Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Konto w banku - Norwegia

10 Postów
Bartek Peryt
(Whisky)
Wiking
Witam. Chciałbym sie dowiedzieć jak załatwić konto w banku DNB. Mam prace umowę tez. Byłem dziś w banku a kobieta powiedziała mi ze mam przez internet sie zarejestrować czy coś w tym stylu. Tylko jakos na stronie banku nie widze takiej opcji. Podpowiedzcie jak mam ugryźć ten wątek. Dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Bartku,
Ostatnio pisałeś, że pracujesz w Norwegii od początku lutego i nadal nie masz karty podatkowej - dopiero teraz wybrałeś się do SKATT'u coś z tym tematem zrobić... I pytasz o radę co masz robić.

Dziś piszesz, że do dziś dnia nie masz konta w banku... A Pani w DNB coś ci powiedziała... I pytasz o radę co masz robić.

Poważnie się boję, że w poniedziałek założysz nowy wątek: Chce kupić samochód, taki duży i czerwony, ewentualnie zielony. Poradźcie, ile potrzebuje na to pieniędzy???
A po kilku dniach: CHCE MI SIĘ SIKU!!! CO ROBIĆ? PORADŹCIE!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Bartek Peryt
(Whisky)
Wiking
Nie chcecie nie komentujcie a te głupie wpisy z dnia dzisiejszego wsadź se w dupę głęboko po pewnie masz WIELKĄ ja drzwi od stodoły.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów

(djramzes)
Początkujący
Jaki bank najlepiej wybrać będąc w Oslo? DNB? Nordea? czy jakiś inny?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Bartku,
Często widziałem ludzi którzy przyjeżdżali do Norwegii i od pierwszego dnia brali się ostro do roboty. Pracowali naprawdę ciężko i rzetelnie. A "papiery" ??? Na papiery to czas się znajdzie potem, najważniejsza praca.

Podobnie Ty, pracujesz od lutego, a do dziś dzień nie załatwiłeś sobie karty podatkowej i nawet nie założyłeś konta w banku.

I wielu z pośród tych bardzo ciężko i uczciwie pracujących ludzi -których jedyną przewiną było to, iż z braku czasu nie dopełnili formalności, oraz nie zapoznali się z tym jakim podlegają obowiązkom i jakie prawa im przysługują- wielu z pośród nich doświadczyła tej przykrości, że pewnego dnia nie mogli się zalogować na swoim koncie firmowym... Bo kontem zawiadywał już bostyrman [syndyk masy upadłościowej]. Tak w wielkim skrócie.

Jeśli skutek moich złośliwych i cynicznych komentarzy, które są głupie i ich miejsce jest w mojej wielkiej dupie będzie taki, że dostaniesz furii i zainteresujesz się troszkę wymogami formalno-prawnymi jakie nakłada na Ciebie Królestwo Norwegii, to moje głupie komentarze dadzą Ci więcej niż całe terabajty miłego czułego poklepywania po ramieniu przez innych internautów.

Pozdrawiam

Jan
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Wujek..szkoda pisania na takich leserow jak ten Bartek, to sa ludzie co nie umieja sie odnalesc w zyciu..

A Ty Bartoszu zmien jezyk wypowiedzi gdyż nawet nie dorastasz wujkowi do piet

Paweł..bank kazdy jest dobry zalezy po co Ci ten bank...jak chcesz słac kase do polszy to dnb bo przelew to 30 kr, ja np w sparebank 1 place 60 kr, nordea taki sam bank..one sie tylko roznia nazwa. wszedzie dosejsz kodebrikera do neta, karte vise electron na start i inne duperele
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Obserwator11)
Wyjadacz
Często widziałem ludzi którzy przyjeżdżali do Norwegii i od pierwszego dnia brali się ostro do roboty. Pracowali naprawdę ciężko i rzetelnie. A "papiery" ??? Na papiery to czas się znajdzie potem, najważniejsza praca.

Podobnie Ty, pracujesz od lutego, a do dziś dzień nie załatwiłeś sobie karty podatkowej i nawet nie założyłeś konta w banku.

Konto na niego czy na firmę, na początku pracodawcy pomagają z papierami, JAnie czy sam ogarnołeś wszystko od początku? bez żadnej pomocy Moim zdaniem nie powinno się wykorzystywać nie wiedzy, ale nie wiedza nie zwalnia z odpowiedzialności, Problem polega na celowych działaniach wprowadzających w błąd ŚWIADOMIE.
pozdro Turysta
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Co do Bartka, to spoko. Wiesz dobrze ilu chłopaków "wyleciało z pieniędzmi w kosmos", bo tak jak on nie pozałatwiali sobie spraw. Zwłaszcza, że właśnie minął nam radośnie 15 marca, czyli zamknięcie pierwszego okresu sprawozdawczego - a chłopak pisał, że w lutym pracował. On jest młody, a na młodego najlepiej działa żeby go wku...wic do białości. Głupi nie jest, jakoś sie ogarnie i o to chodzi.

A co do banku to ja myślę, że znacznie ważniejsze jest to, żeby bank był pod ręką. E-banking maja wszystkie banki. Ale z kolei DnB ma chyba najwięcej oddziałów, wiele rzeczy możesz załatwić na poczcie, a nawet na Majorce maja oddział czynny w soboty. Ale oczywiście można mieć zastrzeżenia co do kompetencji pracowników i ogólnej spychologii.
Jeśli ktoś szuka profesjonalnego wsparcia, to naturalnie NORDEA. Tam nie ma norweskiego poziomu obsługi klienta, tam jest poziom europejski. Ponadto, co -nie wiem czemu- dla wielu osób jest ważne, po 6 miesiącach regularnych wpływów na konto dostajesz kartę z norweskim ID, a w takim na przykład DnB musisz czekać -dla osób które przyjechały po 2011- chyba na moment aż dostaniesz prawo stałego pobytu [czyli minimum 5 lat od przyjazdu - mogę się mylić]. Tak więc każdemu wedle potrzeb.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Obserwator11 napisał:
Często widziałem ludzi którzy przyjeżdżali do Norwegii i od pierwszego dnia brali się ostro do roboty. Pracowali naprawdę ciężko i rzetelnie. A "papiery" ??? Na papiery to czas się znajdzie potem, najważniejsza praca.

Podobnie Ty, pracujesz od lutego, a do dziś dzień nie załatwiłeś sobie karty podatkowej i nawet nie założyłeś konta w banku.

Konto na niego czy na firmę, na początku pracodawcy pomagają z papierami, JAnie czy sam ogarnołeś wszystko od początku? bez żadnej pomocy Moim zdaniem nie powinno się wykorzystywać nie wiedzy, ale nie wiedza nie zwalnia z odpowiedzialności, Problem polega na celowych działaniach wprowadzających w błąd ŚWIADOMIE.
pozdro Turysta


Masz rację, ale wiesz, że ostatnimi czasy -za przeproszeniem- dymanie na kasę ludzi NY I NORGE zostało tu wręcz podniesione do rangi sztuki. A sądy pełne są ludzi którzy zostali skrzywdzeni, bo zamiast samemu zadbać o swoje sprawy, czy zlecić to księgowemu, ograniczyli się do przekładania tego z dnia na dzien, lub wolną chwila szukania porad w internecie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok