Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Karol.Ky napisał:
MalaCzarnaEwa napisał:
Karol.Ky napisał:
Ale do zwolnienia permanentnego biorą chyba pod uwagę wypracowanie tego min, bodajże 2G w ciagu trzech ostatnich lat. Nie jestem pewien.

A kiedy zwolnienie niepermanentne zmienia sie w permanentne...


A co ja sie bede tluamczyl...



Nie chodzi o to, zebys sie ty tlumaczyl, ja po protu nie wiem, jaka jest granica...i zapytalam, tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
MalaCzarnaEwa napisał:
Karol.Ky napisał:
MalaCzarnaEwa napisał:
Karol.Ky napisał:
Ale do zwolnienia permanentnego biorą chyba pod uwagę wypracowanie tego min, bodajże 2G w ciagu trzech ostatnich lat. Nie jestem pewien.

A kiedy zwolnienie niepermanentne zmienia sie w permanentne...


A co ja sie bede tluamczyl...



Nie chodzi o to, zebys sie ty tlumaczyl, ja po protu nie wiem, jaka jest granica...i zapytalam, tyle.


Permanentny, nieprzerwany przykladowo zasilek wyplacany stale.
Jak przerwali wyplate to jaki moze byc? Proste, skoro przerwali wyplate musza miec ku temu jakies powody.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Simon B.
(kafel84)
Wiking
Witam! No i tu jest taka drobna różnica. Fakt, że NAV w momencie kiedy nie można okazać się dochodani za ostatnie trzy lata, to NAV odmawia wypłat Sykepenge. I wielu Polaków przez niewiedzę traktują to jako informację ostateczną i jedyną. A tu jak się okazyje, to te trzy lata są potrzene tylko do obliczenia średniego zarobku, a nie powodem do wydania decyzji czy Sykepenge się należy czy teżnie !!! Ustawa mówi wyrażnie, że jeżeli nie można wykazać się dochodami z ostatnich trzech lat, to wysokość dochodu nalicza się za ostatni rok. A jeżeli nie można obliczyć tych dochodów za ostatni rok, to podstawą do obliczenia dochodu są ostatnie cztery tygodnie. W przepisach prawa cywilnego ( w komentarzach) znalazłem też informację, że NAV może też wziąść pod uwagę dochód z przyszłych zarobków, jeśli masz stała pracę. Zaś powodem do wypłacenia Sykepenge jest wypadek tylko i wyłącznie przepracowanie 4 tygodni.
Mam początek walki z NAV. Potrzebuję jeszcze kontaktów z ludżmi, którzy mieli podobne historie i wygrali swoje sprawy o przyznanie Sykepenge. Pozdrawiam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(MaciejMichalTkaczyk)
Wiking
Dokładnie tak jest
Lekarz wie co tobie jest lekarz i Nav twój spotykają się i omawiają dalsze leczenie czy zasilek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
kafel84 napisał:
Witam! No i tu jest taka drobna różnica. Fakt, że NAV w momencie kiedy nie można okazać się dochodani za ostatnie trzy lata, to NAV odmawia wypłat Sykepenge. I wielu Polaków przez niewiedzę traktują to jako informację ostateczną i jedyną. A tu jak się okazyje, to te trzy lata są potrzene tylko do obliczenia średniego zarobku, a nie powodem do wydania decyzji czy Sykepenge się należy czy teżnie !!! Ustawa mówi wyrażnie, że jeżeli nie można wykazać się dochodami z ostatnich trzech lat, to wysokość dochodu nalicza się za ostatni rok. A jeżeli nie można obliczyć tych dochodów za ostatni rok, to podstawą do obliczenia dochodu są ostatnie cztery tygodnie. W przepisach prawa cywilnego ( w komentarzach) znalazłem też informację, że NAV może też wziąść pod uwagę dochód z przyszłych zarobków, jeśli masz stała pracę. Zaś powodem do wypłacenia Sykepenge jest wypadek tylko i wyłącznie przepracowanie 4 tygodni.
Mam początek walki z NAV. Potrzebuję jeszcze kontaktów z ludżmi, którzy mieli podobne historie i wygrali swoje sprawy o przyznanie Sykepenge. Pozdrawiam...


kolego nie wiem od kiedy jestes w Norge ale pewnie troche dluzej niz zywotnosc twojego konta na MN... Nie ma czegos takiego jak sykepenge... wydaje mi sie ze lekarz Cie olal bo to od lekarza duzo zalezy... masz w ogole nr personalny staly czy czasowy ? Bo NAV patrzy na wszystkie szczegoly.... jesli przybywa obcokrajowiec do pracy i po pol roku lub roku nagle ma powazne problemy zdrowotne dla nich to oznacza ze mu sie nie chce pracowac... NaV broni sie jak moze przed wyplacaniem kasy obcokrajowcom...Lykke til!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Nowicjusz
Napisz klage po norwesku i w zalaczniku dodaj lønnsslippy poczynajac od stycznia to ci wylicza srednia i Ci normalnie zaplaca wg sredniej z wyrownaniem. Sprawa rozwiazana. Ale na odpowiedz mozesz czekac 3-6 miesiecy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Simon B.
(kafel84)
Wiking
Witaj kolego Ronn. W Norwegii jestem od 7 lat, a więc od 2 lat mam pobyt stały, czyli posiadam wszystkie numery, pozwolenia irp. rzeczy. Mój lekarz zrobił wszystko co mógł, a jest pod niejaką moją kontrolą. Twierdzisz, że nie ma czegoś takiego, jak Sykepenger. Jak więc przetłumaczysz na Norweski: zasiłek chorobowy ? Z treści twojego postu widać, że zakładasz od razu, że jestem tym który, dopiero co przyjechał i od razu chce naciągać NAV. Wielu rodaków tak robi, ale nie można wszystkich jedną miarką... Przepracowałem 35 lat i nigdy mi nic nie było, więc nigdy nic nie potrzebowałem żadnej pomocy od nikogo. Teraz stało się i niestety muszę sięgnąć po pomoc Do NAV, bo nie mam żadnej innej alternatywy...
Takk for gode ønsker lykke til ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Simon B.
(kafel84)
Wiking
Klaga została napisana. Wszystkie dokumenty dołączone. Moja średnia jest powyżej 2G. Nav odmówił z jednych przyczyn /nie opisuję jakich, bo to zajmie cała stronę/, złożełem Klagę do NAV Klageinstans. Czekałem 2 miesiące. Właście dzisiaj dostałe odpowiedż. Nav Klageinstans odżuciło moją skargę, ale UWAGA: znaleziony inne podstawy odmowy. Czyli co ? Robią wszystko, aby nie wypłacić... Teraz napewno zakładam sprawę w Sądzie !!! Życzcie powodzenia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
kafel84 napisał:
Teraz napewno zakładam sprawę w Sądzie !!! Życzcie powodzenia...
a to nie lepiej ci zdrowia pożyczyć
sto lat zaśpiewać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Simon B.
(kafel84)
Wiking
DZIĘKI
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok