Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

udi - Norwegia

1 Post
Patryk Rojewski
(PatrykRojewski)
Wiking
Witam mam, pytanko 30marca mam sie stawic na posterunek policji , w sprawie nr. personalnego, lecz arbeidsekontrakt dostane dwa tygodnie puzniej. Teraz nie wiem czy bende musial, zjechac do Polski czy tez moge , zostac i dostarczyc go puzniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
PatrykRojewski napisał:
Witam mam, pytanko 30marca mam sie stawic na posterunek policji , w sprawie nr. personalnego, lecz arbeidsekontrakt dostane dwa tygodnie puzniej. Teraz nie wiem czy bende musial, zjechac do Polski czy tez moge , zostac i dostarczyc go puzniej.

Patryku, wizyta na Politi nie ma nic wspólnego z numerem personalnym.
Obywatel polski ma prawo przyjechać do Norwegii i przebywać tu do 3 miesięcy bez niczego.
Na Politi idziesz, żeby Cie zobaczyli, spojrzeli w twój paszport i życzyli Ci miłego pobytu w Norwegii. Dzięki tej wizycie masz jednak prawo nie przebywać w Norwegii 3 miesiące, ale przebywać w Norwegii i poszukiwać pracy przez 6 miesięcy.

Jak dostaniesz kontrakt, to dopiero wtedy będziesz ładził sobie numer personalny, kartę podatkową... i oczywiście czeka Cię znowu wizyta na Politii, ale tym razem jako PRACOWNIK ZAGRANICZNY. I otrzymasz wtedy potwierdzenie PRAWA POBYTU I PRAWA DO PRACY.

Ale to już zupełnie inna bajka. Najpierw kontrakt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok