Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wyplata - Norwegia

10 Postów
Bartek Peryt
(Whisky)
Wiking
Witam. Mam takie nietypowe pytanie a mianowicie przepracowałem cały miesiąc luty. Umowę mam od pierwszego lutego a papiery tzn karta podatkowa i pozwolenie na pobyt zrobiłem w marcu wiec pytanie brzmi czy pracodawca wypłaci mi pieniądze w całości czy tez jakis tylko procent?? Proszę podpowiedzcie mi jak to wyglada. Dziękuje i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Jezeli twoj pracodawca ma twoja karte podatkowa to potraci Ci wedlug tabeli podatkowej ale jak jej nie ma to wezmie 50% zaliczki na podatek

tu masz stronke z tabelami i wyliczeniami

skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk?maalform=B&opprinnelse=skatteetaten.no&modus=senere&aar=1&tabellnummer=7300&tabelltype=0&trekkgrunnlag=0&trekkperiode=2&lenke=tilbake&sideId=sideIdHelTabell&sideNrNySide=1
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Bartek Peryt
(Whisky)
Wiking
No właśnie tabeli chyba jeszcze nie mam gdyż dziś załatwiłem kartę podatkowa i kto wie kiedy ona przyjdzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Bartek Peryt
(Whisky)
Wiking
I chciałbym zaznaczyć ze jest to moja pierwsza praca w Norwegii i nie wiem jaki numer w tejtanemi mnie obowiązuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Bartek Peryt
(Whisky)
Wiking
W tej tabeli mnie obowiązuje miało byc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
No to dziś załatwiłeś kartę, czy dziś złożyłeś wniosek o kartę?

Tak jak Ci kolega pisał:
Albo twój szef poczeka z wypłatą [przede wszystkim z naliczeniem wypłaty] do momentu aż dostaniesz kartę, albo księgowa naliczy Ci wypłatę z potrąceniem 50%.
Jedyne co możesz zrobić teraz to poprosić szefa o przelanie Ci jakiegoś forskuddu akonto wypłaty, żebyś miał na życie i mieszkanie, a z resztą czekać na kartę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
BartekPeryt napisał:
W tej tabeli mnie obowiązuje miało byc

Wiesz czy nie wiesz, nie ma to absolutnie znaczenia. Żeby księgowy mógł policzyć, to potrzebuje kartę podatkową - de facto sam ją sobie ściągnie z lonnregistru... gdy ona się tam pojawi.
To, że Ty wiedział byś i mu powiedział, nic do sprawy nie wnosi. Księgowy nie ma papieru - księgowy potrąca 50%. KONIEC.

Gdyby księgowy policzył wg. tego co ktoś mu powiedział, to nie jest to jeszcze przestępstwo, ale już nie jest to feil. To jest grov feil, czyli gruba, poważna pomyłka, nadużycie itp... Nikt się nie podłoży.

Musisz czekać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Bartek Peryt
(Whisky)
Wiking
Dziś złożyłem wniosek o kartę. Wiec z tego co czytam to muszę czekać na kartę cholera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
jak masz stały nr podatkowy to szybciej sprawdzisz to na altinn.no, bo to pracodawca pobiera twa tabele podatkowa, cos tam od tego roku sie pozmieniało w sratesretaten z tymi tabelami. mozesz tam zalgowac sie z banku tym kodebrikerem jak nie masz pinkodów

Co do tymczasowego numeru to nie wiem bo nigdy nie mialem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Bez karty podatkowej pracodawca potrąci 50% zaliczki na podatek. Jak pobierze kartę to będzie potrącał według tabeli.
Nadpłatę w czasie, gdy karty nie było, można odzyskać później w ramach rozliczenia podatkowego. Więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/podatki
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok