tez w totolotku ? I jaka stawka ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok