Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

PROBLEMY Z SYKEPENGE. PROBLEMY Z NAV. - Norwegia

26 Postów
Simon B.
(kafel84)
Wiking
Witam. Szukam ludzi, którym NAV odmówił zasiłku chorobowego, ale po skardze (KLAGA), otrzymali ten zasiłek. Szukam także ludzi, którzy przegrali skargę na decyzję NAV o przyznaniu zasiłku chorobowego, ale założyli sprawę w Sądzie i wygrali z NAV otrzymując ten zasiłek chorobowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
andruciarz pospolity
(andruciarz)
Wiking
Można wiedzieć w jakim celu te poszukiwania ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Simon B.
(kafel84)
Wiking
Witaj. Podobnie jak Ty mam problemy z NAV. I podobnie jak Ty chyba pójdę na wojnę z nimi.
Siedzę teraz nad ustawami, paragrafami, komentarzami różnych norweskich prawniczych głów. Doszedłem do wniosku na podstawie tych wiadomości, że należy mi się zasiłek chorobowy. Jedynie co potrzebuję jeszcze, aby uzyskać podstawę prawną jest dowód o zmianie decyzji NAVu lub wyrok nakazujący NAV wyplatę zasiłku chorobowego. Jesteś w stanie mi w tym pomóc ? Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
kafel84 napisał:
Witaj. Podobnie jak Ty mam problemy z NAV. I podobnie jak Ty chyba pójdę na wojnę z nimi.
Siedzę teraz nad ustawami, paragrafami, komentarzami różnych norweskich prawniczych głów. Doszedłem do wniosku na podstawie tych wiadomości, że należy mi się zasiłek chorobowy. Jedynie co potrzebuję jeszcze, aby uzyskać podstawę prawną jest dowód o zmianie decyzji NAVu lub wyrok nakazujący NAV wyplatę zasiłku chorobowego. Jesteś w stanie mi w tym pomóc ? Pozdrawiam.


kolezko wojowniku a czy przypadkiem lekarz nie decyduje o tym czy jestes chory czy nie ? i wtedy NAV wystawia decyzje ? tak mi sie wydaje...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Simon B.
(kafel84)
Wiking
Witaj Ronie. Masz rację. Lekarz już o tym zdecydował ok. 4 miesięcy temu, że mam 100% niezdolność do pracy. Cały czas jestem na zwolnieniu. A NAV mi odmówił mimo to. Ich argumentacja to, że nie wykazałem dochodu w 2013 i w 2012, a tylko w 2014. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
ok. 4 miesięcy temu

wychodzi na to ze skladales w 2014 roku a przepracowales tylko 2014 wiec chyba nie ma co sie dziwic ze Ci odrzucili. Nav sie czesto tym podpiera ze z 3 ostatnich lat zarobki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
ale do zwolnienia wystarczy przepracowac 4 tygodnie a nie 3 lata
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Ale do zwolnienia permanentnego biorą chyba pod uwagę wypracowanie tego min, bodajże 2G w ciagu trzech ostatnich lat. Nie jestem pewien.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Karol.Ky napisał:
Ale do zwolnienia permanentnego biorą chyba pod uwagę wypracowanie tego min, bodajże 2G w ciagu trzech ostatnich lat. Nie jestem pewien.

A kiedy zwolnienie niepermanentne zmienia sie w permanentne...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
MalaCzarnaEwa napisał:
Karol.Ky napisał:
Ale do zwolnienia permanentnego biorą chyba pod uwagę wypracowanie tego min, bodajże 2G w ciagu trzech ostatnich lat. Nie jestem pewien.

A kiedy zwolnienie niepermanentne zmienia sie w permanentne...


A co ja sie bede tluamczyl...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok